عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021

برج نوری (قیمت برج نوری | 1403)

برج نوری سازه ای مرتفع می باشد که وظیفه ایجاد روشنایی در یک محیط مرتفع را بر عهده دارد..برج تلسکوپی ، برج استادیومی ، برج متحرک و ... از انواع دکل های روشنایی هستند. بي شک بخش عمده اي از عناصر تشکيل دهنده ي سيماي هر شهر، مبلمان آن شهر است؛ اجزايي که گذشته از کاربردهاي خاص خود به زيبايي و انتظام شهر نيز سامان مي بخشند. طبعاً شکل گيري عناصر بصري که تصوير هر شهر را به وجود مي آورند، خاطره اي را براي هر بيننده در ذهن باقي مي گذارند. کوين لينچ در کتاب «سيماي شهر» در همين اثر و خاطره و يادي که از سيماي يک شهر در ذهن بيننده به جاي مي ماند (تصوير ذهني)، مفصل صحبت کرده است. هنر طراح آن است که در کنار چيدمان اين ابزار و اجزا، نياز شهروندان را برطرف کرده و سيماي زيبا به شهر بدهد؛ به طوري که شهروند احساس آرامش و راحتي را در برخورد با آن ها داشته باشد. نيمکت، تيرهاي چراغ برق، صندوق پست و اتاقک تلفن، تابلوها، فضاهاي سبز، آب نماها و بسياري از اجزاي ديگر تشکيل دهنده ي اين نظم هستند. 

انواع برج نوری

برج نوری بر اساس ساختار به 3 دسته زیر تقسیم می شود:

  1. مدل متحرک (دستی-برقی)
  2. مدل ثابت ( با نردبان-بدون نردبان)
  3. مدل سیار

برج نوری متحرک 

برج روشنایی یا برج نوری متحرک یکی از محصولات تولیدی شرکت آرتا پارک می باشد . برج روشنایی متحرک دارای گیربکسی می باشد که سبد نگهدارنده پروژکتورا را حمل می کند و این کار سبب شده است تا هزینه تعمیر و نگهداری این محصول کاهش پیدا نماید . در راستای تسهیل عملیات تعمیر و نگهداری برج نوری و همچنین پایین آوردن قیمت برج نوری ، هد نگهدارنده پرژکتورها را که در بالای برج قرار دارد را به صورت متحرک می سازند . بطوریکه بوسیله الکترو موتور و گیربکس که بوسیله سیم بکسل به هد متصل است ، هد به صورت متحرک و به وسیله نیروی برق ، خیلی راحت به پایین می آید ، پرژکتورها سرویس می شوند .برای خرید برج نوری متحرک با ما در آرتا پارک در ارتباط باشید. 
 
برج روشنایی متحرک       برج نوری متحرک 

برج نوری ثابت

استفده از برج نوری ثابت در ایران رایج تر از دیگر دکل های روشنایی است. در این مدل از برج روشنایی سبد نگهداری پروژکتورها قابلت حرکت ندارد. در نتیجه عملیات تعمیر و یا تعویض پروژکتورها در ارتفاع بالا انجام می شود. برج های سبد ثابت ها معمولا در ارتفاع پایین ساخته می شوند و دارای 2 مدل نردبان دار و بدون نردبان هستند. در مدل نردبان دار اپراتور می ‌تواند به ‌وسیله آن بالای برج رفته و با استقرار در سبد، عملیات های تعمیر را انجام دهد. در مدل بدون نردبان اپراتور توسط جرثقیل به بالای برج رفته و به تعمیر و نگهداری، سرویس یا تعویض پروژکتور می پردازد.
 
برج روشنایی ثابت       برج نوری ثابت
 
برای مشاهده محصولات و مبلمان شهری و پارکی تولید شده در شرکت آرتا پارک کلیک کنید. 

