عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639  ،  تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/09/12 - 09:49
كد :41

اهمیت استفاده از کفپوش پارکی

ایمن سازی محیط بازی با سلامت کودک رابطه تنگاتنگی دارد. یکی از نیازهای پایه ای و اولیه پارک ها، تامین سلامت و ایمنی کودک می باشد. در صورت عدم رعایت این اصل مهم، کودکان به عنوان یکی از گروه های آسیب پذیر در اجتماع، در معرض آسیب و مخاطرات جدی قرار می گیرند

ایمن سازی محیط بازی با سلامت کودک رابطه تنگاتنگی دارد. یکی از نیازهای پایه ای و اولیه پارک ها، تامین سلامت و ایمنی کودک می باشد. در صورت عدم رعایت این اصل مهم، کودکان به عنوان یکی از گروه های آسیب پذیر در اجتماع، در معرض آسیب و مخاطرات جدی قرار می گیرند. بر همین اساس ایمن سازی سطح زمین و محیط بازی کودکان برای جلوگیری از آسیب های احتمالی بسیار حائز اهمیت میباشد. در نتیجه، یکی از گزینه ‌های مناسب و مفید در جهت رفع این نیاز، استفاده از کفپوش پارک می باشد. این کفپوش به دلیل خاصیت ضربه پذیری بالا، ضمن تامین امنیت و ایمنی کودک، رضایتمندی و آرامش خاطر والدین را نیز با خود به همراه دارد. همچنین قیمت مقرون به صرفه و مناسب این محصول، یکی از دلایل موثر برای انتخاب آن به شمار می رود.

 

کفپوش گرانولی پارکی

موارد کاربرد و مزایای کفپوش گرانولی

ویژگی‌های خاص و مزایای ویژه کفپوش گرانولی موجبات کاربرد فراوان آن را مهیا کرده است. از جمله کاربردهای این کف‌پوش محبوب عبارت است از:  

 • کفپوش باشگاه‌های بدنسازی و سالن‌های ورزشی
 • لاستیک ضربه گیر
 • کف پوش پارک و فضاهای بازی کودکان
 • کف پوش بیمارستان و اماکن عمومی
 • کف پوش زمین گلف
 •  کف‌پوش مسیرهای پیاده‌روی و پل عابر پیاده
 • کفپوش کارگاه
 • و دیگر فضاهای باز و بسته
 • کفپوش لبه استخر
 • کفپوش پارکینگ
 • کف‌پوش اصطبل و محل نگهداری حیوانات
 • کف‌پوش انبار و فروشگاه‌ها
 • کف‌پوش مکان‌های صنعتی و و لرزه‌گیر دستگاه‌های صنعتی

کفپوش پارک به دلیل مقاومت، استحکام و ضربه پذیری بالا، در تامین سلامت و امنیت بچه ها در حین بازی نقش بسزایی را ایفا می کند. کفپوش لاستیکی پارک و باشگاه بدنسازی به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت در ساختار آن، بهترین گزینه برای پوشش سطح پارک و محیط بازی بچه ها به شمار می رود. کفپوش لاستیکی به دلیل مقاومت، استحکام و ضربه پذیری بالا، در تامین سلامت و امنیت بچه ها در حین بازی نقش بسزایی را ایفا می کند. در ساختار این نوع کفپوش از قطعات خرد شده لاستیک یا گرانول استفاده شده است. کفپوش لاستیکی به نام های دیگری همچون کفپوش لاستیکی ضربه گیر و کفپوش گرانولی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. تولید کفپوش لاستیکی بر اساس قواعد و اصول استاندارد های روز انجام می شود، بر همین اساس این نوع کفپوش در برابر نور آفتاب و آب از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

کفپوش گرانولی پارکی

کفپوش گرانولی در محیط های روباز و پارکها کاربرد گسترده ای دارد. پارک ها محل فعالیت و بازی کودکان به شمار می رود. به همین جهت ایمن سازی و سالم سازی این مکان‌ ها بسیار لازم و ضروری می باشد. عدم تجهیز پارک ها، می تواند منجر به مخاطرات جدی برای بچه ها در اثر فعالیت، دویدن و راه رفتن آنها در هنگام استفاده از وسایل بازی شود. به همین منظور، بروز آسیب برای کودکان هنگام بازی در پارک ها، به یکی از دغدغه ها و نگرانی های مادران در این زمینه تبدیل شده است. در برخی مواقع به دلیل افزایش ضریب آسیب پذیری، عدم تامین ایمنی محیط پارک و جلوگیری از آسیب های احتمالی، خانواده ها ترجیح می دهند کودک خود را در محیط خانه نگه دارند. در نتیجه برای تجربه محیط در طبیعت و کشف خود، کودک از فرصت کم یا حتی هیچ فرصتی برخوردار نمیشود.

