عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/08/04 - 09:48
كد :26

معایب چمن طبیعی

امروزه با پیشرفت هایی که در تمام عوامل و مولفه های چمن مصنوعی انجام شده است، انتخاب نوع چمن را به نوع استفاده از آن بیشتر وابسته کرده است.

امروزه با پیشرفت هایی که در تمام عوامل و مولفه های چمن مصنوعی انجام شده است، انتخاب نوع چمن را به نوع استفاده از آن بیشتر وابسته کرده است. به صورت کلی، تمام ورزش هایی که بر روی چمن طبیعی انجام می شود بر روی چمن مصنوعی هم قابل انجام است. ورزش هایی مثل پرتاب نیزه و تیراندازی باید به صورت جداگانه انجام شوند. هرچند، چمن مصنوعی همیشه راه حلی دارد . 

موارد استفاده چمن مصنوعی

زمین های چمن مصنوعی شاخصه های تکنیکی اکثر ورزش ها را پشتیبانی می کند. مدرسه یا انجمن های محلی با فعالیتهایی شبیه به مهمانی ها و رویدادها و کنسرت ها نیز می توانند از چمن مصنوعی تزئینی استفاده کنند زیرا مقاومت آن ها برای استفاده به این منظور بسیار زیاد است.

 

قیمت چمن مصنوعی برای بالکن

تفاوت های چمن مصنوعی با چمن طبیعی

چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، کارکترهای بازی بر روی چمن مصنوعی بسیار پایدارتر است. زمین های چمن مصنوعی به دلیل اینکه زهکشی می شوند، برای بازی بعد از بارش سنگین باران مناسب است. اگر شما در یک منطقه آب و هوایی زندگی می کنید که زمستان های سختی دارد، می توانید زیر چمن مصنوعی خود از سیستم گرمایشی استفاده کنید. لایه ضربه گیر زیر لایه چمن مصنوعی نیز از آن جهت بسیار مهم است که سختی زمین را کاهش می دهد. تفاوت های مصنوعی و چمن طبیعی به صورت پایدار در حال کاهش است. بسته به کیفیت چمن مصنوعی که انتخاب می کنید، حرکت توپ بر روی چمن مصنوعی در حال پیشرفت و رسیدن به همان حرکت توپ بر روی چمن طبیعی است. امروزه تمام عوامل و مولفه های چمن مصنوعی پیشرفت کرده است از آن جمله می توان به مواردی مثل کاهش ریسک از بین رفتن و صدمه دیدن، سوختگی و قابلیت رنگ زدن سریع اشاره کرد به گونه ای که رنگ آن به توپ، لباس ها یا دیگر اشیاء منتقل نمی شود.

 بررسی تفاوت بین  چمن طبیعی و مصنوعی از چند زاویه مورد توجه است خصوصا اینکه برای چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی دامنه کاربرد وسیع‌تری قائل هستیم. چمن مصنوعی مانند چمن طبیعی  نیاز به مراقبت‌های حین کاشت و بعد از سر برآوردن از خاک ندارد. نیاز به آبیاری و چمن‌زنی ندارد و نیاز به آب و هوای خاصی برای رشد و سبز ماندن هم ندارد. علاوه بر کاربرد، عوامل طبیعی مثل نوع خاک زمین و آب و هوا، عامل انسانی مثل وجود یا عدم وجود نیرویی که به چمن رسیدگی کند و عوامل دیگر مثل قیمت هم در بررسی تفاوت بین این دو چمن قابل بحث است. اما پیش از هر چیز ساده‌ترین تفاوتی که در نظر می‌آید در خود واژه‌ها قابل بحث است؛ طبیعی بودن و سر از زمین برآوردن یا مصنوعی بودن و از کارخانه بیرون آمدن. در عین حال برای همه خوشایند است که روی فرش طبیعی از چمن راه بروند یا دراز بکشند، فوتبال بازی کنند و در مناظر جلو خانه‌شان هم چمن طبیعی داشته باشند.

فروش چمن مصنوعی در کرج

با پیشرفت تکنولوژی، چمن‌های مصنوعی با طول عمر بالا، عدم نیاز به مراقبت‌های مداوم و کاهش هزینه‌ها، توانست خیلی زود در میان جوامع ورزشی جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص دهد. در واقع چمن مصنوعی محصولی شبیه‌ سازی شده از چمن طبیعی می‌باشد که با متدهای جدید و مدرن به یکی از ایده‌های منحصر به فرد، پرکاربرد، ضروری و پرطرفدار تبدیل شده است که در کنار مزیت‌ها و ویژگی‌های بی‌نظیرش تاکنون توانسته طرفداران بیشماری را به خود جلب نماید. چمن مصنوعی دقیقا رنگ و لعاب چمن طبیعی را دارد، ولی کمی منسجم‌تر، با ماندگاری تر و مقرون به صرفه‌تر که در ادامه به تفاوت‌های آن با چمن طبیعی می پردازیم.

