عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/09/09 - 09:25
كد :35

لاغری با وسایل ورزشی پارک

ورزش را یکی از پیش‌شرط‌های دستیابی به تناسب اندام می ‌دانند و تناسب اندام یکی از مولفه‌های زیبایی است. به این ترتیب، می‌توان ورزش و زیبایی را به نوعی همراه و لازم و ملزوم یکدیگر دانست.

ورزش را یکی از پیش‌شرط‌های دستیابی به تناسب اندام می ‌دانند و تناسب اندام یکی از مولفه‌های زیبایی است. به این ترتیب، می‌توان ورزش و زیبایی را به نوعی همراه و لازم و ملزوم یکدیگر دانست. اگر دوست دارید با استفاده از دستگاه های ورزشی به تناسب اندام  برسید، تنها کافی است سری به پارک محله تان بزنید، ما به شما می گوییم چگونه از دستگاه های ورزشی این پارک ها استفاده کنید.

نحوه استفاده از وسایل ورزشی پارک

دستگاه های ورزشی بسیار زیادی در شرکت آرتا پارک تولید می شود که هم دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و هم به سلامت افراد برای بهتر شدن وضعیت جسمانی و سلامت افراد کمک بسیاری نموده است. همه افرادی که در پارک ها به گردش و استراحت و تفریح می پردازند گاهی با این وسایل نیز سرگرم شده و تمرینات ورزشی را انجام داده اند. یکی از اصول اصلی برای استفاده از وسایل ورزشی پارکی این است که دستورالعمل مربوط روی هر دستگاه توسط سازنده آن روی این تجهیزات نصب شده می باشد و لازم به ذکر است که باید توجه بسیار زیادی افراد به این گونه تجهیزات و وسایل ورزشی نمیاند. شرکت آرتا پارک به عنوان تولید کننده مبلمان شهری و پارکی وسایل ورزشی پارکی را نیز در بالاترین کیفیت و درجه ایمنی تولید نموده و به فروش می رساند. 

 

لاغری با وسایل ورزشی پارک

تولید کننده وسایل ورزشی پارکی 

افراد زیادی از این تجهیزات ورزشی نصب شه در پارک ها به منظور انجام تمرینات ورزشی خود طبق اصول و برنامه استفاده می کند و گاها ممکن است در پی اهدافی مانند لاغری نیز این تجهیزات ورزشی مورد استفاده قرار بگیرند. 

دستگاه قوس کمر
 
تقویت عضلات کمر، شکم، گردن و افزایش انعطاف‌پذیری بدن

نحوه استفاده از دستگاه:

روی لبه دستگاه بنشینید، میله‌های اطراف یا لبه صندلی را با هر 2 دست بگیرید و به آرامی به عقب خم شوید و بلند شوید. افرادی که مشکل دیسک یا مشکلی در ناحیه کمر یا گردن دارند، انجام ندهند.

دستگاه قایقرانی ثابت

از دستگاه قایقرانی ثابت برای تقویت عضلات زیربغل و اندام تحتانی استفاده می‌شود. برای استفاده از دستگاه قایقرانی ثابت، روی صندلی نشسته، پای خود را روی جاپایی بگذارید و دسته‌ها را با دو دست گرفته، به آرامی و هماهنگ دست‌های خود را جلو و عقب ببرید. در صورت ابتلا به آرتروز یا داشتن درد در ناحیه ستون فقرات، این حرکت را به آرامی و با احتیاط انجام دهید.

نحوه استفاده از وسایل ورزشی پارک

میز شکم

تقویت و افزایش انعطاف‌پذیری ماهیچه‌های شکم و پشت، کاهش حجم شکم و کمر، تقویت ماهیچه‌های شکم و کمک به زیبایی‌اندام

مچ پاها را در محل قرارگیری پاها در دستگاه بگذارید و بعد از اطمینان از تعادل روی تخته شکم خوابیده و حرکت دراز نشست را به آرامی انجام دهید.