قیمت کفپوش گرانول پارکی

کفپوش مناسب پارک چه جنسی دارد؟

گفتیم که کفپوش پارک ، از نوع لاستیکی است؛ اما نه این‌که لاستیک خام را برای تولید کفپوش استفاده کنند بلکه گرانول‌های پودر شده را به‌وسیله چسب‌های مخصوص به‌عنوان مواد تولید این کفپوش‌ها، به کارخانه می‌برند و به‌وسیله دستگاه‌های حرارتی و پرس با فرمول استاندارد آن‌ها را تولید و عرضه می‌نمایند. این کفپوش‌ها می‌تواند با چسب و بدون چسب بر روی زمین موردنظر نصب شود.

کفپوش مناسب پارک و فضای باز، لاستیکی یا تاتامی؟

همان‌طور که می‌دانید، اکثر پارک‌ها و زمین‌های بازی کودکان در فضای باز قرار دارند. پس کفپوش لاستیکی مناسب پارک باید قدرت مقاومت در برابر عوامل محیطی ازجمله اشعه خورشید به‌عنوان مخرب‌ترین گرما و برف به‌عنوان مخرب‌ترین سرما را داشته باشد. کفپوش‌های گرانولی لاستیکی این توان را دارند. در برابر عوامل محیطی تَرَک نمی‌خورند، نمی‌شکنند و پوسیده نمی‌شوند. البته همان‌طور که گفتیم، اگر از جنس مرغوب تهیه‌شده باشند. تاتامی‌ها بیشتر برای فضاهای بسته استفاده می‌شوند و توجیه اقتصادی برای پارک‌ها و فضای روبازِ بازی کودکان ندارند.

قیمت کفپوش تاتامی 

ضمناً کفپوش تاتامی پارکی انعطاف‌پذیری بالایی دارد و نوع ضربه‌گیری آن برای کودکان مناسب‌تر است. کفپوش‌های لاستیکی انعطاف‌پذیری بیشتری دارند و استحکام آن‌ها نیز بیشتر است. در کل کفپوش‌های لاستیکی گرانولی پارکی، مناسب‌تر از تاتامی پارکی است.

کفپوش مناسب پارک ازنظر شهرداری‌ها چیست؟

شهرداری‌ها قوانینی را برای کفپوش مناسب پارک، به تصویب رسانده‌اند که بر اساس این قوانین کل پارک‌های کلان‌شهرها باید دارای کفپوش لاستیکی باشند. این کفپوش‌ها باید رنگ‌های شاد و متنوع داشته باشد.

ویژگی‌های کفپوش مناسب پارک

 • مقاوم در برابر سایندگی (در اثر پیاده‌روی به‌سرعت از بین نمی‌رود).
 • مقاوم در برابر ضربه (در اثر افتادن یا پرت شدن اشیا سنگین، آسیب نمی‌بیند)
 • مقاومت در برابر لغزندگی (مانع سرخوردن افراد در هنگام مرطوب بودن کفپوش است)
 • مقاوم در برابر گرما، سرما و دیگر عوامل جوی (توجیه اقتصادی جهت تعویض دیرهنگام کفپوش)
 • در برابر فشار مانند پاشنه پا و در برابر حریق مانند آتش ته سیگار مقاوم است.
 • مقاومت در برابر انواع اسید و باز و دیگر مواد شیمیایی

کفپوش گرانولی چه معایب و مزایایی دارد

برای نصب کفپوش گرانولی نیازی به نصاب حرفه ای نیست و خود افراد با کمی دقت و آگاهی می توانند اینکار را انجام دهند. کفپوش گرانولی دارای دوام بالایی است به همین دلیل بسیار مناسب جهت استفاده در پارک ها و فضاهای بازی کودکان، باشگاههای بدنسازی و حتی کارگاههای صنعتی است و قرار دادن دستگاه های سنگین آسیبی به آن نمی رساند. کفپوش گرانولی در برابر نفوذ آب مقاوم است و عایق صوت نیز می باشد و مانع از خروج صدا از باشگاه و ساختمان هایی که از این نوع کفپوش استفاده کردند، می شود. در برابر این مزایا، کفپوش گرانولی معایبی هم دارد. این کفپوش دارای وزن سنگینی است. پس بهتر است بصورت پازلی خریداری شود؛ زیرا کفپوش گرانولی رولی علاوه بر حمل و نقل سخت تر، نصب دشوارتری هم دارد. از طرفی کفپوش گرانولی پارکی عایق گرماست و اگر در محیط های سرد نصب شود، کفپوش همچنان سرد باقی می ماند.

اهمیت استفاده از کفپوش پارکی

کفپوش لاستیکی، کفپوشی متفاوت از کفپوش گرانولی

کفپوش لاستیکی نوعی کفپوش پارکی شبیه کفپوش گرانولی است، ولی بطور کامل از گرانول ساخته نمی شود. این کفپوش از ترکیب دو نوع جنس گرانول لاستیک و لاستیک چرخ شده تولید می شود بطوریکه سطح رویی از جنس گرانول است و سطح زیرین کفپوش از لاستیک چرخ شده. کفپوش لاستیکی علاوه بر فضاهای باز و بدون سقف، قابل استفاده در فضاهای بسته هم می باشد. این کفپوش قابلیت نصب در مهدکودک ها، باشگاههای بدنسازی، فضای بازی کودکان و … را دارد. کفپوش لاستیکی علاوه بر ایجاد ایمنی، زیبایی محیط را چندین برابر می کند.