عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/10/03 - 09:35
كد :44

وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک

بازی کودکان از موضوعات غیر قابل انکاری می باشد که به راحتی قابل رسیدگی می باشد . کودکانی که از نوزادی و در دوران کودکی به بازی کردن مشغول هستند.

بازی کودکان از موضوعات غیر قابل انکاری می باشد که به راحتی قابل رسیدگی می باشد . کودکانی که از نوزادی و در دوران کودکی به بازی کردن مشغول هستند نسبت به سایر کودکان از میزان خلاقیت و استعدادهای برتری نیز برخوردار می باشند. کودکان بازی را نیاز اولیه خود می دانند اگر پدر و مادر به این نیاز کودک پاسخ کافی و درستی ندهد کودکی منزوی و گوشه گیر و اخمویی خواهند داشت . بنابراین بنا به گفته پزشکان و روانشناسان بازی با کودم و یا بردن کودک به پارک و خانه بازی از بهترین هدایایی است که در دوران کودکی می توانید به کودکان خود دهید می باشد. زیرا اگر کودکان ما به خصوص در این دنیای امروزی با بازی کردن با دیگر همسالان خود روی نیاورند در آینده نیز دچار مشکلات متعددی شده و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار نخواهند کرد. بازی با تجهیزات و وسایل خان بازی و پارکی به کودک جرات و جسارت می دهد و بازی کردن را به عنوان نیاز خود جدی گرفته و به راحتی با همسن و سالان خود ارتباط برقرار منی کند. از مهم ترین نکاتی که در بازی کودکان در پارک ها و خانه های بازی باید مورد توجه قرار بگیرد وسایل بازی استاندارد می باشد که از درجه کیفی بالایی نیز برخوردار باشد. شرکت آرتا پارک به عنوان تولید کننده وسایل بازی توانسته است مجموعه بازی های پلی اتیلنی را در بالاترین سطح کیفی و ایمنی تولید نماید و با ارزان ترین قیمت در سراسر کشور به خانه های بازی به فروش برساند. اولویت ما در گروه تولیدی آرتا پارک سلامت و شادابی کودکان شما و تضمین سلامت کودکان در هنگام بازی با وسایل بازی می باشد. 

 

وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک

بازی خوب باعث می شود که کودکان رشد و تقویت شوند. آنها با خوشحالی بازی می کنند و این خوشحالی باعث خلاقیت در آنها می شود و حس لذت و موفقیت در آن را ایجاد می کند. محیط بی خطر و سالم در بازی مهم است، محیط نا امن بازی را از بین می برد. کودک باید بدون ترس و اضطراب، بدون نیاز به نگرانی لذت ببرد، بازی کند و والدین باید در حمایت از کودکان نقش داشته باشند. مسابقه در بازی ها نقش مخربی دارد و مشارکت، نقش سازنده ای برای کودکان، تمرین زندگی، یادگیری تمام مهارت های زندگی در بازی است.

مهم ترین عامل رشد کودکان

مهمترین عامل رشد کودکان در مدارس ابتدایی بازی است، زمانی که کودکان وارد محیطی بزرگتر از یک خانواده مانند مهد کودک می شوند، همه آموزش های لازم را می بینند. آنها با هم می خندند، با هم بازی می کنند و شادی می کنند، با هم می خوابند و یاد می گیریند. آنها همه فعالیت های اجتماعی که در بزرگسالی باید انجام می دهند را تنظیم می کنند و این درس ها را یک بار یاد خواهند گرفت. دانش آموزان تنها با بازی به طور غیر مستقیم از مدرسه درس می آموزند. در روزهای نه چندان دور، اشک، شلوار پاره پسران، لباس های گل و خاکی، سقوط، زخم ها و شکست ها همه بخشی از نگرانی روزانه والدینی بود که در مورد بچه های کوچک داشتند اما با بازی مهارت های این کودکان رشد کردند. زندگی کامپیوتری و شایع دیگر یک راه مناسب زندگی برای کودکان نیست. بچه ها در آن زمان ساعت ها می خوابیدند، می خندیدند، مباحثه داشتند و گروهی بازی می کردند و کتاب می خوانند، گروهی شاد اما در حال حاضر غیر فعال اند، تنهایی فرزندان ما را تهدید کرده است. خانه‌ی بازی، که با نام‌های خانه‌ی اسباب بازی و یا خانه‌ی بازی کودک هم شناخته می‌شود، یک مرکز مراقبت موقت از کودکان است. خانه‌های بازی در سراسر جهان محبوب هستند و سرمایه‌گذاری‌های زیادی روی این نوع کسب و کار انجام می‌گیرد. ممکن است خانه‌های بازی شامل یک زمین بازی کوچک با امکانات کامل باشند و یا منطقه‌ای مانند یک روستا که به طور کل برای کودکان طراحی شده را در بر بگیرند.معمولا شرکت‌های خصوصی، باشگاه‌های تناسب اندام و… روی این کار سرمایه‌گذاری می‌کنند.

