عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/09/02 - 09:01
كد :28

مزایای استفاده از چمن مصنوعی

مزایای استفاده از چمن مصنوعی

چمن مصنوعی را میتوان به عنوان تجهیزاتی در نظر گرفت که علاوه بر کارایی خود در زیباسازی و طراحی دکوراسیون نیز بسیار کاربرد داشته و به راحتی امروزه مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است.

چمن مصنوعی را میتوان به عنوان تجهیزاتی در نظر گرفت که علاوه بر کارایی خود در زیباسازی و طراحی دکوراسیون نیز بسیار کاربرد داشته و به راحتی امروزه مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است. یکی از محصولاتی که بسیار در زمینه دیزاین و دکوراسیون کف زمین کاربرد بسیار فراوان دارد چمن مصنوعی می باشد . چمن مصنوعی مدل ها و طرح های بسیار متنوعی دارد اما یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود استاندارد بودن مواد و ترکیبات آن می باشد برای اینکه چمن مصنوعی خود را به صرفه خریداری کنیم و نباید کیفیت را فدای قیمت بکنیم . نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که هرچقدر قیمت چمن مصنوعی ارزان بالاتر برود مسلما کیفیت آن بالاتر میرود و این کیفیت می‌تواند شامل ماندگاری و دوام آن و خاصیت آن تی یوی بودن آن شامل شود .  شاید زمانی استفاده از چمن صنوعی محدود به ساخت و ایجاد فضای سبز عمومی بود اما امروزه آن را به عنوان یکی از تجهیزات اصلی در ساخت و سازها و زیباسازی مجتمع ها،تالارها،باشگاه ها،زمین های فوتبال و ... نیز به شمار آورد. با نگاهی عمیق به استفاده از چمن مصنوعی در زمینه های کاری متفاوت متوجه می شویم که چمن های مصنوعی کاربرد بسیار زیادی را در سراسر ساختمان ها و فضاهای سبز شهری داشته و در این محیط ها کاربرد بسیار زیادی دارد شرکت آرتا پارک با تولید و فروش انواع چمن مصنوعی در سراسر کشور می تواند نیاز شهروندان به داشتن بهترین و با کیفیت ترین چمن های مصنوعی را تولید نموده و به فروش برساند . 

 

تولید کننده چمن های مصنوعی در تهران

کاربرد چمن مصنوعی

چمن آماده مصنوعی در تمامی فضا ها قابل استفاده است ، اما بیشتر در فضای باز بیرونی به کار می رود. این چمن می تواند در ترکیب رنگ های مختلف برای مطابقت با محیط به کار رود و ارتفاع و رنگ خود را برای سال ها حفظ کند. از موارد کاربرد چمن مصنوعی تزیینی می توان به چمن مصنوعی خانگی ، چمن مصنوعی حیاط و ایجاد چشم انداز سبز ، زمین بازی ، چمن ورزشی مصنوعی ، مانند چمن مصنوعی فوتبال ، کفپوش چمن مصنوعی برای سگ ها و حیوانات خانگی ، چمن مصنوعی استخر و اطراف آن و به طور کلی هر مکانی که هدف ایجاد یک منظره سبز باشد ، اشاره کرد.

تولید کننده چمن مصنوعی مخصوص فضای سبز

مزایای چمن مصنوعی 

مزایای نصب چمن مصنوعی فراوان است. بر خلاف چمن طبیعی، چمن مصنوعی نیاز به نگهداری زیادی ندارد. تنها پاک کردن گرد و غبار و نظافت های گاهانه برای چمن مصنوعی کافی است. اما یکی از مهمترین مزایای چمن مصنوعی، عدم نیاز به آبیاری آن می باشد. استفاده از چمن مصنوعی در کشوری مانند ایران که در خشکسالی به سر می برد می تواند علاوه بر حفظ منابع آبی کشور به سبز بودن فضای زندگیمان کمک کند.
چمن مصنوعی در هر فضایی، بدون توجه به شرایط آب و هوایی و فصل، عالی خواهد بود. چمن مصنوعی نیز برای محیط مفید است، زیرا آفت کش ها، کود و قارچ کش ها ضروری نیستند. دیگر مزیت زیست محیطی چمن مصنوعی کاهش آلاینده ها و انتشار کربن از ابزارهای گازی مانند چمن زن و همچنین حفظ آب است.

فروش چمن مصنوعی ارزان در کرج

به دلایل زیر می تواند سبب کاهش یافتن هزینه ها در طولانی مدت می شود:
1 –  نیازی به خرید و یا نگهداری از ماشین چمن زنی ندارند.

2 –  نیازی به نظافت و کاشت مجدد ندارند.

