عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/09/09 - 09:26
كد :37

انواع پایه چراغ روشنایی

یکی از ویژگی های شهر هوشمند استفاده از تجهیزات نورپردازی و روشنایی شهری جدیدی مانند روشنایی هوشمند معابر و خیابان ها است.

یکی از ویژگی های شهر هوشمند استفاده از تجهیزات نورپردازی و روشنایی شهری جدیدی مانند روشنایی هوشمند معابر و خیابان ها است. با توجه به مهاجرت هایی ‌که به شهرها صورت می گیرد، بدون شک تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۶۰ درصد از جمعیت جهان در شهرها ساکن خواهند شد. چرا که همه علاقه مند هستند تا در شهرهایی که به عنوان شهرهای هوشمند شناخته می شوند، زندگی کنند و از امکانات بهتر و بیشتر استفاده کنند. اما آیا امکانات شهرهای هوشمند مانند نورپردازی و یا سیستم مدیریت هوشمند کنترل ترافیک پاسخگوی نیاز شهروندان خواهد بود؟

 

پایه چراغ روشنایی معابر

تولید کنند پایه چراغ های خیابانی 

پایه چراغ خیابانی به پایه های نصب شده در حاشیه یا وسط اتوبانها ، بزرگراه ها و خیابانها گفته می شود که در ارتفاعات 6 ، 9 و 12 متری تولید می شود . این پایه ها را می توان به صورت لوله ای و چند وجهی تولید کرد . نحوه اتصال قطعات به هم در حالت لوله ای جوشکاری و در حالت چند وجهی  درهم رفتگی ( اورلپ ) است . پوشش بدنه سازه پایه چراغ خیابانی می تواند از رنگ ( رنگ پودری کوره ای یا رنگ هوا خشک ) یا گالوانیزه گرم باشد . این محصول جهت نگهداری پروژکتورها در بالا دارای براکت ( دستک ) در اندازه های مختلف و درخواستی است که به صورت 1 طرفه تا 4 طرفه قابل نصب است . یکی از انواع چراغ های مورد استفاده در شهرها برای ایجاد روشنایی پایه چراغ های شهری و خیابانی می باشد که در انواع مدل ها و در اندازه های متفاوت تولید شده و با ارزان ترین قیمت در شرکت آرتا پارک به فروش می رسد. چراغ های به کاربرده شده در پایه چراغ خیابانی و سایر پایه های روشنایی بسته به ارتفاع پایه ، نوع پایه ( ساده یا دکوراتیو بودن ) ، نوع پروژه ، لوکس نوری مورد نیاز و شرایط آب و هوایی متفاوت است که معمولاً از چراغ لاک پشتی بخار سدیم و هلیم 70 وات یا 125 وات یا  250 وات یا  400 وات استفاده می شود . در جاهایی که بخواهیم در مصرف انرژی صرف جویی شود ، می توانیم از پرژکتورهای کم مصرف LED , COB نیز استفاده کرد . این نوع پرژکتورهای دارای عمر و دوام بسیار بالایی هستند و می توانند موجب صرفه جویی اقتصادی نیز گردند .

فروش پایه چراغ خیابانی 

پایه چراغ خیابانی هم در دو مدل ساده و دکوراتیو تولید می شود . نوع ساده این محصول فلزی و با پوشش گالوانیزه یا رنگ هواخشک بوده ولی در تولید پایه چراغ خیابانی دکوراتیو از پایه های آلومینیومی و چدنی استفاده می شود که زیبایی بیشتری نسبت به نوع ساده دارد . بدیهی است که پایه چراغ خیابانی دکوراتیو به علت مواد بکار رفته در آن از نظر قیمت در سطح بالاتری قرار دارد .

نحوه نصب پایه چراغ خیابانی 

برای نصب پایه چراغ خیابانی میتوان از فونداسیون های ریختگی بر اساس شابلونی که از طرف شرکت در اختیار مشتری قرار می گیرد ، در محل نصب پایه استفاده کرد و فونداسیون مورد نظر را با ابعاد استاندارد کنده و پی ریزی کرد . گزینه بهتر استفاده از فونداسیون های آماده است که علاوه بر نصب سریع و آسان پایه امکان جابه جایی فونداسیون در صورت لزوم هم وجود دارد .

پایه چراغ خیابانی 9 متری

 فروش چراغ های LED خیابانی 

با توجه به تمام جنبه های منفی چراغ های LED محققان در مطالعات خود در مورد این چراغ ها خوش بین هستند. آن ها معتقدند که می توان تاثیرات منفی چراغ های LED در آلودگی محیط زیست را تغییر داد و بهبود بخشید. علاوه بر تمرکز بر روی از بین بردن تاثیرات منفی لامپ های LED مهندسان و مخترعین می بایست سعی کنند تا لامپ های هوشمندی بسازند، که علاوه بر این که انرژی کم تری مصرف می کنند، در هنگام روشنایی روز و زمانی که مورد استفاده نیستند نیز خاموش باشند تا در طول خاموشی انرژی مصرف نکنند. البته بسیار مهم است، که میزان انرژی را که به دلیل استفاده از چراغ های هوشمند LED ذخیره نموده ایم، با نصب چراغ های LED غیر ضروری زیاد در فضاهای شهری ضایع نکنیم.