لیست قیمت وسایل بازی کودکان

در این خانه‌های بازی با توجه به خواسته والدین، از کودکان برای زمانی کوتاه (2 یا 3 ساعت در روز) مراقبت می‌کنند. در این زمان کودکان می‌توانند در محیطی شاد، پویا و سرزنده، همراه با هم سن و سال‌های خودشان وقت بگذرانند. کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت‌های آموزشی و تفریحی زیادی مانند آموزش هنرهای مختلف، موسیقی، آشپزی، کلاس‌های آموزش زبان، ورزش و… در این مراکز ارائه می‌دهند. برای کودکان زیر 2 سال حضور یکی از افراد خانواده و یا فردی که بتواند از کودک مراقبت کند نیاز است. سرپرست بچه می‌تواند در زمانی که او در حال لذت بردن از امکانات خانه‌ی بازی است، از دور او را تماشا کند.

از آنجایی که کودکان بیش از بزرگسالان نیاز به تخلیه‌ی انرژی انباشته در بدن خود دارند، وجود فضایی مناسب برای بازی و فعالیت بدنی کودک ضروری است.امروزه آپارتمان نشینی معضل بزرگی برای جنب و جوش طبیعی کودکان محسوب می‌شود زیرا به دلیل کوچک بودن فضای خانه و همچنین مراعات حال همسایه‌‌ها، معمولا والدین اجازه‌ی انجام فعالیت‌های بدنی را به کودکان نمی‌دهند.

مشغله‌ی کاری و دشواری‌های زندگی هم وقت بسیاری از والدین شاغل را به طور کل پر می‌کند و در نتیجه زمان خیلی محدودی برای اختصاص دادن به گردش و تفریح فرزندان خود در اختیار دارند و نمی‌توانند به صورت مداوم فررند خود را به مکان‌هایی مانند شهربازی و پارک ببرند.

بر این باوریم که احتمال دارد افزایش مصرف انرژی به وسیله‌ی مغز بتواند مزیتی غیرمنتظره برای برنامه‌های اولیه‌ی رشد مغز کودک محسوب شود که البته به‌ نوبه‌ی خود دیگر مزایای اثبات‌شده‌ی فراوانی نیز به‌همراه دارد. این روند بردبرد بسیار خوبی خواهد بود.


تجهیزات خانه بازی کودک

وقتی کودکی نمی‌تواند اسباب بازی‌ها و عروسک‌های (خانه بازی کودک) خود را جان‌دار کند، این بازی‌ها نیز جذابیت خود را از دست می‌دهد و او کم کم به سوی بازی‌هایی مانند فوتبال، بستکبال، شطرنج و بازی‌های فکری پیچیده می‌رود که نیازهای فکری، جسمی، روانی و اجتماعی او را بهتر برآورده می‌کند.


زمین بازی پلی گراند خانه بازی کودک استاندارد

بازی‌هایی که بزرگترها ترتیب می‌دهند، مدت محدودی کودکان را سرگرم نگه می‌دارد، اما بازی‌هایی که کودکان خودشان آنها را ترتیب می‌دهند، می‌تواند ساعت‌ها و شاید همه‌ روز آن‌ها را مشغول کند. کودکان «عروسک‌بازی»، «خانه‌سازی» با گل و شاخ و برگ بازی‌هایی که در مدرسه ترتیب داده می‌شود و غیره را به دلخواه شروع می‌کنند و ساعت‌ها با آن سرگرم می‌شوند.

