عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021

تولید کننده تجهیزات مهد کودک

تجهیزات بازی مهد کودکی در شرکت آرتا پارک با بالاترین کیفیت و ایمنی تولید شده و با ارزان ترین قیمت به فروش می رساند. آرتا پارک به عنوان تولید کننده تجهیزات بازی مهد کودکی در نظر دارد تا با استفاده از دانش روز دنیا و تکتولوژی به طراحی و تولیدات ویژه خود در تولید تجهیزات بازی مهد کودکی کمک به رشد کودکان نماید. تجهیزات بازی از جمله انواع سرسره کودک،تاب های پلی اتیلنی،راکر،کلبه کودک و بلوک های خانه سازی از جمله تجهیزات بازی مفید و مطمئن در میان تولیدات این شرکت برای بازی کودکان در مهد کودک ها در نظر گرفته شده است.

قیمت وسایل بازی مهد کودک

 

خانواده ها برای جلوگیری از بروز حوادث باید بچه ها را از خطرات احتمالی آگاه سازند. اگر به بچه ها اطمینان داده شود که نظارت وجود دارد بچه ها از انجام کارهای خطرناک طفره می روند. در ضمن خانواده ها باید مطمئن شوند که بچه ها از وسایلی استفاده می کنند که با سن آنها متناسب باشد. علاوه بر این نظارت مربی ها باعث می شود که بچه ها از بروز رفتارهای نامناسب در هنگام بازی خودداری کنند و اگر خدای ناکرده حادثه ای رخ دهد مربیان می توانند سریعتر اقدامات حمایتی و کمک های اولیه را اجرا کنند. بچه های کوچک (حتی بچه های بزرگتر) همیشه نمی توانند فاصله ها را درست اندازه گیری کنند و قادر نیستند موقعیت های خطرناک را پیش بینی کنند. وسایل بازی مهد کودک باید طوری طراحی شوند که مربیان قادر باشند به راحتی بچه ها را کنترل و نظارت کنند.

تولید کننده تجهیزات مهد کودک

اصول ایمنی تجهیزات بازی مهد کودک ها 

مهمترین فاکتورهای ارزیابی ایمنی در مهدکودک ها، سطح فضای بازی، طراحی وسایل، مراقبت و نگهداری از وسایل می باشد.
سطح زمین بازی یکی از مهمترین عوامل کاهش دهنده میزان جراحت هنگام افتادن از وسایل بازی می باشد. سطح زیر وسایل بازی باید به اندازه کافی نرم و حجیم باشد تا هنگام سقوط بچه ها مانع آسیب دیدگی شود.
سیمان، آسفالت، سنگفرش غیرایمن و غیرقابل قبول هستند. چمن، خاک و خاک فشرده نیز نامناسب هستند چرا که آب وهوا و نوع پوشش بچه ها باعث کم شدن قابلیت این مواد در محافظت از بچه ها می شوند.
سطح بازی باید عاری از آب و نخاله های مختلف نظیر صخره، شاخه ریشه درخت باشد تا باعث زمین خوردن بچه ها نشود همچنین این سطح باید فاقد موادی نظیر چوب شکسته و آهن زنگ زده باشد.
سطح محوطه بازی باید از مواد نرمی مانند خاک اره، شن، ماسه نرم، کانوچوی نرم شده پر شده باشد. سنگفرش ساخته شده از مواد کائوچوئی که از نظر ایمنی تست شده باشد نیز مناسب است. سطح زیر وسایلی که کمتر از ۵.۲ متر ارتفاع دارند باید حداقل ۰۳ سانتی متر از موادنرم ذکر شده پر شده باشد. در ضمن مواد نباید به صورت بسته بندی مورد استفاده قرار گیرند چون خاصیت نرم بودن و انعطاف پذیری آنها کم می شود.
اگر ارتفاع بچه ها و سطح (مثلاً پریدن از سکو) بالاتر از ۷.۳ باشد، این سطح مناسب و ایمن نیست و باید از هرگونه پریدن و با استفاده از تجهیزات با ارتفاع بلند خودداری کرد. تا ۲ متر پشت تجهیزات نیز باید از مواد نرم استفاده کرد با توجه به بلندی سرسره و تاب استفاده از مواد نرم در اطراف وسایل قابل افزایش می باشد. به خاطر داشته باشید استفاده از مواد نرم از بروز حوادث نمی کاهند همچنین هر قدر که ارتفاع تجهیزات بیشتر باشد خطر جراحت و سقوط از آن بیشتر است.
تولید کننده تجهیزات مهد کودک

