عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/11/29 - 09:09
كد :57

وسایل بازی فلزی پارک

وسایل بازی فلزی پارک

تجهیزات بازی، که اغلب فلزی هستند، دویدن، پریدن، سرخوردن، آویزان شدن، تاپ خوردن، پنهان شدن و به طور کلی زمینه جنب و جوش خاص کودکان و نوجوانان را فراهم می آورند.

تجهیزات بازی، که اغلب فلزی هستند، دویدن، پریدن، سرخوردن، آویزان شدن، تاپ خوردن، پنهان شدن و به طور کلی زمینه جنب و جوش خاص کودکان و نوجوانان را فراهم می آورند. لوازم بازی فلزی کودکان جز قدیمی ترین وسایل بازی کودکان در پارکها محسوب می شود که عموماً شامل چند مدل الاکلنگ فلزی، تاب فلزی دو نفره، تاب فلزی سه نفره، بارفیکس کودکان، چرخ فلک فلزی 4 – 6 – 8 نفره، انواع سرسره های فلزی، سرسره مارپیچ فلزی و تاب کجاوه ای می شود. وسایل بازی پارک  از دیر باز در فضاهای سبز شهری و پارکها مورد استفاده قرار می گرفته است و همه ما خاطرات خوشی از بازی بر روی این وسایل در دوران کودکی داریم . این تجهیزات فلزی دارای تنوع زیادی در طرح و شکل هستند که در ارتفاعات مختلف با مشخصات فنی خاص در گروه تولیدی شهر سامان تولید می شوند . در فرآیند تولید این تجهیزات از لوله ها و پروفیل های با فولاد ST37 استفاده می شود که به وسیله جوشکاری CO2 به هم متصل می شوند .

کاربرد تاب و سرسره پارکی فلزی

فواید بازی برای کودکان

کودکان به دلیل جنب و جوش بالا نیاز دارند تا در محیطی باز و شاد ، انرژی خود را تخلیه کنند. یکی از فضاهای شادی که برای تخلیه انرژی کودکان در پارک ها تعبیه شده ، زمین بازی کودک است. زمین بازی مخصوص کودکان ، معمولا در گوشه ای از پارک در نظر گرفته می شود. متناسب با هر سن از وسایل بازی متنوعی در زمین بازی کودکان استفاده می شود. از انواع رایج وسایل بازی کودکان می توان به تاب و سرسره و الاگلنگ پارکی اشاره نمود. از انواع تاب و سرسره فلزی پارک می توان به تاب و سرسره ویلایی ، فلزی ،بارفیکسی سرسره تونلی و خانگی اشاره کرد.چه ها از زمانی که قادر به چهاردست و پا رفتن باشند،می خواهند از همه چیز بالا بروند.

تولید کننده تاب و سرسره فلزی 

ویژگی های وسایل بازی فلزی تولید شده در شرکت آرتا پارک

  • تاب و سرسره از جمله وسایلی است که اغلب بچه ها بازی کردن با آنها را دوست دارند.
  • این وسایل معمولاً در زمین بازی کودکان،مهدکودک یا ایوان و حیاط خانه‌ها قرار می‌گیرد.
  • سرسره جزء جدایی ناپذیر همه پارک ها است.
  • ضمن اینکه بچه ها عاشق بازی کردن با آن هستند،فرصت های یادگیری قابل توجهی نیز در اختیارشان قرار می گیرد.
  • برای مثال زمانی که کودکان از سرسره بالا می روند و از آن به پایین سر می خورند.
  • در این حالت هزاران پیام از عصب های حسی زیر پوست به مغز کودک مخابره می شود.
  • در چنین موقعیتی کودک نسبت به محیط اطراف و بدن خودش بیشتر آگاه می شود.
  • این پیام ها به حفظ تعادل،قوای عضلانی و هماهنگی بدنی کودک کمک می کنند.

این گونه زمین ها به اشکال مختلف با وسایل بازی های متنوع و ماسه های نرم و کاملاً شسته شده مجهز می شوند و برای کنترل و نگهداری بچه ها در اطراف زمین نیمکت هایی نصب می کنند تا در ضمن آنکه کودکان احساس استقلال می نمایند، والدین و مربیان نیز در روی نیمکت استراحت و مراقبت نمایند. معمولاً این گونه زمین ها باید از محل تردد وسایل نقلیه داخل پارک کاملاً دور باشد زمین هائی که در تابستان مورد استفاده قرار می گیرد باید توسط درختان جنگلی یا دیوارهای سبز و بلند محصور و احاطه شده باشد. آنچه که مسلم است در کنار این زمین ها وجود بوفه ها و دستشویی و توالت ضروری است.