لیست قیمت تجهیزات مهد کودک

مزایای بازی کردن کودکان


آنچه تا به اینجا در مورد آن بحث کرده ایم در این رابطه بود که بازی کردن کودکان چگونه بر عملکرد شناختی و یادگیری آنها تأثیر می گذارد، اما لازم به ذکر است که مزایای آن به همین جا متوقف نمی شود. جالب اینجاست که با بازی کردن، عملکرد شناختی آنها نیز شکل می گیرد.

در اینجا برخی از مزایای دیگر بازی کردن کودکان را برای شما شرح می دهیم:

۱. هوش هیجانی
همانطور که گفته شد، محققان توضیح می دهند که عملکرد عاطفی و شناختی از هم جدا نیستند و در واقع با هم توسعه می یابند. برای مثال شادی، بیشتر با تغییرات شبکه مغزی همراه است و ارتباط مستقیمی با یادگیری دارد. در طول بازی، بچه ها فرصت پیدا می کنند تا احساسات خود را در یک محیط امن کشف کنند. آنها همچنین می توانند همدلی، دلسوزی و تفاهم نسبت به دیگران را تجربه کنند.

۲. مهارت های اجتماعی و ارتباطی
وقتی بچه ها با هم بازی می کنند، این فرصت را پیدا می کنند که مهارت های اجتماعی مانند برخورد با خواسته ها، احساسات و عمل دیگران را توسعه دهند. آنها همچنین یاد می گیرند که چگونه با هم کار کنند و همکاری و سازش داشته باشند. بچه ها یاد می گیرند که چگونه ارتباط کلامی، کتبی و بین فردی برقرار کنند.
۳. خلاقیت را افزایش می دهد
یکی دیگر از مزایای بازی کردن کودکان این است که بچه ها فرصتی برای خلاقیت به دست می آورند. آنها می توانند دنیای جدیدی ایجاد کنند (با قوانین جدید!). توسعه خلاقیت همچنین به توانایی حل مسئله کمک می کند.

۴. فعالیت بدنی
بازی کردن تقریباً همیشه جنبه ای از فعالیتهای بدنی را نیز شامل می شود. جای شکی نیست که امروزه چاقی کودکان و نوجوانان به یک مشکل رو به رشد تبدیل شده است و عدم وجود فعالیت بدنی نیز احتمالاً به آن کمک می کند. بچه ها دوست دارند ورزش کنند و می توانند این کار را از طریق بازی انجام دهند! بازی کردن فعال همچنین به بچه ها کمک می کند تا مهارت های حرکتی، هماهنگی و تعادل را بیاموزند. فعالیت بدنی همچنین به بچه ها کمک می کند که بهتر بخوابند و راحت تر یاد بگیرند.

قیمت وسایل خانه بازی کودک

مزایای فعالیت کودکان در خانه بازی سرپوشیده

تجربه جدید برای کودکان

در حالی که کودکان از بازی کردن لذت می برند، با چیزهایی آشنا می شوند که قبلا هرگز تجربه نکرده اند. معمولا، بچه ها نتنها میتونن کمدین هایی رو کنار خودشون داشته باشن بلکه میتوانند در طول فعالیت خودشون در محیط های سرپوشیده چیزهای زیادی از قبیل (استخرتوپ، ترامپولین، سرسره، ماشین های کوبنده، استخر شن و غیره) تجربه کنند. گاهی اوقات مراکز تفریحی مثل کیدزانیا می توانند برای کودک محیط و فعالیتی اختصاص دهند که کودک تظاهر کند، بازیگر نقش خاصی است. بچه ها زمانی که نقش شغلی در دنیای واقعی را ایفا می کنند، تجربه جدیدی بدست خواهند آورد که به آنها در مواجهه با شرایط مختلف در آینده کمک خواهد کرد. در کنار آن تجربیاتی بدست خواهند آورد که نتنها کمک می کند تا مهارت های اجتماعی قدرتمندی داشته باشند بلکه می تواند اعتماد به نفس آنها را افزایش دهد.