تفاوت چمن مصنوعی و چمن طبیعی

چمن طبیعی تنها قابلیت 400 ساعت بازی را در طول سال فراهم می‌کند و نیازمند مراقبت و نگهداری مداوم است و باید حتما در هر فصل با چمن جدید تعویض شود، در حالیکه این دغدغه‌ها و هزینه‌های اضافی را با استفاده از چمن مصنوعی نخواهید داشت، به عبارتی واضح‌تر، شما با چمن مصنوعی دیگر هزینه‌هایی از قبیل: کاشت زمین، آبیاری و آب رسانی، سم‌زدایی و ترمیم را نخواهید داشت که یکی از برجسته‌ترین مزیت‌های چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی می‌باشد. امروزه استفاده از چمن‌های مصنوعی به جای چمن‌های طبیعی به سرعت رشد کرده است، چمن مصنوعی در کنار ویژگی‌های منحصر به فردی از قبیل: ساخت منسجم، ظاهری متنوع و زیبا، مقاومت بالا در برابر اشعه‌ی خورشید و همچنین برف و باران، عدم نیاز به نگهداری مداوم و سیستم‌های پرهزینه، یکی از بهترین شیوه‌های تزیین و استفاده در استادیوم‌های ورزشی، محیط‌های شهری، باغ‌ها و ویلاها می‌باشد. حضور فضای سبز همیشه طراوت و سرزندگی را با خود همراه دارد. شاید شما هم طراوت و تازگی یک زمین چمن پوش شده را تجربه کرده باشید، چمن های طبیعی علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضای بیرونی شما نیازمند نگهداری و توجه می باشند تا مثل روز اول طراوت و زیبایی خود را حفظ کنند. اما با ورود به دنیای سرعت و ظهور تکنولوژی نیاز به جایگزینی با قابلیت های بیشتر برای هر محصولی احساس می شود چمن طبیعی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و چمن مصنوعی به عنوان جایگزین آن انتخاب شده است چمن های مصنوعی محدودیت زمانی نداشته و مستقل از شرایط آب و هوایی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. 

فروش چمن مصنوعی در کرج

چمن مصنوعی در واقع محصولی چمن مانند است که دارای ظاهر و ماهیت خشن تری است. اما با تغییر رنگ کاملا شبیه به چمن های طبیعی است و دارای مزایای زیادی است. این چمن متراکم تر، مقاوم تر و نیازمند نگهداری بسیار کمتری است و مشکل رشد تخم چمن در زمین های غیر حاصلخیز را نیز حل نموده است. چمن مصنوعی در مناطقی به کار می رود که امکانات لازم برای رشد چمن های طبیعی فراهم نیست و یا این که نگهداری آن به نحو مطلوب، غیر ممکن یا مشکل باشد. این نوع کفپوش ها عمدتا در استادیوم های ورزشی و یا برای فضای بیرونی به کار می روند.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی

یکی از مزایای چمن مصنوعی، صرفه جویی اقتصادی است چرا که استفاده از آن سبب حذف و کاهش بسیاری از هزینه های مربوط به آماده سازی، کاشت و نگهداری زمین از جمله هزینه های بذر و کاشت، کود، آبیاری و سیستم آب رسانی، وجین و چمن زنی، سم و دفع آفات، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت می شود بنابراین گزینه ی بسیار مطلوبی برای زیباسازی محوطه ی شما محسوب می شود.
اساسی ترین مزیت استفاده از چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی قابلیت استفاده دائمی و همیشگی از آن است.به طور مثال یک زمین ورزشی با چمن طبیعی در اکثر مناطق آب و هوائی تنها برای 350 ساعت در سال قابلیت بازی دارد زیرا برای حفظ کیفیت چمن طبیعی احتیاج به نگهداری مداوم و استراحت و تنفس کامل پس از یک بازی دارد این موضوع برای چمن های تزیینی نیز صادق است. یکنواختی سطح زمین در تمامی ابعاد و سطوح زمین از جنبه های ظاهری و فیزیکی که این امر باعث می گردد تا خطاهای ناشی از عیوب زمین به صفر برسد.
مقاومت زیاد در مقابل عوامل جوی و تنش های ناشی از حرکات فیزیکی، رفت و آمد که این امر باعث می گردد تا عمر مفید چمن مصنوعی نسبت به زمین های مشابه چمن طبیعی بسیار بیشتر باشد.
ویژگی دیگری که برای چمن مصنوعی حائز توجه می باشد که البته این ویژگی صرفا برای کشورهای نظیر ایران که در نقاط خشک جغرافیائی قرار گرفته اند، به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد تلقی می گردد، بحث کم آبی و عدم نیاز جدی این محصول به آب می باشد.
چمن های مصنوعی در کنار مزایای پر سود خود معایبی نیز دارند که از جمله ی آن ها می توان موارد زیر اشاره کرد:

  • بالا بودن هزینه های اجرا آن نسبت به چمن طبیعی
  • هزینه های بالای تعمیر و نگهداری آن در صورت آسیب
  • بالای بردن دمای محیط با بالا رفتن دمای طبیعی هوا

اگر به دنبال چمن مصنوعی مناسب برای حیاط منزل تان هستید، می بینید که گزینه های متنوعی برای انتخاب دارید که بسته به سلیقه ی شما و کاربرد شان، می توانید هر کدام از آن ها را انتخاب کنید.