برج نوری سیار

برج نوری سیار یا قابل حمل، قابلیت جای به جایی به مکان دلخواه را دارد و در محیط هایی که به صورت اضطراری به نیروی برق نیاز است، مورد استفاده قرار می گیرد. برج روشنایی سیار دارای ژنراتور قابل حمل برای تولید برق است و ارتفاع آن ها معمولااز 9 متربیشتر نیست و قادر است شدت باد تا 70 کیلومتر بر ساعت را تحمل کند. دکل این برج روی یک شاسی مستحکم قرارگرفته که توان نگهداری و حمل آن را دارد. درون محفظه پایینی یک موتور دیزلی یا بنزینی تعبیه ‌شده که نقش آن راه‌ اندازی ژنراتور است. بیشتر برج‌های نوری پورتابل دارای چرخ هستند؛ اما مدل‌هایی هم وجود دارند که روی سایر وسایل نقلیه هم نصب می‌ گردند. از این برج ها جهت روشنایی محل حوادث طبیعی در هنگام امداد رسانی به مجروحان، پروژه های سینمایی، عملیات تعمیر در شب، برگزاری رویدادهای ورزشی و ... استفاده می شود. 

تولید برج نوری

تولید برج نوری شامل:  تولید سازه برج نوری از نظر تعداد قطعات ، متریال مورد استفاده ، ضخامت ورق ، نحوه مونتاژ و نحوه نصب بسیار به محصولاتی از قبیل برج نوری استادیومی و برج پرچم شباهت دارد . نصب پرژکتورها ، تعمیر و تعویض تابلو برق ، تعمیر و تعویض الکترو موتور و گیر بکس ، تعویض لامپ ها و پرژکتورها  ، نظافت و تمیز کردن پرژکتورها است که باید در دوره های زمانی مشخص انجام شود تا سلامت محصول تضمین گردد . در راستای تسهیل عملیات تعمیر و نگهداری برج نوری وهمچنین پایین آوردن قیمت برج نوری ، هد نگهدارنده پرژکتورها را که در بالای برج قرار دارد  به صورت متحرک می سازند .

طراحی برج نوری

برج نوری با نام هایی چون برج روشنایی یا دکل روشنایی نیز نام برده می شود. این سازه طراحی منحصر به فردی دارد که سبب می شود تا بتواند محوطه های وسیع را به راحتی روشن کند. یکی از پرکاربردترین، موثرترین و مهمترین محصولات در عرصه نورپردازی شهری و روشنایی محوطه ، روشنایی صنعتی و معابر شهری در کشور علی الخصوص در تهران و کلان شهرها است . معابری از قبیل بزرگراه ها ، اتوبانها ، میادین ، پارکها ، محوطه های باز و … که شهروندان به صورت عمومی از آن استفاده می کنند ، مستعد استفاده از این ابزار روشنایی محوطه است . این محصول فوق العاده با نام برج روشنایي(دستی-برقی) یا دکل روشنایي(دستی-برقی) نیز معروف است .

مشخصات فنی برج نوری

ستون اصلی سازه از جنس ورق ST37 فولاد مبارکه ساخته شده است. 
بدنه چند وجهی و تمام تجهیزات فلزی، توسط گالوانیزه گرم از داخل و بیرون پوش داده می شوند. 
قطعات چند‌وجهی جهت افزایش استحکام هنگام بر‌افراشته شدن اورلپ شده، درهم فرو رفته و مونتاژ می گردند. 
ارتفاع متداولی که معمولا برای طراحی و ساخت مدل های مختلف برج های روشنایی در نظر گرفته می شود حدود 12 تا 60متر است. 
نقشه برج نوری قبل از تولید توسط کارشناس فنی به طور اصولی با در نظر گرفتن اندازه، تعداد قطعات و انواع امکانات مورد نیاز طراحی می شود.
ﺗﻌﺪاد ﭘﺮوژﮐﺘﻮرﻫﺎی ﻗﺎﺑﻞ ﻧﺼﺐ روی این سازه از 4 تا 36 دﺳﺘﮕﺎه متغیر ﺑﻮده و ﻣﯽ ﺗﻮان از اﻧﻮاع ﭘﺮوژﮐﺘﻮرﻫﺎی بخار سدیم، بخار جیوه و یا ال ای دی روی آن استفاده کرد.
ﻫﺮ ﺑﺮج روشنایی ﺟﻬﺖ ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ اﺟﺰای اﻟﮑﺘﺮﯾﮑﯽ در ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺻﺎﻋﻘﻪ، به وسیله میبه برقگیر (صاعقه گیر) پوشش حفاظتی داده شده است.

