عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 13100/07/28 - 16:30
كد :167

چرا نیمکت پارکی اهمیت دارد؟

در زندگی امروزه، نیمکت پارکی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، به نحوی که عدم وجود آن می تواند خلاء بزرگی محسوب شود. این نیمکت ها عامل مهمی در پویایی شهروندان هستند و می توانند تاثیرات زیادی را از جنبه های مختلف بر روی آن ها بگذارند. از این رو از نقش کاربردی نیمکت پارکی نمی توان غافل شد.

نیمکت پارکی نه تنها افراد را به بیرون رفتن ترغیب می کند، بلکه سبب لذت بردن آن ها از فضای طبیعت و استنشاق هوای تازه می شود. شهروندان زیادی هستند که هر روزه برای ورزش به پارک می روند و ساعاتی را در آن جا به انجام حرکات ورزشی می پردازند. این افراد بعد از تمرین نیاز به ریکاوری و استراحت کردن دارند، که نیمکت پارکی می تواند به آن ها در این زمینه کمک زیادی کند. 
وجود نیمکت پارکی در فضاهای باز و اماکن عمومی تاثیرات شگرفی را در کاهش استرس افراد ایفا می کند. با توجه به زندگی ماشینی و نداشتن اوغات فراغت و همچنین به دلیل مشغله های کاری شهروندان زیادی در جامعه وجود دارند که دچار استرس و اضطراب می باشند. همچنین سالمندان نیز ممکن است به دلیل تنهایی یا مشکلات پیری دچار افسردگی و بیماری ها قلبی شوند. نشستن بر روی نیمکت پارکی و گذراندن وقت بر روی آن علاوه بر لذت بردن از فضای طبیعت می تواند مشکلاتی از قبیل افسردگی و بیماری های قلبی را بهبود ببخشد.

 

چرا نیمکت پارکی اهمیت دارد؟


کاربرد نیمکت پارکی از نظر زیبایی

همان طور که گفتیم نیمکت پارکی گزینه ی مناسبی برای استراحت، گذراندن وقت و مطالعه کردن در فضای باز می باشد. با وجود اینها این نیمکت نقش موثری را نیز در زیباسازی فضاهای باز و اماکن عمومی ایفا می کند. نیمکت پارکی با استفاده از متریال هایی هچون چوب، چدن، فلز، سنگ و... و در طراحی های خاص و متنوعی تولید می گرد. طراحی این نیمکت در آرتا پارک خاص و منحصر به فرد بوده و توسط بهترین طراحان صورت می گیرد. مدل های مختلفی این نیمکت را می توان به صورت پشتی دار و بدون پشتی طراحی کرد که مدل بدون پشتی آن بیشتر جنبه ی زیبایی دارد. به کاربردن نیمکت پارکی منجر به زیبایی هر چه بیشتر فضاهای باز شده به نحوی که سطح جلوه های بصری اماکن مختلف را بلالاتر می برد. نیمکت ها با المان های دیگر شهر هماهنگی دارند و استفاده از آن ها نه تنها خدشه ای به زیبایی شهر وارد نمی کند، بلکه سبب افزایش زیبایی محیط شهری می شود. 

نقش نیمکت پارکی در طراحی فضای باز منازل

طراحی کردن فضای باز منازل با استفاده از تجهیزات مختلفی امکان پذیر است. یکی از تجهیزات موثر در این زمینه نیمکت پارکی می باشد. در فصل های بهار و تابستان افراد ترجیح می دهند وقت خود را بیشتر در فضای باز منزل و یا امکن عمومی بگذرانند. این فصل ها موقعیت خوبی برای تنفس هوای تازه و لذت بردن از طبیعت است. استفاده از نیمکت پارکی در فضای باز منازل، سبب لذت بردن از هوای طبیعی و تازه، نور طبیعی آفتاب، لذت بردن از یک فنجان چای و همچنین مطالعه کردن کتاب می شود. از این رو انواع مختلف این نیمکت می تواند در حیاط منزل و باغ ها مورد استفاده قرار بگیرد.