توسن

تقویت عضلات بین‌دنده‌ای و تنفسی، تقویت عضلات کمر و شکم، کمک به توازن اندام‌ها، ایجاد کشش مطلوب در مفاصل مچ، آرنج، ران و زانو. روی دستگاه نشسته، دستگیره را گرفته و پدال‌ها را به سمت جلو به حرکت درآورید و با هر حرکت،‌ یک نفس عمیق بکشید.

دستگاه ورزشی مسگری 

یکی از معروف ترین وسایل ورزشی پارکی دستگاه مسگری می باشد. دستگاه مسگری را برای سوزاندن چربی‌های اضافه پهلو و کمر استفاده می‌کنند و یکی از حرکات عالی در شکل دادن و باریک کردن کمر است. اما همانند حرکات شکم انجام این حرکت هم به تنهایی نمی‌تواند آنقدر چربی سوزی بهمراه داشته باشد که سبب لاغری گردد. برای انجام این حرکت عضلات مرکزی بدن (شکم و پهلوها) فعالیت دارند. در حرکت مسگری با ثابت ماندن پایین تنه، بالا تنه به چرخش در می‌آید و یا با ثابت ماندن بالا تنه، پایین تنه چرخش می‌کند که در هر دو حالت عضلات مرکزی بدن فعالیت دارند. اگر ناراحتی در ناحیه کمر دارید بهتر است از دستگاه استفاده کنید چون پایین تنه نوسان می‌کند و ستون فقرات ثابت می‌ماند اما اگر دسترسی به این دستگاه ندارید می‌توانید از دمبل و یا هالتر کمک بگیرید و با چرخش بالا تنه حرکت را انجام دهید.
۱- چرخش پهلو با دمبل (مسگری با دمبل)
برای انجام این حرکت شما نیاز به یک دمبل سبک وزن دارید استفاده از دمبل ایمن‌تر و حفظ تعادل آن هم آسان‌تر است. در خیلی از خانه‌ها دمبل‏‌هایی وجود دارد که فقط برای حرکت‌‏های ساده خانگی استفاده می‏‌شود و در انجام این حرکت هم می‏‌توان از همان دمبل‌‏ها استفاده کرد. دمبل را در دو دست گرفته و دست‏‌ها را به سمت روبه‌رو نگه دارید. سپس از ناحیه کمر به سمت چپ بچرخید و دوباره به حالت اول باز‏گردید، سپس از سمت راست شروع به چرخیدن کنید. به این حرکت مسگری گفته می‌شود؛ یعنی صاف ایستاده و کمر را به سمت چپ چرخانده و مجددا به سمت روبه‌رو بازگردید.  استفاده از هالتر مطابق تصویر زیر در گذشته بسیار رایج بود اما با گذشت زمان جای خود را به دمبل و دستگاه‌ها داد.
مسگری با هالتر
دستگاه مسگری یا چرخونک وسیله‌ای ساده برای ورزش در باشگاه، پارک و منزل جهت نرمش و از بین بردن چربی‌های اضافه ناحیه شکم و پهلو استفاده می‌شود. چرخونک کمر و پشت را قوی می‌سازد، بافت‌های اضافی دور کمر را از بین می‌برد و پاها را قوی می‌کند. این وسیله باعث کوچک شدن شکم و باریک شدن کمر می‌شود و برای تمام اعضای خانواده صرف نظر از سن و جنسیت مناسب می‌باشد و می‌توان از آن به عنوان یک وسیله بازی برای بچه‌ها استفاده نمود. مسگری در صورتی که در تکرار زیاد استفاده شود (در مدت زمان بالا)، می‌تواند منجر به کاهش چربی در ناحیه شکم و پهلوها شود. این دستگاه تقریبا در همه باشگاه‌ها و پارک‌های شهر وجود دارد و به دو حالت ایستاده و نشسته قابل استفاده است.