تجهیزات مهد کودک ارزان

تجهیزات مهد کودک برای دو گروه سنی متفاوت باید طراحی شوند ۲ الی ۵ سال (پیش دبستانی) و ۵ الی ۲۱ سال (کودکان مدرسه ای). در مهد کودکهای استاندارد و ایمن فضای محیط بازی این در گروه سنی کاملا متمایز از یکدیگر می باشد. به منظور جلوگیری از اغتشاش، بچه های کوچک نباید از تجهیزات بچه های بزرگتر استفاده کنند چرا که ممکن است منجر به آسیب دیدگی آنها شود به علاوه بچه های بزرگتر نیز نباید از وسایل بچه های کوچکتر استفاده کنند چرا که وسایل کوچک و فضای اختصاص یافته به آنها ممکن است برای بزرگترها دردسر ایجاد کند. چند نکته که باید به آنها توجه کرد. حفاظ و نرده های ایمنی باید برای وسایلی که در ارتفاع قرار دارند مانند سکو و نصب شود وسایل با ارتفاع بالاتر Cm۶۷ باید حداقل ۰۷.۲ از یکدیگر فاصله داشته باشند.

انتخاب مهدکودک مناسب

ویژگی هایی که ذکر شد مربوط به شرایط یک مهدکودک استاندارد بود.اما موردی که اکنون قصد داریم بررسی کنیم بیشتر مربوط به والدین است. توجه داشته باشید کودک خود را در مهدکودکی ثبت نام کنید که با ویژگیهای فرهنگی خانواده شما هم خوانی داشته باشد.مثلاً اگر خانواده ای مذهبی که رقصیدن را امری حرام می دانند، کودک خود را در مهدکودکی ثبت نام کنند که رقص جزء برنامه های ثابت آن جا است ، احتمالاً در تربیت فرزند خود با مشکل روبرو می شوند، زیرا کودک در مهدکودک موضوعی را یادگرفته است که در تناقض با اعتقادات خانواده است و از این رو دچار سردرگمی می شود.

فروش تاب و سرسره مهد کودک در کرج

وسایل چوبی و فلزی نباید سست و دارای تراشه های چوبی یا زنگار باشند. تجهیزات ایمن و نظارت بزرگترها در مکان هایی نظیر مهد کودک و پارک ها خیلی مهم است، اما این یک طرف قضیه است و خود بچه ها نیز باید آگاه باشند که چگونه از خود مراقبت کنند و در قبال خود و دیگران احساس مسئولیت کنند. در این جا چند نکته است که باید به بچه ها آموزش داد.

۱) هنگام بازی با تاب، سرسره، الاکلنگ، همدیگر را هل ندهید و بازی های خشن نکنید.
۲) از وسایل درست استفاده کنید. از قسمت پله های سرسره بالا بروید و روی تاب نایستید.
۳) هنگام بازی وسیله های خود را نظیر اسباب بازی، کیف، سطل را اطراف تاب، سرسره و سایر وسایل نگذارید چرا که ممکن است پای سایر بچه ها به آن ها گیر کند و زمین بخورند.
۴) اگر هوا نامساعد است یا قبلا باران آمده است از وسایل خیس و لغزنده استفاده نکنید، چرا که لغزنده بودن سطح وسایل باعث افتادن و صدمه دیدن می شود.
۵) در طول تابستان، برخی از وسایل بازی علی الخصوص وسایل بازی به شدت داغ و خطرناک می شوند. حالا خودتان قضاوت کنید وسیله ای که آنقدر داغ شده که حتی قابل لمس نیست می تواند مناسب برای تفریح سالم باشد؟
۶) سعی کنید بچه ها هنگام بازی لباس های بند دار نپوشند و گردنبند نیز به همراه نداشته باشند چرا که احتمال گیر کردن به وسیله بازی یا کشیده شده تصادفی توسط سایر بچه ها وجود دارد.

ایمنی هنگام بازی الاکلنگ، سرسره، و وسایلی که نیاز به بالا رفتن دارند این وسایل با یکدیگر فرق دارند و استفاده از هر کدام از آن ها احتیاط و مهارت خاص خود را لازم دارد در واقع برخی از آن ها طوری طراحی شده اند که کودکان هر قدر محتاط باشند باز هم خطر در پیش آن هاست اما چه کنیم که ضریب خطر و جراحت کاهش یابد.