فواید بازی با وسایل پارکی فلزی برای کودکان

تجهیزات بازی، که اغلب فلزی هستند، دویدن، پریدن، سرخوردن، آویزان شدن، تاپ خوردن، پنهان شدن و به طور کلی زمینه جنب و جوش خاص کودکان و نوجوانان را فراهم می آورند. اغلب این وسایل از چوب، پلاستیک و آهن تشکیل شده اند، هنگام ساخت سعی می شود در این وسایل یکپارچگی ایجاد شود در پارک های عمومی قطعاتی را بمنظور سرگرمی و بازی کودکان در نزدیکی استخرها، جنگل ها یا قسمت هایی که بزرگسالان بتوانند کودکان را تحت نظر داشته باشند احداث می گردد. وسایل پارکی کودکان استاندارهای لازم برای سلامتی و امنیت کودکان را ندارد. اما این موضوع دلیل بر مانع شدن از رفتن کودکان به پارک و استفاده نکردن از وسایل پارکی کودکان نمی شود. زیرا علاوه بر مسائلی که قبلا به آن اشاره شد، می توانند از مزایای نور آفتاب که تاثیر بسیار زیادی در سلامتی کودکان نیز دارند بهره مند شوند. مسئله دیگر اینکه وسایل پارکی از نظر بهداشتی در وضعیت مناسبی نیستند و حتی ممکن است کودکان را در معرض بیماری های گوناگونی قرار دهند. در هر صورت باید به کودکان بیاموزیم که فضای پارک را تمیز نگه داریم و در راستای استفاده از وسایل پارکی  بیشتر مراقب باشند و پس از استفاده از این وسایل حتما نکات بهداشتی را رعایت کنند. جنس وسایل پارکی کودکان در ابتدا فلزی بود  که شامل الاکلنگ، تاب، بارفیکس، چرخ فلک، انواع سرسره ها  و ..می شد. وسایل پارکی کودکان که از جنس فلز معمولا در کارگاه ها و شرکت های غیر تخصصی تولید و ساخته می شدند  استاندارد و امنیت کافی را نداشتند به همین دلیل در هنگام بازی باعث بروزحوادث ناگواری برای کودکان می شد. امروزه وسایل پارکی کودکان که معمولا بصورت مجموعه ای هستند جایگزین وسایل بازی فلزی شدند که علاوه بر استاندار و امنیت ،تنوع زیاد و رنگی های مختلف باعث هیجان بیشتر کودکان می شود.

قیمت تاب و سرسره فلزی تهران

تاب یکی از وسایل پارکی کودکان است که از بازی های هیجانی و لذت بخش برای کودکان محسوب می شود، که علاوه بر سرگرمی باعث تقویت عضلات و مهارت های حرکتی و تعادلی کودک می شود. زیرا در حین بازی باید از عضلات خود برا حفظ تعادل کمک بگیرید . تاب بازی علاوه بر کودکان حتی برای بزرگسالان هم  لذت بخش  می باشد و تاثیراتی بنیادی بر سلامتی ما و کودکانمان می گذارد. و در عین حال که یک بازی هیجانی محسوب می شود به دلیل حرکات ریتمی و منظم  به مغز فرمان آرامش می دهد و باعث افزایش آرامش و بهبود حافظه می شود . برای کودکان کوچکتر که قادر به نشستن هستند اما هنوز نمی توانند به خوبی تعادل شان را حفظ کنند باید تاپ محافظ دار انتخاب کرد.

فروش سرسره

همان اندازه که فعالیت کودکان و تحرک فیزیکی مهم است، اینکه وسیلۀ بازی هم برای آن‌ها جذاب باشد  نیز مهم است. درواقع جذابیت وسایل بازی می‌تواند کودکان را به داشتن فعالیت‌های فیزیکی تحریک کند. بالارفتن از سرسره و سرخوردن روی آن، حتماً کودکان را سر ذوق می‌آورد. بازی های حرکتی و هیجانی مانند حرکت داخل تونل وبعد سرسره بازی به طور کلی بازی هایی هستند که کودکان را از لحاظ فیزیکی درگیر می کنند. نیاز به فعالیت فیزیکی و حرکت برای کودکان امری ضروری است زیرا هم باعث تخلیه انرژی می شود و هم عضلات و مهارت های حرکتی و تعادلی کودکان را تقویت می کنند.