عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 13100/09/22 - 16:56
كد :172

نکات خرید پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی یکی از اصلی ترین سازه های روشنایی شهری است که وظیفه ی نورپردازی اماکن پرتردد معابر، خیابان ها، بزرگراه ها، جاده های درون شهری و برون شهری و همچنین مراکز صنعتی و کارخانجات را بر عهده دارد.

برای خرید پایه چراغ خیابانی لازم است یکسری از نکات در نظر گرفته شود تا بتوان این محصول را مطابق با نیاز تهیه کرده و مورد استفاده قرار داد. در این مقاله قصد داریم نکات خرید این محصول را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

راهنمای سفارش و خرید پایه چراغ خیابانی

جنس پایه چراغ 

بر اساس محل قرارگیری و هدف نورپردازی ، پایه چراغ خیابانی با استفاده از متریال هایی همچون فلز یا پلاستیک تولید می گردد. لذا در خرید این محصول در گام نخس باید جنس پایه ها مورد بررسی قرار بگیرد.

مدل پایه چراغ خیابانی

یکی از مهمترین نکات در خرید پایه چراغ خیابانی، طرح  و مدل این محصول می باشد. سلیقه ی افراد در خرید پایه چراغ متفاوت بوده و افراد براساس نیاز ها و خواسته های خود ممکن است مدل خاصی از این سازه را مد نظر داشته باشند. در نتیجه قبل از خرید پایه چراغ خیابانی بایستی مدل های مختلف آن را از هر لحاظ با یکدیگر مقایسه کرده و سپس نسبت به خرید اقدام نمایید. 

 

نکات خرید پایه چراغ خیابانی

 

تعداد پایه ها

تعداد پایه ها یکی از فاکتورهای مهمی می باشد که باید به طور دقیق در نظر گرفته شود. برخی از پایه چراغ های خیابانی چندشاخه هستند و مجموعه ‌ی آن ها به یک پایه نیاز دارد. بنابراین باید در وهله اول تعداد پایه های مورد نیاز ارزیابی شود.

بودجه ی مد نظر

قاعدتا میزان بودجه ی در نظر گرفته شده برای خرید پایه چراغ خیابانی، عاملی مهم و تعیین کننده محسوب می شود که باید مورد توجه قرار بگیرد. برای مثال قیمت پایه چراغ خیابانی ساده ارزان تر از پایه دکوراتیو می باشد. لذا خرید آن بصرفه تر می باشد. 

پایه چراغ خیابانی ساده و دکوراتیو 

در سال های اخیر روشنایی بخشی معابر در جهت افزایش رفاه حال شهروندان و تامین امنیت آن ها، مورد توجه و در دستور کار مدیران شهری بوده است. از این رو آن ها از تجهیزات مختلفی نظیر پایه چراغ خیابانی در راستای نورپردازی اماکن مختلف بهره می گیرند. این سازه ضمن روشنایی محیط پیرامونی خود، امنیت معابر را در تاریکی برقرار کرده و بدین ترتیب تردد شهروندان را در تاریکی سهولت می بخشد. پایه چراغ خیابانی در نوع ساده و دکوراتیو طراحی و تولید می گردد.
پایه چراغ خیابانی ساده با استفاده از ورقه های فلزی و در اتفاع 3 تا 15 متر ساخته می وشد و به دلیل ظاهر ساده در اماکنی که زیبایی مد نظر نمی باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
پایه چراغ خیابانی دکوراتیو از لحاظ فنی مشابه پایه چراغ ساده بوده، با این تفاوت که در ساخت آن متریال های لوکس تری به کار برده می شود. این پایه در معابر و خیابان هایی نصب می شود که علاوه بر نور، زیبایی نیز اهمیت دارد.