عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 131/11/18 - 15:41
كد :178

انواع میله پرچم

میله پرچم از عناصر اصلی مبلمان شهری است که وظیفه ی آن برافراشتن و به نمایش گذاشتن پرچم کشور است. این سازه در انواع طرح ها و اندازه ها تولید می گردد که انتخاب هر کدام به نوع پرچم و محل اجرای پروژه بستگی دارد.

نصب پرچم کشور به کمک انواع میله پرچم امکان پذیر می باشد. میله پرچم سازه ای فلزی است که با ارتفاع های مختلف تولید می شود تا بتواند پرچم ها را در ارتفاع بالا نگه دارد. این سازه انواع مختلفی دارد که هرکدام برای نگه داشتن پرچم در شرایط و موقعیتی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. به این ترتیب می توانیم آن را بر اساس شکل ظاهری و کاربردی که دارد تقسیم بندی کنیم.

میله پرچم مرتفع

میله پرچم مرتفع در بالا نگه داشتن پرچم در ارتفاع بالا و به نمایش گذاشتن آن نقش موثری ایفا می کند. انتخاب دکل پرچم مرتفع با توجه به موقعیت جغرافیایی، محل نصب، ارتفاع پایه و همچنین شدت وزش باد در مناطق مختلف، متغییر خواهد بود. میله پرچم باید دارای ظاهری مناسب و با محیط شهری سازگار باشد و به نحوی ساخته شود که مونتاژ آن سریع و راحت انجام پذیرد و بتوان به راحتی آن را حمل کرد.

 

انواع میله پرچم

 

میله پرچم اهتزاز

برای اهتزاز درآوردن پرچم به کمک سازه ای به اسم میله پرچم نیاز داریم. پایه پرچم اهتزاز یکی از انواع المان های شهری است که به صورت عمودی و یا افقی نصب شده و نقش موثری در نشان دادن ظاهر پرچم ایفا می کند. این سازه در محیط باز و پر رفت و آمد مانند کنارخیابان های بزرگ  و بزرگراه ها ، کنار پل ها، میادین اصلی و ... نصب می گردد. بر روی برخی از پایه پرچم های اهتزاز دو قرقره در بالا و پایین پایه و یک سیم بکسل در بین این قرقره ها تعبیه می شود که به هنگام نصب بتوان پرچم را به طرف نوک پایه پرچم هدایت کرد.

میله پرچم ایستاده

در ورودی شهرها و یا میادین و خیابان های اصلی با توجه به موقعیت اجتماعی از میله پرچم ایستاده می شود تا با برافراشتن پرچم ایران عظمت و اقتدار کشور به همگان یادآوری شود. این پایه با توجه به نیاز مشتری در ارتفاع های مختلف قابل تولید است. پیش از ساخت و تولید پایه پرچم ایستاده باید محل نصب و اندازه آن توسط مشتری تعیین گردد. این کار باعث می شود تا میزان مقاومت لازم و استحکام کافی برای آن پیش بینی شده و ورق با ضخامت مناسب برای ساخت آن به کار رود. سپس باید تمامی ورق ها بر اساس اندازه های مورد نیاز برش خورده و مراحل جوشکاری و گالوانیزه را پشت سر بگذارند.