عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/05/14 - 15:23
كد :112

معرفی وسایل ورزشی پارکی

ست های ورزشی پارکی برای استفاده مردم از دستگاه های ورزشی بصورت رایگان تولید شده است . این لوازم ورزشی پارک نه تنها به رشد و توسعه ورزش همگانی کمک نموده است بلکه به عنوان یکی از مفیدترین مبلمان شهری به شمار می‌آید که شهر را زیبا نموده اند.

ست های ورزشی پارکی برای استفاده مردم از دستگاه های ورزشی بصورت رایگان تولید شده است . این لوازم ورزشی پارک نه تنها به رشد و توسعه ورزش همگانی کمک نموده است بلکه به عنوان یکی از مفیدترین مبلمان شهری به شمار می‌آید که شهر را زیبا نموده اند. تمام افرادی که تصمیم استفاده از این وسیله ها را دارند، با اشخاص آگاه مشورت کنند. اما مراجعه به پلاک های نصب شده روی دستگاه ها هم کمک کننده است ولی کافی نیست.آرتا پارک تولید کننده این وسایل ورزشی می باشد که با توجه به نیاز مردم  و شهرداری ها اقدام به تولید و نصب این وسایل ورزشی پارکی نموده است . در ادامه به معرفی برخی از وسایل ورزشی پارکی می پردازیم . 

دستگاه مسگری پارکی

دستگاه مسگری جهت تقویت ماهیچه های شکم، کمر، ستون فقرات و افزایش انعطاف پذیری و تحرک مفصل های ستون فقرات و پشت کاربرد دارد. چرخش کمر با کشش متعادل در ماهیچه های کمر تأثير به سزایی در باز کردن کانالها و رگها و سرعت در گردش خون و تقویت ماهیچه های کمر خواهد داشت.

دستگاه مسگری پارکی

دستگاه پرس پا پارکی

این دستگاه برای تقویت عضلات پا مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابتدا روی کفه‌‌‌‌های صندلی شکل بنشینید، پاهایتان را روی پدال‌‌‌‌ها بگذارید. ابتدا زانوها به صورت خمیده هستند. با انقباض عضلات پا، زانو را صاف کنید. توجه داشته باشید زانو کاملا صاف نشود یا بهتر بگویم زانو را قفل نکنید. این کار موجب آسیب رساندن به زانو می‌شود. سپس متناوبا عقب بکشید. توصیه می‌شود حرکات را به آرامی انجام دهید.

دستگاه پرس پا پارکی

دستگاه قایقرانی ثابت

برای استفاده از دستگاه قایقرانی ثابت، روی صندلی نشسته، پای خود را روی جاپایی بگذارید و دسته‌ها را با دو دست گرفته، به آرامی و هماهنگ دست‌های خود را جلو و عقب ببرید.

دستگاه قایقرانی ثابت

دستگاه  پاندولی

دستگاه پاندولی (پهلو و بغل ران) برای تقویت ماهیچه ها در اعضای کمر، شکم ، پشت و افزایش توازن در هر چهار عضو  است.نحوه استفاده از آن به گونه ای است که بعد از قرار گرفتن پا در جایگاه مشخص شروع به حرکت به راست و چپ می کنیم و این حرکت را ادامه می دهیم تا زمانیکه حرکت روی این وسیله ورزشی به روال بیفتد . 

دستگاه  پاندولی

دستگاه چرخ و فلک دو تایی

دستگاه چرخ وفلک دوتایی برای تقویت ماهیچه های بدن در قسمت بالا تنه و افزایش انعطاف پذیری و تحریک مفاصل شانه و عضلات، گردش سریع خون در کلیه عروق بدن و قلب مناسب است. باید توجه داشت که حرکات باید به آرامی و با تمرکز انجام شود و هر چرخشی به چپ و راست، باید با تنفس عمیق همراه باشد.برای انجام این حرکات دستگیره را با دست به حرکت درمی آوریم و به چرخاندن آن ها ادامه می دهیم . 

دستگاه چرخ و فلک دو تایی

دستگاه ورزشی کشش لت

انجام این حرکت ورزشی برای تقویت کردن عضلات بالاتنه از جمله سرشانه، بازوها، بالای سینه و پشتی بزرگ است. این حرکت کمی سخت و سنگین هست. برای استفاده از این دستگاه باید روی صندلی بشینین و دستگیره ها رو بگیرین و به آرامی به سمت پایین بکشین و دوباره به حالت قبل برگردین. انجام این حرکت ورزشی برای افرادی که مشکل درد شانه دارن مناسب نیست.

دستگاه گام زن پارکی

دستگاه گام زن(هوانورد) در واقع پیاده روی را شبیه سازی می کند. و برای تقویت سیستم قلبی و عروقی و تقویت عضلات پا بسیار مناسب است. و به نوعی یک تمرین هوازی در جهت چربی سوزی و کاهش وزن محسوب می شود.در هنگام ورزش با این دستگاه نبایستی بیش ا اندازه پاها را به جلو ویا عقب برد زیرا ممکن است باعث بر هم خوردن تعادل شود.برای شروع ابتدا باید پاها را بر روی صفحه های قرار گرفته بر روی دستگاه گذاشته و به آرامی یک پا را به جلو وپای دیگر را به عقب برده و تکرار کنید.

 

خرید وسایل ورزشی پارکی

رعایت اصول استفاده از وسایل ورزشی از انجام دادن آن مهم تر میباشد . توجه به این که هر وسیله ورزشی برای چه گروه از افراد و چه محدوده سنی طراحی شده است ضرورت دارد حتی اگر دستگاه مناسب تمام سنین باشد.آرتا پارک تولید کننده وسایل ورزشی استاندارد در خدمت هموطنان گرامی میباشد . خرید وسایل ورزشی پارکی را از آرتا پارک انجام دهید