تاب و ایمنی

بیشترین جراحت در مهدکودک ها، هنگام استفاده از تاب صورت می گیرد اما رعایت چند نکته ساده احتمال خطر را هنگام استفاده از این وسیله کاهش می دهد.
۱) تاب باید از او وسایلی نظیر کانوچو و پلاستیک ساخته شود نه فلز و چوب.
۲) بچه ها همواره باید روی تاب بنشینند و ایستادن روی پا یا زانو هنگام تاب بازی خطرناک است آن ها باید با دو دست درست تاب را محکم نگه دارند و تا ایستادن کامل تاب پیاده نشوند.
۳) سایر بچه ها نیز باید از تاب فاصله بگیرند از راه رفتن و دویدن اطراف تاب خودداری کنند.
۴) استفاده همزمان از تاب توسط ۲ نفر غیر مجاز است. مگر این که تاب برای دو یا چند نفر طراحی شده باشد.
الاکلنگ و ایمنی 
از آنجا که این وسیله حداقل نیاز به در برای نفر دارد و هر دفعه بخش از آن با شدت به زمین برخورد می کند، استفاده از آن در مهدهای کودک توصیه نمی شود مگر این که دارای فنر محافظ و ضربه گیرد باشند برای استفاده از این وسیله موارد زیر توصیه می شود.
۱) الاکلنگ دو صندلی دارد هر صندلی برای یک بچه اگر بچه ای سبک است نباید در طرف دیگر دو نفر را نشاند بلکه باید بچه هم وزن او را پیدا کنیم.
۲) هنگام بازی بچه ها باید رو به روی هم بنشیند و نباید به هم پشت کنند.
۳) بچه ها باید وسیله محافظ را محکم نگه دارند و از لمس کردن زمین خود داری کنند.
۴) سایر بچه ها نیز نباید پشت یا کنار الاکلنگ هم بازی کنند.
ایمنی در سرسره بازی
سرسره می تواند یک وسیله ایمن باشد اگر درست استفاده شود.
۱) بچه ها باید هنگام بالا رفتن از نردبان سرسره میله های دو طرف را محکم نگه دارند و هر بار پا روی یک پله بگذارند.
۲) نباید از خود سطح سرسره برای بالا رفتن استفاده کنند.
۳) پایین آمدن با سر یا شکم کاری بس خطرناک و غیرمنطقی است.
۴) هر بار باید یک نفر روی سطح سرسره باشد و استفاده گروهی از سطح سرسره خطرناک است.
۵) خود بچه ها باید سطح سرسره و قسمت خود را کنترل کنند تا کثیف، خیس یا نامناسب نباشد.
۶) بعد از این که در هر مرحله سر خوردن تمام شد و عمل فرود انجام شده بچه ها باید بلافاصله از جایشان بلند شوند تا نفر بعدی به آن ها اصابت نکند.
تجهیزات مهد کودک ارزان

وسایلی که استفاده از آن ها در مهدکودک جایز نیست

  • تاب های زنجیری
  • تاب با ارتفاع بالا
  • حلقه های آموزش ژیمناستیک
  • وسایلی که امکان سقوط دارد مانند جانگل جیم و چرخ وفلک بلند
 بخشی از پیشرفت فیزیکی، اجتماعی، ذهنی و عاطفی کودک را تشکیل می دهد اگر ایمنی در مهدکودک ها و پارک ها لحاظ شوند شما مطمئن شوید که بازی نقش موثری در شکل گیری شخصیت بچه ها خواهد داشت. بازی برای کودکان نه تنها تفکر است، بلکه کار دوران کودکی است. امروزه در تمامی رویکردهای آموزشی، به نقش و اهمیت بازی کودکان بسیار تاکید شده است.  چنانچه تجهیزات بازی کودکان در مهد کودک ها و  پارک ها از کیفیت و یا کمیت لازم برخوردار نباشد، نه تنها کودکان تمایلی برای بازی کردن از خود نشان نخواهند داد، بلکه عدم رعایت مسائل مربوط به ایمنی و کیفیت این تجهیزات در فضای بازی کودکان، می تواند سلامت جسمانی کودکان را نیز به خطر بیندازد.