پرورش خلاقیت در کودکان

در واقع فعالیت در مراکز سرپوشیده می تواند الهام بخش خلاقیت کودکان توسط روش های مختلف باشد. برای مثال: بازی نقش آفرینی در قسمت خانه مشاغل این مراکز، کودکان را برای اینکه خود را جای اشخاص و جایگاه های اجتماعی متفاوت بگذارند فعال می کند. گاهی اوقات کودک می تواند به طور جداگانه تمام نقش ها را بازی کند، اما برای اجرای بعضی ز نقش هاکودک به اجبار باید با بازی های دیگر که تکمیل کننده هستند کار کند. در حقیقت، زمانی که کودک یکی از شخصیت های محبوب خود را بازی می کند، تمایل دارد به محدودیت های شخصیت فکر کند. وقتی آنها در این راه قرار می گیرند، به خود عادت می دهد تا از خلاقیت خود به درستی استفاده کند.

خانه بازی یک محیط بازی سالم و امن

پریدن کودک روی مبل تماشای تلویزیون، نمیتواند فعالیت فیزیکی مناسب برای یک شیوه زندگی سالم باشد. در حالی که این موقعیت در خانه ها بازی بهینه شده است که کودکان تا جایی که بتوانند تحرک داشته باشند. ثبت نام در ورزشها و گردهمایی های فیزیکی می تواند زمان زیادی برای بازی کودک شما در یک روش سالم به خانه بازی بهترین راه برای فعالیت داشتن کودکان خود اختصاص دهد. در عین حال بازی کردن در پارک های سرپوشیده میتواند از محیط بازی بیرون امن تر باشد. از سوی دیگر، وقتی بچه ها بیرون بازی میکنند، به المان های غیر قابل پیش بینی و غیر قابل کنترل بر میخورند که هیچ وقت نمیتوانند بر با آن روبرو شوند. ولی تجهیزات خانه بازی سرپوشیده نیز از کیفیت و دوام خوبی برخوردار هستند. خصوصا سازه های سافت پلی در محیط های بازی سرپوشیده برای کودکان که نمی توانند بدون مراقبت باشند، تجهیز شده است که از ایمنی کافی برخوردار است.

در دسترس بودن خانه بازی در هر فصلی

اهمیت ندارد که کجا زندگی می کنید، شما می توانید از سرما و گرمای شدید عبور کنید و به آنجا بیایید. چون در روزهای ناملایم بچه ها مجبور هستند در خانه بودن را به فعالیت های بیرون از خانه ترجیح دهند. این در حالی است که متخصصانی که در زمینه سبک زندگی کودکان مطالعه کرده اند، پیشنهاد می کنند که یک کودک باید در روز حداقل 60 دقیقه فعالیت داشته باشد. کودکان فقط با فعالیت بیرون از خانه می توانند با سلامتی رشد کنند که در این مورد یک خانه بازی سرپوشیده می تواند مسائل مربوط به سرمایی بودن یا گرمایی بودن را حل کند. به بیان دیگر، در یک شهربازی سرپوشیده، بچه ها همیشه ازانواع وسایل آنجا صرف نظر از هوای بیرون لذت می برند.

خانه بازی باعث افزایش فعالیت کودکان می شود

به طور قطع، بازی کردن در خانه های بازی سرپوشیده که به فعالیت بیشتر بچه ها منجر می شود، به بازی های کامپوتری ترجیح داده می شود. در واقع، رها بودن بچه ها برای بازی در محیط های سرپوشیده برای بچه ها فعالیت های فیزیکی بیشتری به همراه می آورد. اگر کودکان به طور مرتب به فعالیت در قسمت های مختلف خانه های بازی سرپوشیده مشغول باشند میتوانند خود را از نظر وزنی سلامت نگه دارند. البته فعالیت بچه ها می توانند با فعالیت در کنار کوچه و خیابان و به کمک تفریح در خانه بازی سرپوشیده خود را سلامت و فعال نگه دارند.

به تمام این مزایا نگاه کنید؛ مطابق تحقیقات مرتبط، دلیل اینکه بچه ها به بازی های کامپیوتری علاقه دارند این است که می توانند رقابت تفریحی داشته باشند، استرس خود را التیام دهند، و به خوبی با بازیکنان دیگر همراه شوند، هرچند که همه این ها در خانه های بازی نیز قابل برآورده شدن هستند. در کلامی دیگر، کودکان می توانند در خانه بازی سرپوشده ثبت نام کنند و همه آن دلایل را به خوبی در محیط های سالمتر و شادتر داشته باشند.