عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 13100/09/16 - 16:38
كد :171

نقش پایه چراغ خیابانی در تامین امنیت معابر

همه ی ما هنگام رانندگی و یا عبور در معابر و خیابان ها تجهیزات و ابزارهای روشنایی را مشاهده کرده ایم. این تجهیزات که پایه چراغ خیابانی نامیده می شوند، علاوه بر نورپردازی فضاهای شهری، نقش موثری را در تامین امنیت معابر ایفا می کنند. به نحوی که عدم وجود و یا نقص این تجهیزات، معضل جدی برای شهروندان محسوب می شود.

تاریکی خیابان ها و معابر فرصت مناسبی را در اختیار خلافکاران قرار می دهد، به نحوی که میزان بزه های ارتکابی در ساعات پایانی شب به طرز چشم گیری افزایش پیدا می کند. همچنین نبود نور کافی در خیابان ها و جاده ها موجب پایین آمدن دیده رانندگان می شود که این امر ضریب حوادث جاده ای و تصادفات رانندگی را تا حد زیادی افزایش می دهد. تاریکی سطح خیابان ها تردد عابرین را در شب با مشکل مواجه کرده و حس عدم امنیت کافی را در آن ها پدید می آورد. لذا از نقش پایه چراغ خیابانی در تامین امنیت معابر نمی توان غافل شد. چرا که این سازه با نورپردازی اماکن مختلف، از بروز این مشکلات تا حد زیادی جلوگیری می کند.

پایه چراغ خیابانی ساده و دکوراتیو

تامین روشنایی و امنیت خیابان ها از دیرباز تا کنون مورد توجه و در دستور کار شهرداری ها بوده است. به نحوی که آن ها از تجهیزات و المان های نوری جهت نورپردازی فضاهای شهری استفاده می کنند. در گذشته این کار توسط تیرهای چراغ برق صورت می گرفت. اما امروزه از انواع پایه چراغ خیابانی در این زمینه استفاده می شود. پایه چراغ خیابانی در واقع یکی از پرکاربردترین المان ها و سازه های نوری است که جهت استفاده در معابر، خیابان ها، اتوبان ها، جاده ها و سایر اماکن دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه با توجه به نوع کاربری و موقعیت قرار گیری در دو نوع پایه چراغ خیابانی ساده و دکوراتیو طراحی شده است.
پایه چراغ خیابانی ساده با استفاده از ورقه های فولادی و به صورت کاملا ساده طراحی می شود. این سازه در معابر و اماکنی که زیبایی چندان مد نظر نمی باشد به کار گرفته می شود.
در مقابل پایه چراغ خیابانی ساده، پایه چراغ دکوراتیو قرار دارد. این محصول از لحاظ مشخصات فنی مانند سایر پایه چراغ ها می باشد با این تفاوت که در طراحی و ساخت آن متریال های مدرن تری به کار می رود. استفاده از این سازه در فضاهایی که زیبایی اهیمت دوچندان دارد، امری رایج می باشد. 

 

نقش پایه چراغ خیابانی در تامین امنیت معابر

 

پایه چراغ خیابانی لوله ای

پایه چراغ خیابانی در دو نوع پایه روشنایی لوله ای و یا چند وجهی موجود می باشد. پایه چراغ لوله ای از قطعات 6 متری تشکیل می شود که به صورت تلسکوپی به داخل یکدیگر رفته و توسط دستگاه جوش متصل می شوند. قطر سکشن های این پایه از پایین به بالا کم می شود. برخلاف به پایه چندوجهی، تمامی اتصالات پایه چراغ خیابانی لوله ای در کارخانه انجام می شود. از این رو امکان جا به جایی پایه هایی با طول بیشتر از 15 متر عملا امکان پذیر نمی باشد.