عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 130/10/12 - 15:56
كد :173

پوشش بدنه پایه چراغ خیابانی

همه ی ما در گذر از خیابان ها و معابر پایه های فلزی بلندی را که با فواصل مشخص از هم قرار گرفته اند را، مشاهده کرده ایم. این پایه ها که به عنوان پایه چراغ خیابانی نامیده می شوند، به جهت تامین روشنایی فضاهای شهری مورد استفاده قرار می گیرند.

پایه چراغ خیابانی غالبا با استفاده از ورقه های گالوانیزه و در مدل های ساده و دکراتیو طراحی می شود. ارتفاع این سازه بنابر موقعیت قرارگیری و سفارش مشتری از 3 متر تا 18 متر متغیر می باشد. بدنه ی پایه چراغ خیابانی با ورقه های گالوانیزه گرم و یا رنگ های اپوکسی یا آلکیدی پوشش داده می شود. این پوشش که با توجه به پارامترهای مختلفی نظیر محل نصب، میزان رطوبت محیط و نوع ساختار پایه چراغ انتخاب می شود، از هرگونه زنگ زدگی و یا خوردگی پایه چراغ خیابانی جلوگیری می کند. همین امر سبب می شود تا انواع مدل های این سازه را بتوان در تمام نقاط خشک و مرطوب کشور نصب کرد و مورد استفاده قرار داد. 

ارتفاع پایه چراغ خیابانی 

پایه چراغ خیابانی در کنار برج نوری از اصلی ترین سازه های روشنایی شهری است که از گذشته تا به امروز مورد توجه و در دستور کار مدیران شهری بوده است. ارتفاع این پایه چراغ اغلب 6، 9، 12، 15 و 18 متر می باشد که تعیین آن بر مبنای مقدار نور مورد نیاز، موقعیت جغرافیایی ، مقدار ترافیک و میزان تردد افراد تعیین می گردد. جهت محیط های کوچکتری نظیر پارک ها و بوستان ها پایه چراغ هایی با ارتفاع کمتر و در محیط های بزرگ و شلوغ تر پایه هایی مرتفع تر به کار می رود.

 

پوشش بدنه پایه چراغ خیابانی

تولید پایه چراغ خیابانی ساده و دکوراتیو

تولید پایه چراغ خیابانی بسته به محل استفاده و میزان مورد مورد نیاز می تواند در دو نوع ساده و دکوراتیو صورت بگیرد. هر کدام از این پایه ها از لحاظ ساختار ویژگی ها و کارکردهای مختص به خود را دارند که موجب تمایز میان آن ها می شود. در ادامه این دو نوع پایه چراغ خیابانی را با یکدیگر مورد برسی قرار می دهیم.
پایه چراغ خیابانی ساده: در فرایند ساخت پایه چراغ ساده از ورقه های فولاد با پوشش گالوانیزه گرم و اپوکسی استفاده می شود. این پایه  خود در دو حالت  لوله ای و چند وجهی موجود است که در جاده های بین شهری که نیاز به دکوراسیون کردن و زیبایی خاصی نیست، به کار گرفته می شوند. 
پایه چراغ خیابانی دکوراتیو: این نوع پایه چراغ تمام مشخصات فنی و اصولی پایه چراغ ساده را دارد، با این تفاوت که از متریال های لوکس تری در تولید آن استفاده می شود. پایه چراغ خیابانی دکوراتیو با ظاهری زیبا و مدرن سبب زیباسازی هرچه بیشتر فضای شهری شده است.