عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/10/10 - 11:14
كد :50

استاندارد کفپوش سالن ورزشی

کفپوش ورزشی به هر نوع پوششی گفته می شود که برای پوشاندن سطوح مختلف در رشته های ورزشی استفاده می شود.

کفپوش ورزشی به هر نوع پوششی گفته می شود که برای پوشاندن سطوح مختلف در رشته های ورزشی استفاده می شود. انواع مختلف کفپوش های ساخته شده از مواد مختلف استفاده های مختلفی در مکان ها و شرایط متفاوت دارند.

بهترین کفپوش ها برای استفاده در باشگاه های بدنسازی
 

شواهد نشان می دهد که تمام باشگاه های بدنسازی از کفپوش های تاتامی یا کفپوش گرانولی لاستیکی استفاده می نمایند و تمام زمین باشگاه را با این کفپوش ها پوشش می دهند تا هرگونه آسیب احتمالی به بدن ورزشکاران را، به حداقل برسانند. کفپوش های تاتامی و کفپوش های گرانولی، ابعاد و اندازه های مختلفی دارند و با ضخامت های متنوعی تولید می شوند. بنابراین کافی است تا به ابعاد و اندازه های باشگاه مورد نظر دست یابیم و پس از انجام محاسبه های لازم، نسبت به خرید کفپوش کافی برای پوشاندن آن فضا اقدام نماییم. معمولا کفپوش های 20 میل و 30 میل، بهترین گزینه ها برای استفاده در محیط های بسته همچون باشگاه های بدنسازی می باشند و اساتفاده از آن ها، محیطی امن و ایده آل را برای ورزشکاران فراهم می نماید.

کفپوش سالن ورزشی چند منظوره

کفپوش ورزشی و انواع آن

کفپوش های ورزشی استفاده فراوانی در ورزش و تجهیز سالن ها و اماکن ورزشی دارند. کفپوش ورزشی به عنوان پوشش کف بشگاه یا سالن های تمرین و مسابقات استفاده می گردد. برخی از عمده ترین انواع کفپوش ورزشی عبارتست از:

 کفپوش تاتامی
کفپوش تاتامی ورزشی

تشک تاتامی از فوم نرم ای وی آ تولید می شود. این کفپوش ورزشی به دلیل خصوصیات خوب و منحصر به فرد خود استفاده فراوانی در بسیاری از رشته های ورزشی دارد. تشک تاتامی در باشکاه های تکواندو ، کاراته ، جودو، کونگ فو ، بدنسازی و سایر رشته های ورزشی استفاده می شود. از خصوصیات این محصول می توان به وزن مناسب، قابل حمل بودن ، نصب آسان و قابل شستشو بودن تاتامی ورزشی اشاره کرد. همچنین مناسب بودن قیمت تاتامی و نرمی و ضربه گیری آن نیز از سایر خصوصیات مثبت این محصول می باشد. کفپوش تاتامی در ورزش تکواندو به نام شیاپچانگ نیز شناخته می شود. همچنین نوع خاصی از کفپوش تاتامی به عنوان کفپوش مهدکودک و کفپوش اتاق بچه مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندارد کفپوش سالن ورزشی

 کفپوش لاستیکی 

کفپوش لاستیکی از ترکیبات لاستیک و چسب های مخصوص تولید می شود . کفپوش گرانول و کفپوش باشگاه نیز از نام های دیگریست که این کفپوش ورزشی  با آنها شناخته می شود. کفپوش لاستیکی بسیار سخت و مقاوم است و مناسب تحمل وزن وزنه و کفپوش زیر دستگاه بدنسازی و دستگاه های ورزشی می باشد. کفپوش ورزشی لاستیکی وزن بیشتری به نسبت تاتامی دارد. از خصوصیات این کفپوش ورزشی  می توان به مقاومت در برابر افتاب ، عدم جذب اب و رطوبت و ایستایی بالا اشاره کرد.