لوازم ورزشی پارکی و فضای باز
چرخونک
توجه داشته باشید افرادی که مشکل چاقی به‌خصوص در ناحیه پهلو دارند، باید بدانند که فقط با انجام این حرکات قادر به از بین بردن این چربی‌ها نیستند. این حرکات در صورتی که در کنار تمرینات هوازی و یک رژیم غذایی اصولی استفاده شود، لاغری را برای افراد همراه خواهد داشت. بهترین راه برای از بین بردن چربی‌های ناحیه شکم، پهلوها و پشت انجام تمرینات هوازی است بنابراین برای از بین بردن چربی‏‌ها باید حداقل سه بار در هفته و هر بار بین ۳۰-۶۰ دقیقه ورزش‏‌های هوازی مانند پیاده‌روی سریع، دوچرخه‌سواری و … را بدون وقفه انجام داد.
همچنین انجام این حرکات برای افرادی که مشکل دیسک کمر یا به‌ طور کلی مشکلات کمری دارند به هیچ‌ وجه توصیه نمی‏‌شود. اغلب این حرکات تا حدودی به کمر فشار وارد می‌کنند. همچنین اگر حرکات نشان داده شده مطابق شکل انجام نشود نه‌ تنها پیامد دلخواه را همراه ندارد بلکه ممکن است به کمر هم آسیب وارد کند. اما در مقابل این ورزش هیچ فشاری به زانوها وارد نمی‌کند، پس افرادی که مشکل زانو دارند بدون هیچ محدودیتی می‏‌توانند برای آب کردن چربی‏‌های کمر و پهلویشان این حرکات را انجام دهند.

لوازم ورزشی پارکی و فضای باز

یک راه افزایش تحرک و فعالیت ورزشی، استفاده از محیط پارک ها و فضای سبز، خصوصا وسایل کمک ورزشی موجود در آنها است که با توجه به نصب آنها در فضای باز و سبز پارک و امکان استفاده گروهی از آنها، استفاده از اینگونه وسایل را با استقبال شهروندان روبه رو ساخته است. ولی معمولا این سوال مطرح می شود که آیا این وسایل از استانداردهای لازم برخوردار هستند یا استفاده از آنها احیانا باعث ایجاد آسیب می شود؟ پاسخ دادن به این سوال با توجه به تعدد این وسایل منوط به این است که هر وسیله جداگانه مورد ارزیابی قرار گیرد. ولی در مجموع، این وسایل در مقایسه با وسایل مشابه در مکان های تخصصی ورزشی از کاستی هایی برخوردار هستند. مثلا در اینگونه وسایل تغییر مقاومت یا کم و زیاد کردن اندازه بر اساس قامت و جثه افراد امکان پذیر نیست و بنابراین افراد با قامت و جثه های متفاوت مجبور به استفاده از یک وسیله می شوند که این خود می تواند آسیب هایی را به دنبال داشته باشد. مثلا افراد قدبلند برای گرفتن قسمتی از دستگاه شاید نیاز به خم شدن از کمر داشته باشند و افراد کوتاه قد برای انجام این مقصود مجبور به اعمال فشار به شانه و اندام های فوقانی می شوند. برای همین توصیه می شود تمام افرادی که قصد استفاده از این وسایل را دارند، با افراد آگاه مشورت کنند. البته مراجعه به پلاک های نصب شده روی دستگاه ها نیز کمک کننده است ولی کافی نیست. به افراد بیمار خصوصا بیماران قلبی و ریوی، مبتلایان به افزایش فشار خون و دیابت و مبتلایان به دردهای عضلانی – اسکلتی و مفاصل و نیز افراد مسن توصیه می شود قبل از اقدام به هرگونه ورزش با پزشک خود مشورت نموده و مورد ارزیابی قرار گیرند.