تولید برج نوری

تولید کننده برج نوری

برج روشنایی ، نوعی سازه مرتفع می باشد که برای فعالیت در شب در محل مورد نظر تعبیه خواهد شد . برج نوری سازه ای بسیار تخصصی می باشد که نصب و تولید آن کار راحتی نیست . برای ساخت برج نوری شرکت آرتا پارک ، از متخصصان حرفه ای استفاده می نماید و کیفیت محصولات خود را تضمین می نماید . پوشش برج نوری از ورق گالوامیزه و رنگ الکترو استاتیک می باشد و این سازه در مقابل بارش برف و باران بسیار مقاوم می باشد . همچنین برج نوری استادیومی دارای پخش نور در یک جهت می باشد که نور را متمرکز می کند .شرکت آرتا پارک تولید برج نوری را بر عهده دارد و آن را با ارزان ترین قیمت ارائه خواهد داد . بنابراین برای استعلام قیمت برج نوری با ما در تماس باشید. 

قیمت برج نوری

قیمت برج نوری بر اساس نوع و ضخامت ورق مصرفی، نحوه مونتاژ قطعات، ارتفاع، مدل، نوع پوشش و هزینه فونداسیون آن محاسبه می شود. ساختار چند وجهی قطعات برج باعث چفت و سفت شدن آنها در هم شده و از لرزش ، تکان خوردن و جابجایی آنها جلوگیری می کند . همچنین ، شکل اورلپی و درهم رفتگی قطعات برج روشنایی خود یکی از دلایل ایمن بودن این محصول است که از خستگی ها مکانیکی ، برش مقطعی در اثر بارها و تنشهای نا متقارن و سقوط احتمالی جلوگیری می کند . البته این نوع مونتاژ کمی لرزش جزئی در بادهای تند ایجاد می کند که برای برج روشنایی مهم نیست ولی در مواردی که نیاز به نصب دوربین ترافیکی یا کنترل ترافیک روی سازه است ، برای جلوگیری از لرزش تصاویر باید سختگیرانه تر نسبت به این مساله رفتار کرد تا لرزش به حداقل ممکن برسد .
در مواردی که ارتفاع سازه برج نور خیلی بلند نباشد یا اینکه احتمال جابجایی سازه در آینده نزدیک باشد از فونداسیون آماده استفاده می شود . ابعاد فونداسیون آماده هم به نسبت ارتفاع برج نوری متغییر است . نکته قابل اهمیت در این زمینه کیفیت بتن فونداسیون آماده است که در مقاومت و کیفیت آن نقش بسزایی دارد . این نکته قابل انکار نیست که کشورهای پیشرفته در این زمینه کارهای مقبول تر و پیشرفته تری انجام دادند اما از نظر قدمت ، ایران عزیزمان یکی از پیشگامان این صنعت در جهان بوده است .در بررسی های معماری کهن ، وجود آب نماها در زمان سلسله هخامنشیان ، لوح ها ، مجمسه های سنگی پادشاهان و … بیانگر قدمت این صنعت در کشور ماست .
با این تفاسیر زیبایی و مدرنیزه بودن تجهیزات مبلمان شهری در هر شهر و نورپردازی شهری ، نماد توسعه و پیشرفت محسوب می شود . در واقع شهر را می توان مثل یک موجود زنده یا یک اثر هنری در نظر گرفت که اجزای آن بر اساس زیبایی شناسی ، هویت انسانی ، فرهنگ و تمدن تاریخی مردم آن ناحیه شکل می گیرد .برای اطلاع از لیست قیمت تمامی محصولات با شماره های قرار داده شده در بالای صفحه تماس بگیرید.
 