از کاربرد های کفپوش لاستیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کفپوش حیاط مهدکودک

کفپوش شهربازی و حیاط مهد کودک

کفپوش باشگاه بدنسازی

لاستیک زیر وزنه

کفپوش سالن ورزشی

این کفپوش که به عنوان کفپوش پی وی سی یا کفپوش سالنی نیز نامیده می شود استفاده فراوانی در تجهیز سالن های ورزشی و مسابقات دارد. از نمونه های این محصول می توان به کفپوش سالن والیبال، کفپوش زمین بسکتبال ، کفپوش سالن بیلیارد و کفپوش فوتبال سالنی نام برد. این کفپوش رویه لاستیک یا پی وی سی با زیره فوم ای وی آ دارد و بسیار مقاوم و مناسب ورزش می باشد.

کفپوش رزمی 

این کفپوش ورزشی به تشک رزمی ، تشک انفرادی یا تشک ایروبیک نیز معروف است . کفپوش رزمی انفرادی مناسب انجام حرکات فردی کششی و تمرینی می باشد.

قیمت کفپوش سالن ورزشی

کفپوش سالن چند منظوره

کفپوش سالنی یا کف پوش چند منظوره استفاده فراوانی در سالن های ورزشی دارد. ار انواع کفپوش سالنی می توان به کفپوش سالن فوتبال، کفپوش والیبال و کفپوش زمین والیبال اشاره کرد. کفپوش سالنی در دو نوع فوم دار و لاستیکی تولید می شود. این کفپوش گاهی به نام کفپوش بیمارستانی نیز نامیده می شود.

مت یوگا

مت یوگا یا زیرانداز یوگا از فوم نرم ۶ میل تولید می شود. مت یوگا کاوردار مناسب استفاده در یوگا، پیلاتس و ایروبیک می باشد. کفپوش ورزشی در رنگ بندی متنوع از فوم نرم و بهداشتی تولید و عرضه می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این محصول و قیمت مت یوگا با مشاورین ما تماس بگیرید.

 کفپوش سالن ورزشی تاتامی

کفپوش تاتامی کفپوشی انعطاف پذیر، ایمنی و استاندارد است که در سالن ورزش های رزمی و سالن ورزش ایروبیک مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت ارتجاعی این کفپوش باعث حفظ ایمنی رزمی کاران شده تا در صورت برخورد احتمالی با زمین آسیبی نبینند. این کفپوش ها کاملا بهداشتی و دارای تأییدیه از فدراسیون های ورزشی بوده و استاندارد های لازم جهت حفظ سلامت ورزشکاران به طور کامل در آن ها رعایت شده است. کفپوشهای تاتامی در رنگ و طرح متنوع، ابعاد و ضخامت مختلف تولید می شوند. کفپوش با ضخامت ۲۵ و ۳۰ میلی متر جهت استفاده در سالن ایروبیک و با ضخامت ۳۰ و ۴۵ میلی متر جهت استفاده در سالن ورزش های رزمی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های کفپوش تاتامی