موارد زیر جهت استفاده ایمن تر از این وسایل توصیه می شوند:

  •  قبل از استفاده از این وسایل با حرکات نرمشی  ساده مانند پیاده روی تند خود را گرم کنید.
  •   ابتدا از وسایلی که سبب ایجاد کشش در عضلات می شوند استفاده کنید(دست کم سه حرکت کششی هر کدام به مدت 30 ثانیه).
  •  بعد از انجام کشش مناسب، از وسایل قدرتی که سبب اعمال مقاومت و فشار به عضلات می شوند استفاده کنید. میزان اعمال فشار به عضلات بنا به سن و جنس و آمادگی جسمانی متفاوت است.
  •   استراحت کوتاه مابین تمرین  با هر دستگاه توصیه می شود.
  •  بعد از اتمام کار با دستگاه ها، با نرمش و کشش خود را سرد کنید. در پایان باید یادآور شد که میزان و شدت ورزش در افراد مختلف متفاوت است برای همین تعیین میزان و شدت حرکات ورزشی بر عهده مربی یا پزشک آشنا به اصول ورزش است.

بهترین لوازم ورزشی برای لاغری

تردمیل نسبت به دیگر تجهیزات ورزشی هوازی، بیشترین کالری را می سوزاند. شما می توانید انتظار داشته باشید که حدود ۱۰۰ کالری در هر مایل دویدن بر روی تردمیل را بسوزانید. تردمیل ها برای کاهش وزن و لاغری عالی هستند. اما از یک سو کالری سوزی بالای تردمیل ها و از سویی دیگر نسبت به دیگر وسایل ورزشی آن ها تاثیرات جانبی بیشتری به زانو و مفاصل وارد می کنند. ولی امروزه بسیاری از تردمیل های مدرن دارای ضربه گیرهای فنری و انعطاف پذیر هستند که تاثیر ضربه به زانو در هنگام دویدن بر روی سطح سخت را از بین برده اند.همچنین باید یادآوری کرد که یک تردمیل دارای تنظیمات افزایش سرعت و قابلیت هایی نظیر: تغییرات شیب بر حسب نوع برنامه تمرینی است.

دستگاه ورزشی اسکی فضایی (الپتیکال)

این دستگاه ها تاثیر کمتری بر روی مفاصل پا دارند و می توانند یک جایگزین مناسب برای تردمیل باشند. از آنجا که شما از آنها در موقعیت ایستاده استفاده می کنید، از توده عضلانی بیشتری به مانند: عضلات دست و شکم استفاده می کنید، بنابراین میزان کالری سوزی بالا را ثبت خواهید کرد. اسکی فضایی برای عضلات شکم و پرورش آن وسیله ای مناسب است. این دستگاه ها به طور کلی دارای تنظیمات سرعت، سختی در پدال زدن و استفاده از دسته های مخصوص برای حرکت دست ها است.

دستگاه ورزشی دوچرخه ثابت

همه کارشناسان ما بر این باورند که دوچرخه ثابت، تمرین را با حداقل تاثیر بر روی مفاصل ارائه می دهد. افراد مبتلا به درد زانو اغلب به سمت این دوچرخه ها هدایت می شوند، زیرا تاثیر وزن بدن و اثر ضربه به زانو در آن ها وجود ندارد که از این نظر نسبت به تردمیل و اسکی فضایی از ایمنی بیشتری برخودار هستند. اما برای جلوگیری از فشار به زانو و کمر، باید اطمینان حاصل کنید که دوچرخه را بر اساس اندازه بدن خود تنظیم کنید. او می گوید هنگام تنظیم عمودی و افقی صندلی، اطمینان حاصل کنید که وقتی پاهای شما روی پدال است و بر روی صندلی نشسته اید، زاویه بسیار کمی در حدود ۵ تا ۱۰ درجه در زانوهای شما در هنگام پدال زدن ایجاد شود. دوچرخه ثابت برای لاغری کالری کمتری نسبت به برخی از ماشین های دیگر می سوزاند. شما باید ۴ مایل را برای سوختن ۱۰۰ کالری طی کنید.