قیمت برج نوری

از برج نوری در چه مکان هایی استفاده می شود؟

برج نوری یک نوع دکل روشنایی مرتفع است که به منظور تامین نور مورد نیاز محوطه های بزرگ همچون پارک ها، تفرجگاه ها، میادنی شهری، پل ها، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری، کارخانجات، اسکله ها، بنادر، سایت های نفت و گاز و مراکز نظامی استفاده می شود. این سازه در فضاهای شهری سبب افزایش دید رانندگان شده و بدین طریق در کاهش تصادفات نقش موثری ایفا می کند. برج نوری علاوه بر تامین روشنایی، انجام فعالیت ها را در شب فراهم کرده و امنیت را در محیط برقرار می کند.  

نحوه نصب برج نوری

نحوه نصب سازه برج نوری ، برج روشنایی به صورت همپوشان یا اورلپ است به نحوی که برج در قطعات 6 متری تولید شده و در محل نصب ، توسط نیروی فشاری داخل هم اورلپ می شوند . ضخامت ورق سازه برج نوری از قطعات پایین به بالا کاهش می یابد یعنی در قطعات پایین ضخیم تر و در قطعات بالا نازکتر خواهد بود . این محصول که در ارتفاعات و مدلهای مختلفی در کشور قابل تولید و اجراست ، به علت دارا بودن ضخامت ورق بالا و همچنین پوشش گالوانیزه گرمی که دارد ، دارای مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط مختلف جوی اعم از باد ، باران ، گرما و سرما ، اشعه UV خورشید می باشد .
دارا بودن فونداسیون محکم با آرماتور بندی و بتن متناسب سبب گردیده تا در برابر زلزله و تصادفات احتمالی نیز ایستایی مقبول و مطمئنی از خود ارائه دهد . البته اگر در طراحی و آنالیز قطعات ضخامت درستی برای قطعات انتخاب شود و سلسله مراتب قطر ورقها به ترتیب روند کاهشی از پایین به بالا رعایت شده باشد ( مواردی را در کشور شاهد بودیم که بعضی از شرکتها و پیمانکاران ، به جهت کاهش قیمت کاذب ، از استانداردها صرف نظر کرده و قطر ورق ها را پایین گرفتند و این مسئله باعث سقوط برج در بادهای شدید گردید ) .
این سازه فلزی در برابر بادهای تا 110 کیلومتر کاملاً مقاوم و ایمن است و اگر در منطقه ای از کشور هستید که امکان بادهای بالاتر از این وجود دارد ( که بسیار به ندرت دیده شده ) حتماً به هنگام سفارش آن را با شرکت سازنده محصول در میان بگذارید تا تمهیدات لازم جهت افزایش قطر ورق قطعات به تناسب شرایط انجام شود .   