3 – نیازی به راحتی قابل نصب هستند و هر فرد خودش به راحتی می تواند آن را نصب کند. ولی کمک گرفتن از افراد متخصص در امر نصب چمن مصنوعی باعث می شود که یک چمن کاملاً مسطح و باکیفیت عالی بدست آید.

4 – در زیر چمن های مصنوعی، اکثر کرم ها و حشراتی که زیر چمن طبیعی رشد می کنند زنده نمی مانند.

5 – امروزه محدودیت در مصرف آب بالاست و در مواقع گرم شدن هوا، این محدودیت بیشتر هم می شود.این محصول نیازی به آبیاری ندارند و این عدم نیاز می تواند منجر به کاهش قابل توجهی در مصرف آب شود.

دیگر مزیت‌های چمن مصنوعی و مهم‌ترین ویژگی‌های آن مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث گردیده است تا چمن مصنوعی بتواند به عنوان یک جایگزین جدی در برابر ‏چمن طبیعی عرض اندام نماید عبارتند از:‏

• حذف و کاهش بسیاری از هزینه‌ها از جمله هزینه‌های بذر و کاشت، کود، آبیاری و سیستم آب ‏رسانی، وجین و چمن زنی، سم و دفع آفات، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت. طبق بررسی‌های آماری ‏به عمل آمده هزینه‌های نگهداری چمن مصنوعی با احتساب دوره عمر مفید ۱۰ ساله در حدود ‏‏۱۰٪ هزینه های چمن طبیعی می‌باشد.‏

• اساسی ترین مزیت استفاده از چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی قابلیت استفاده دائمی ‏و همیشگی از آن است. یک زمین ورزشی با چمن طبیعی در اکثر مناطق آب و هوایی تنها برای ‏‏۳۵۰ ساعت در سال قابلیت بازی دارد زیرا برای حفظ کیفیت چمن طبیعی احتیاج به نگهداری ‏مداوم و استراحت و تنفس کامل پس از یک بازی دارد. چنانچه به ازای هر دو ساعت بازی چمن ‏طبیعی نیازمند ۲۴ ساعت تنفس است. درحالیکه از یک زمین چمن مصنوعی می‌توان در سال تا ‏‏۴۰۰۰ ساعت به طور مفید استفاده نمود. لازم به ذکر است زمین‌های چمن طبیعی در مواقع آبیاری ‏و مدتی پس از آن و نیز در مواقع بارندگی‌های شدید قابل بازی نمی‌باشند در حالیکه این محدودیت ‏روی زمین‌های چمن مصنوعی وجود ندارد.

ویژگی چمن مصنوعی تولید شده در آرتا پارک 

چمن طبیعی به طور معمول، دو مرتبه در روز، یک بار صبح زود و بار دیگر به هنگام غروب، آبیاری می شود. اما چمن مصنوعی هیچوقت به آب نیاز ندارد. تنها زمانی که این محصول به آب نیاز دارد، زمانی است که باید تمیز شود که آن هم به ندرت اتفاق می افتد. و تنها با استفاده از یک برس خیس این کار صورت می گیرد که درحقیقت مصرف آب بسیار ناچیز خواهد بود.

ایمن برای بازی کودکان
از آنجا که این چمن ها ریسک رشد علف هرز را ندارند و در نتیجه به سموم، آفت کش ها، کودهای شیمیایی، نیاز ندارند، برای بازی کودکان ایمن هستند. بنابراین در بسیاری از شهرهای پیشرفته برای مناطق عمومی و به خصوص محل بازی کودکان از این محصول استفاده می شود.

عدم نیاز به اصلاح
نگهداری از چمن طبیعی بدون اصلاح  چمن امکان پذیر نمی باشد. اما چمن های مصنوعی رشد نمی کنند و بنابراین هیچ گاه به دستگاه چمن زن و اصلاح چمن نیاز ندارند.

هزینه نگهداری اندک
با اینکه این چمن ها نیاز به اصلاح ندارند اما نیاز به تعمیر و نگهداری آن ها از بین نمی رود هر چند که هزینه آن بسیار اندک خواهد بود.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی

قیمت چمن مصنوعی ارزان

برای تهیه چمن مصنوعی با هر قیمتی چه ارزان و چه گران باید استانداردهای لازم برای ساخت و نصب آن رعایت شود . اگر قیمت چمن مصنوعی ارزان تر شود دلیلی بر پایین آمدن کیفیت آن نباید بشود این به این معناست چمن مصنوعی ارزان قیمت نیز باید در برابر رطوبت و عوامل محیطی مانند نور خورشید و باران مقاوم سازی شده باشد و حداقل استانداردها را کسب کند .