عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 13100/09/15 - 12:01
كد :170

کاربردها و ویژگی های پایه چراغ خیابانی

روشنایی بخشی خیابان ها و معابر از دیرباز تا کنون مورد توجه مدیران شهری بوده است. به نحوی که آن ها از تجهیزات و المان های نوری همچون پایه چراغ خیابانی به منظور نورپردازی فضاهای شهری استفاده می کنند.

در گذشته های نه چندان دور از تیرهای چوبی به عنوان پایه نگهدارنده چراغ ها استفاده می شد که تیربرق های بتنی کنونی جایگزین آن گردید. بعدها با گذشت زمان پایه هایی از جنس فولاد یا استیل برای این کار در نظر گرفته شده که آن را به عنوان پایه چراغ خیابانی می شناسیم. ارتفاع این پایه چراغ با توجه به موقعیت قرارگیری و نوع کاربری از 3 تا 15 متر متغیر می باشد. 

کاربرد پایه چراغ خیابانی 

پایه چراغ خیابانی ( Basic Street Lights ) یکی از مشهورترین تجهیزات نوری است که به جهت روشنایی بخشی محیط های حساسی همچون معابر، کوچه ها، خیابان ها، اتوبان ها، بزرگراه ها و جاده های درون شهری و برون شهری مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه با تامین نور معابر امنیت این اماکن را در تاریکی برقرار کرده است. همچنین با روشن کردن خیابان ها، تردد رانندگان و عابرین پیاده را در شب امکان پذیر می کند. پايه چراغ خیابانی از ظاهر چشم نوازی برخوردار است، به نحوی که به عنوان یکی از اجزای مبلمان شهری در جهت زیباسازی اماکن مختلف به کار گرفته می شود.  

 

کاربردها و ویژگی های پایه چراغ خیابانی

 

پایه چراغ خیابانی چه ویژگی هایی دارد

این سازه به عنوان یکی از المان های نوری قابلیت نصب و استفاده در فضاهای مختلف را دارا می باشد. از این رو علاوه بر خیابان ها و معابر در فضاهایی همچون مراکز صنعتی، کارخانه جات، کارگاه ها، پارکینگ ها و بسیاری از نقاط دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. 
پایه چراغ خیابانی در مقابل سایر تجهیزات روشنایی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. از این رو در برابر شرایط جوی مختلف و ضربات احتمالی دچار آسیب دیدگی نمی گردد. 
سهولت و سادگی در نصب و راه اندازی پایه ها از دیگر ویژگی های این محصول می باشد. 
بکارگیری پایه چراغ خیابانی سبب زیبایی دو چندان محیط پیرامونی آن می شود. چرا که این سازه از تناسب و هماهنگی بالایی با سایر المان ها برخوردار است. 

انواع پایه چراغ خیابانی 

پایه چراغ ساده و پایه چراغ دکوراتیو زیر مجموعه از پایه چراغ خیابانی می باشند.
 پایه چراغ ساده با استفاده از ورقه های فولاد و در ارتفاع مختلف تولید میگردد. این سازه عموما در فضاهایی که زیبایی اهمیت چندانی ندارد مورد استفاده قرار می گیرد. 
پایه چراغ دکوراتیو همان مشخصات فنی پایه چراغ ساده را دارد، با این تفاوت که شکل ظاهری مدرن تری داشته و در اماکنی که زیبایی فضا مطرح است به کار گرفته می شود.