فروش برج نوری 

در بسياري از شهرها فقط تابلوهاي نصب نشده (نه علائم رانندگي) خود به تنهايي مي توانند به دليل بي نظمي و اغتشاش و شلوغي سيما باعث به وجود آمدن تصويري نه چندان زيبا و آرامشبخش در شهر شوند .  امروزه در شهرهاي بزرگ و پيشرفته، از جمله در شهرهاي اروپا و امريکا کارشناسان بسياري بر روي اين موضوع کار کرده و به جزئيات سيما و نماي شهري اهميت مي دهند و گاهي همان قدر که طرح هاي جامع و تفصيلي شهري اهميت دارند، براي مبلمان و سيماي شهر نيز بهاي ويژه اي پرداخت مي کنند، مثلاً حتي الامکان بسياري از تابلوهاي ايستاده ي راهنمايي و رانندگي را حذف و به جاي آن از خطوط و علائم رنگي در سطح خيابان استفاده مي کنند. نخستين کمکي که اين حرکت مي کند، جلوگيري از اشفتگي، اغتشاش و ازدحام در ديد بيننده و شلوغي محيط است. اهميتي که اين طراحان به نقش مردم و نياز شهروندان مي دهند، آن قدر است که محور تصميمات شان عمدتاً رفاه و راحتي و آسايش ايشان محسوب مي شود؛ به گونه اي که ديد بصري و به وجود آوردن نمايي توأم با تعادل لازم، راحتي و آرامش را براي ساکنان به ارمغان مي آورد و مشاهده مي شود عناصر مبلمان شهري نه تنها مزاحمتي براي رفت و آمد مردم ندارد، بلکه درست جايي که مورد نيازشان هست نيز به کار گرفته شده است. شايد تا به حال مشاهده کرده باشيد در بسياري از مراکز عمده ي خريد، محلي براي استراحت و يا نشستن افراد به ويژه سالمندان در نظر گرفته شده است و يا شايد گاهي ديده باشيد در بسياري از شهرهاي پيشرفته براي خريد از چرخ هاي دستي در داخل غرفه ها استفاده مي شود، بدون اين که با هيچ مشکلي از بابت رفت و آمد مواجه شوند. بنابراين، نياز شهروندان و سيماي شهر و به وجود آمدن هويت شهري حلقه هاي به هم چسبيده و جدا نشدني هستند که هر يک ديگري را پشتيباني و تکميل مي کند و بي توجهي و بي دقتي به هر کدام آسيب جدي و خللي فاحش در به وجود آمدن سيماي نامناسب شهر خواهد بود. 
بی شک برای داشتن فضای شهری دلچسب و مطابق استانداردهای مناسب زندگی شهروندی وجود تجهیزات و لوازمی همچون مبلمان شهری اجتناب ناپذیر است. مبلمان شهری شامل دسته وسیعی از امکانات و تجهیزات جهت زیباسازی و حفظ نظافت و بهداشت عمومی شهری می باشد. شرکت قصربازی پارسیان در این راستا اقدام به تولید انواع نیمکت های پارکی، مبلمان باغی، مبلمان پارکی و سطل زباله شهری نموده است.       
سوالات متداول مشتریان:

1. برج نوری از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

پاسخ: سیم بکسل، سبد یا هد، میله برق گیر، چراغ آلارم، تابلو برق، پروژکتور و...

2. انواع برج نوری کدامند؟

پاسخ: برج نوری تلسکوپی، برج نوری استادیومی و برج نوری سیار.

3. ارتفاع برج نوری چقدر است؟

پاسخ: ارتفاع این سازه بین 6 الی 70 متر متغیر می باشد.

4. برج نوری با چه نام دیگری در بازار شناخته می شود؟

پاسخ:برج روشنایی یا دکل نوری.

5. قیمت برج نوری چقدر است؟

پاسخ: برج نوری بر اساس مواردی مانند ارتفاع، نوع طراحی، جنس و ضخامت ورق مورد استفاده، نوع پوشش و ... قیمت گذاری می شود. 

6. روش خرید برج نوری به چه صورتی است؟

پاسخ: هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری.

7. آیا  برج نوری به شهرستان ارسال می گردد؟

پاسخ: بله مجموعه آرتا پارک محصولات خود را به سراسر کشور ارسال می کند.

8. به چه طریق می توان سفارش را ثبت کنم؟

پاسخ: شما مشتریان عزیز می تواند در تماس با شماره های اعلام شده سفارش خود را ثبت کنید. 

9. آیا برج نوری دارای خدمات پس از فروش می باشد؟

پاسخ: بله، گروه آرتا پارک این محصول را با خدمات پس از فروش ارائه می دهد. 

10. چقدر زمان می برد تا برج نوری تحویل داده شود؟

پاسخ: بعد از انتخاب محصول و پرداخت بیعانه، ما به آماده سازی و تحویل محصول شما اقدام می کنیم.