عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639  ،  تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/10/10 - 10:55
كد :49

ساخت پایه چراغ پارکی

پایه چراغ پارکی شهری که نامهایی همچون چراغ باغی یا چراغ  فضای باز دارد و در انگلیسی ( Landscape Lighting یا Area lighting) نامیده می شود ،  یکی از زیباترین و کلیدی ترین تجهیزات در عرصه طراحی و نورپردازی شهری است که سهم بسزایی در زیبا سازی فضاهای سبز شهری دارد .

پایه چراغ پارکی شهری که نامهایی همچون چراغ باغی یا چراغ  فضای باز دارد و در انگلیسی ( Landscape Lighting یا Area lighting) نامیده می شود ،  یکی از زیباترین و کلیدی ترین تجهیزات در عرصه طراحی و نورپردازی شهری است که سهم بسزایی در زیبا سازی فضاهای سبز شهری دارد . با توجه به رشد تکنولوژی و همچنین مهاجرت به شهرهای بزرگ و در نتیجه افزایش جمعیت که منجر به رشد قارچ گونه آپارتمانها به جای منازل ویلایی حیاط دار ، سبب شد که انسان از طبیعت بیشتر و بیشتر فاصله بگیردو متاسفانه از آنجا که این مساله به طور مستقیم در سلامت روانی افراد تاثیر گذار است ، به طور واضحی سبب به هم خوردن تعادل و آرامش روحی و روانی افراد جامعه شد . به طوریکه مسائلی چون استرس و اضطراب ، خشونت و پرخاشگری ، افسردگی و ناکامی و … را در پی داشت .

 

ساخت پایه چراغ پارکی

در این بین و در حالت کلی باید برای کاهش این اثرات منفی از روشهایی چون استفاده بیشتر و بهتر از فضاهای سبزشهری ، زیبا سازی و ایمن سازی فضای سبز شهری بوستان ها و پارک ها و همچنین توسعه اماکن تفریحی و ورزشی و اقداماتی از این قبیل بهره جست .

پایه چراغ پارکی شهری یا پایه چراغ محوطه ای با توجه به تنوع بسیار بالا در طرح و نقش اعم از ساده و مدرن و همینطور تنوع بالا از نظر متریال و قیمت ، نه تنها گزینه ای مناسب بلکه بهترین گزینه برای نورپردازی محیط های باز اینچنینی است . از نظر فنی به علت وجود درختان در پارکها و بوستان ها که در شب باعث ایجاد سایه خواهند شد ، امکان استفاده از پایه های روشنایی خیلی بلند به تعداد زیاد در پارکها و بوستان ها وجود ندارد و باید از چراغ های پارکی که ارتفاع کمتری دارند برای ایجاد حجم و دانسیته نور متناسب استفاده کرد .

قیمت چراغ پارکی تحت تاثیر عوامل ذیل تغییر می کند 

 • نوع و مدل پایه

 • جنس پایه ( فزی ، آلومینیوم ، چدن )

 • نوع چراغ به کار رفته در پایه

 • نوع پوشش استفاده شده ( گالوانیزه ، رنگ اپوکسی ، رنگ پودری الکترواستاتیک )

 • ضخامت لوله استفاده شده

 • نحوه طراحی و مقدار برشکاری و خمکاری لوله

 • تعداد سفارش

درست است که نام این محصول پایه چراغ پارکی شهری است ، اما دارای کاربرد وسیع در اماکن مختلف عمومی ، دولتی و خصوصی است . این پایه ها قابلیت سوار شدن سیستم های سولار ( خورشیدی ) را نیز دارا می باشند که با استفاده از این سیستم هیچ نیازی به سیم کشی و برق نیست . باطری های خورشیدی در طول روز انرژی مورد نیاز را در باطری های خود ذخیره می کنند و در شب چراغ ها را روشن نگه می دارند .

پایه چراغ پارکی ارزان

استفاده از این نوع پایه چراغ ها جهت مناطقی که دور افتاده باشد و امکان کابل کشی و رساندن برق به آن نقطه نباشد ، توصیه می شود .نوع کوتاه پایه ها به چراغ چمنی معروف است که در جای خود توضیحات کامل و مکفی ارائه می گردد .

به علت حساسیتی که در تولید این محصولات از نظر اشکال ظاهری ، مقدار خم ، نوع جوشکاری ، نوع چراغ و حباب و … وجود دارد ، پیشنهاد می شود عزیزان به هنگام سفارش و استعلام قیمت حتماً نکات فنی را متذکر و با مشخصات کاملی که از محصول خود دارند اقدام به استعلام قیمت و واگذاری سفارش به شرکت های معتبر نمایند .

پایه چراغ پارکی ارزان

پایه چراغ پارکی در ارتفاع های مختلفی ساخته می شود که از کاربردهای آن می توان به محوطه های پارکی، حیاطی و باغ اشاره کرد با توجه به مساحت محیط هرچه مساحت بزرگتر باشد ارتفاع پایه پارکی نیز بلندتر می باشد.در محیط های کوچک نیز پایه، چراغ ها کوتاه می باشد. پایه پارکی و انواع پایه روشنایی پارکی در ارتفاع های 2.5 الی 4 متری ساخته می شوند که با توجه به محیطی که باید روشن کنند ارتفاع آن ها انتخاب می شوند. پایه پارکی با پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره ای که ازنوع پوشش ورنی می باشد ساخته می شوند.

مشخصات پایه چراغ پارکی

 • ساخته شده با استفاده از ورق آلومینیوم و آهن در ضخامت مناسب
 • استفاده از مواد پلاستیکی مرغوب و درجه یک مانند پلی کربنات ، پلی اکرولیک و پلي آميد
 • استفاده از تجهیزات مدرن و غالب های تزریق و ریختگری به منظور ساخت پایه های روشنایی پارکی ظریف و با دوام
 • دقت در طراحی و ساخت جهت جلوگیری از ایجاد درز و ورود حشرات و گرو غبار به درون محفظه پایه چراغ پارکی
 • استفاده از جوشکاری CO2 در ساخت پایه روشنایی پارکی
 • ساخت پایخ چراغ ها بر اساس درجه حفاظت بین المللی IP65
 • استفاده از رنگ های الکترواستاتیک در ساخت پایه پارکی

تنوع زیاد در طراحی و ساخت این محصول پر طرفدار و متنوع  سبب استقبال اقوام و سلایق مختلف از این محصول شده و دامنه انتخاب متقاضیان عزیز در این زمینه گسترده است . از نظر مقاومت و دوام ، تمام مدلهای این محصول دارای درجه حفاظت IP65 بوده که در مقابل نفوذ آب ، گرد و خاک و حشرات مقاوم می باشد . استفاده چراغ پارکی فقط محدود به پارکها نیست و از این محصول در هر فضای بازی نظیر باغها ، ویلاها ، بوستانها ، اماکن دولتی و سازمانی ، اماکن صنعتی می توان بهره برد . در فرآیند تولید این محصول می توان از لوله و پروفیل های فولادی بهره برد . ارتفاع اکثرا پایه چراغ های محوطه ای 3 متر است . هر چند که می توان این محصول را با مشخصات و اطلاعات درخواستی مشتری نیز تولید کرد .

چراغ پارکی مدرن

این پایه ها به صورت یک طرفه و دو طرفه تولید می شوند و در اکثر آنها حباب نشکن پلی کربنات به کار می رود که در داخل آن می توان از لامپهای کم مصرف استفاده کرد . هر چند که در صورت دلخواه می توان از پروژکتورهای ال ای دی یا سی او بی نیز برای این امر بهره برد .