روی سطح این تاتامی ها دارای آج هایی می باشد تا مانع از سر خوردن شخص و همچنین ساییدگی کفپوش می شود. همچنین به دلیل دو رو آج بودن، پس از استفاده مداوم از یک طرف می توان از سمت دیگر آن استفاده نمود. این کف پوش ها دارای خاصیت پازلی بوده که این ویژگی باعث نصب راحت آن می شود به این صورت که قطعات پازلی در هم قفل می شوند. شستشوی کفپوش تاتامی بسیار آسان بوده زیرا این کفپوش ها ضد آب هستند و با استفاد ه از پارچه یا طی نخی مرطوب قابل تمیز کردن می باشند.کفپوش های تاتامی دارای گواهی بهداشت، گواهی استاندارد و تأییدیه از فدراسیون های ورزشی می باشد و به دلیل استاندارد بودن امنیت ورزشکاران را حفظ می نماید. کفپوش تاتامی سالن ورزشی به صورت دو رو آج بوده و امکان استفاده از هر دو طرف آن میسر می باشد. کفپوش تاتامی مناسب جهت استفاده در سالن های ایروبیک و سالن ورزش های رزمی می باشد. نرمی و انعطاف پذیری این کفپوش ورزشی باعث حفظ ایمنی ورزشکاران می گردد تا هنگام انجام حرکات ورزشی آسیبی به آن ها وارد نشود. در واقع به دلیل خاصیت ارتجاعی این کفپوش ها نوعی ضربه گیر به حساب می آیند. کفپوش تاتامی به راحتی قابل نصب است به این صورت که قطعات پازلی آن در هم قفل می شوند. رنگبندی متنوع، ابعاد و ضخامت های گوناگون و آج های مختلف از ویژگی های این کفپوش می باشد. کفپوش تاتامی ورزشی کاملا بهداشتی، ایمنی و استاندارد بوده و دارای تأییدیه از فدراسیون های ورزشی و همچنین گواهی بهداشت و گواهی استاندارد می باشد. این کفپوش ها به دلیل ضد آب بودن به راحتی قابل شستشو بوده و به راحتی خشک می گردند. این کفپوش ها دو رو آج بوده و پس از استفاده از یک سمت آن می توان از طرف دیگر آن نیز استفاده نمود.

فروش کفپوش ورزشی لاستیکی 

کفپوش ورزشی لاستیکی کفپوشی محکم و مقاوم بوده و قابلیت تحمل وزن های بالا را دارد. به همین دلیل مناسب جهت استفاده در باشگاه های بدنسازی می باشد تا در اثر وزن بالای وزنه ها و دستگاه های بدنسازی آسیبی نبیند. این کفپوش در رنگ، ضخامت و ابعاد متنوع تولید شده و به راحتی قابل نصب می باشند. ضد آب بودن این کفپوش ها شستشوی آن ها را نیز راحت کرده است. نکات و استاندارد های لازم در تولید این کفپوش رعایت شده و این کفپوش دارای گواهی استاندارد می باشد. کفپوش لاستیکی در باشگاه های بدنسازی و کفپوش ورزشی تاتامی در سالن ورزش های رزمی و کفپوش ایروبیک قابل استفاده می باشند. کفپوش ورزشی آرتا پارک ایمن ترین نوع کفپوش جهت استفاده در سالن های ورزشی می باشد.

کفپوش چند منظوره سالن ورزشی 

این کفپوش ها که یک نوع پلیمر ترموپلاستیک است. در میان اجزا و بخشهای مختلف اماکن و سالن های ورزشی کفپوش ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند.این اهمیت به جایی رسیده است که طراحی,احداث,اجرا و نگه داری کفپوش به یک تخصص تبدیل شده است.یکی از انواع کفپوش که امروزه بیشترین کاربرد را در مصارف کفپوش pvc می باشد.این کفپوش ها در رنگ های متنوع ساخته می شوند که بسته به کاربرد داشتن در زمین های والیبال,بسکتبال, هندبال و فوتسال در یک زمین می توان از رنگ های گوناگون و مناسب استفاده کرد.

مزایای کفپوش سالن چند منظوره

این کفپوش ها مجارستانی می باشد که بالای ۱۲۰۰ سالن دولتی و خصوصی در کل کشور کار شده است. از دیگر مزایای کفپوش pvc می توان به سبکی ,مقاومت در برابر آتش سوزی و قابلیت جذب ضربه و ارتجاعی بودن مناسب آن اشاره کرد, که آسیب به ورزشکار را به حداقل می رساند. برای نصب این کفپوش ها به سطحی صاف و صیقلی نیاز داریم که از مراحل نصب به ترتیب شامل زیرسازی با سیمان و چسب چوب است و بعد کفپوش ها را با چسب مخصوص کفپوش ها pvc آغشته کرده می چسباند و با مفتول های درزجوش آنهارایکسان و یکپارچه کرده و در پایان خط کشی استاندارد برای سالن ورزشی که والیبال,بسکتبال و فوتسال است,که با رنگ مخصوص pvc که حلال آن هم ریتارد است خط کشی می شوند.