عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 13100/07/28 - 16:33
كد :168

ضرورت وجود ست ورزشی در پارک ها

ضرورت وجود ست ورزشی در پارک ها، این روزها بیش از از قبل احساس می شود. همه افراد جامعه نیاز به ورزش کردن دارند، اما بسیاری امکانات ورزشی مناسبی در اختیار نداشته و یا فرصت استفاده از امکانات ورزش حرفه ای را ندارند. همچنین به دلیل مشغله ی کاری زیاد، زمان کافی برای رفتن به باشگاه های ورزشی را به دست نمی آورند.

ست ورزشی در پارک ها، به عنوان زیر مجموعه ای از مبلمان شهریی محسوب می شود که فرصت کوتاهی را برای ورزش کردن در اختیار افراد قرار می دهد. این ست شامل چندین وسیله ی ورزشی است که در مدل های متنوعی طراحی و ساخته می شود. این دستگاه های ورزشی در آرتا پارک، با مهندسی دقیق و توسط متخصصین خبره ساخته شده و برای استفاده ی تمامی اقشار جامعه درون پارک ها نصب می گردد. جنس بدنه ی ست ورزشی در پارک ها، فلزی بوده و در برخی از مدل ها دارای بخش های پلی اتیلنی در قسمت نشیمنگاه و یا دسته ها می باشند. این ست مجموعه ای از دستگاه بدنسازی دراز و نشست، دستگاه پرس سینه پارکی، دستگاه پا و… را شامل می شود، که برای تقویت قسمت های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ضرورت وجود ست ورزشی در پارک ها

کاربرد ست ورزشی در پارک ها

ست ورزشی در پارک ها که به آن ست بدنسازی نیز می گویند، در تجهیز پارک ها و فضاهای سبز مورد استفاده واقع می شود. یکی از دغدغه های اصلی مسئولان شهری، ارتقاء فرهنگ ورزش همگانی و همچنین افزایش سلامت جامعه می باشد. در این زمینه، مسئولان دست به اقداماتی زده اند که از جمله ی مهم ترین این اقدامات می توان به تجهیز پارک ها اشاره کرد. ست ورزشی در پارک ها برای همه ی افراد جامعه  در همه ی سنین سنی طراحی شده اند، به نحوی که همه ی شهروندان می توانند به طور رایگان از دستگاه های آن استفاده نمایند. استفاده از ست ورزشی در پارک ها سبب افزایش شادی و نشاط شهروندان شده و تاثر مثبتی را در روحیه ی آن ها بر جای می گذارد. وجود این وسایل در پارک ها، افراد را به ورزش کردن ترغیب کرده و به ایجاد تحرک و سلامت جسمی و همچنین سلامت روحی آن ها کمک شایانی می کند. 

وسایل ورزشی پارکی 

مبلمان شهری مجموعه ای گسترده از تجهیزات مختلف است که وسایلی همچون نیمکت ها، سطل زباله ها، گلدان ها، ایستگاه های اتوبوس، وسایل ورزشی پارکی و... را در برمی گیرد. ست ورزشی پارکی جزء مهم ترین اجزای مبلمان شهری می باشد که امروزه به صورت گسترده ای در پارک ها و فضاهای باز نصب شده و مورد استفاده ی شهروندان قرار می گیرد. استفاده از فضاهای ورزشی و وسایل ورزشی پارکی حق شهروندی همه ی افراد جامعه محسوب می شود. لذا ست بدنسازی و دستگاه های آن توسط شهرداری ها، به جهت دسترسی همه ی شهروندان به امکانات ورزشی در پارک های سراسر کشور نصب می گردد.