مزایای چراغ های خیابانی 

تامین روشنایی خیابان‌ها و معابر عمومی یکی ازمصارف مهم انرژی برق محسوب می‌شود. با در نظر گرفتن این نکته که مصرف این چراغ‌ها در ساعت‌های اولیه شب آغاز می‌شود، بهینه سازی آن ضمن بهبود کیفی روشنایی معابر، در پائین آوردن قله بار موثر است. از سویی دیگر تامین مناسب و مطلوب روشنایی خیابان‌ها سبب افزایش امنیت در فضاهای شهری و همچنین ارتقا سطح کیفیت زندگی می‌شود، که در بند زیر چند مورد از فواید آن بیان شده است:
تحقیقات نشان داده است رانندگی در ساعاتی که نور خورشید کمتر است بسیار حادثه آفرین تر از ساعات روز می‌باشد. تنها ۲۵ درصد از سفرها در ساعات شب انجام می‌شود، با این حال ۴۰ درصد از تصادفات منجر به مرگ و جراحت در این زمان صورت می‌گیرد. تامین روشنایی مطلوب خیابان‌ها و جاده ها باعث افزایش قدرت دید و آرامش بصری رانندگان، موتورسواران و عابران پیاده می‌گردد؛ که این امر کاهش بسیاری از تصادف‌های رانندگی هنگام تاریکی هوا را در پی دارد.
کاهش جرم و جنایت از دیگر مزایای روشنایی مناسب خیابان‌ها می‌باشد. همچنین باعث می‌گردد عابرین پیاده با آسودگی خاطر بیشتری در ساعات تاریکی هوا به عبور و مرور در خیابان‌ها بپردازند. افزایش ساعاتی که بازارهای محلی می‌توانند به فعالیت‌های تجاری خود بپردازن؛ و یا گردشگران به گشت و گذار بپردازند و….. همگی سبب می‌شود ساعات فعال یک شهرافزایش یابد و یک شهر پویاتر و زنده تر باشد. حال با دانستن مزایایی که روشنایی مطلوب خیابان‌ها برای شهرها دارند؛باید بدانیم چگونه می‌توان با انتخاب تجهیزات روشنایی مناسب به این مهم، دست پیدا کرد.
در برخی از مدلهای پایه چراغ خیابانی ، قطعاتی از آلومینیوم نصب می شود و ظاهری بسیار شکیل تر نسبت به پایه های ساده دارند که به آنها پایه چراغ دکوراتیو گفته می شود .

اهمیت نورپردازی معابر و فضاهای باز شهری

طراحان و برنامه‌ریزی کنندگان شهری باید به نورپردازی معابر و فضاهای باز توجه داشته باشند. امروزه اکثر مردم حتی شب هنگام هم کار می‌کنند، بنابراین توجه به نورپردازی معابر و فضاهای باز باعث خواهد شد تا زندگی شب هنگام هم جریان داشته باشد. نورپردازی در زندگی شهری تاثیر به سزایی دارد. نورپردازی معابر، مسیرهای تردد ماشین و عابر پیاده، مبلمان شهری و تلویزیون های تبلیغاتی شهری همگی در نهایت باعث خواهد شد تا فعالیت‌های شهرنشینی همواره حتی شب هنگام هم ادامه داشته باشد و حتی باعث جذابیت های شهرنشینی خواهد شد.
امروزه نورپردازی در زندگی شهری تاثیر به سزایی دارد و تصور این که ساعاتی را بدون نورهای جذاب سپری کنیم قدری تعجب برانگیز و غیرممکن خواهد بود. نحوه نورپردازی بر کمیت و کیفیت زندگی شهری تاثیر به سزایی دارد و ارتقاء نورپردازی نورپردازی معابر و فضاهای باز باعث زندگی بهتر شهرنشینی خواهد شد.

انواع پایه چراغ روشنایی

قیمت انواع پایه چراغ روشنایی 

انواع پایه چراغ روشنایی مخصوص خیابان،معابر،پارک ها و ... در شرکت آرتا پارک با کمک مواد اولیه مرغوب طراحی و تولید شده و با ارزان ترین قیمت به فروش می رسد. شرکت آرتا پارک در نظر دارد تا با تولیدات با کیفیت و استفاده از مواد اولیه درجه یک و استاندارد باعث شده است تا محصولات مقاوم و با دوامی تولید شود که در برابر هر گونه شرایط جوی مقاوم بوده و روشنایی را به راحتی به محیط دهد.