عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/11/29 - 09:42
كد :62

پایه چراغ باغی

پایه چراغ باغی اگر شما وارد یک ویلا یا باغ شوید اما نورپردازی و روشنایی باغ مناسب نباشد، تاثیر محیط بسیار کمتر از حالت واقعی آن خواهد بود.

اگر شما وارد یک ویلا یا باغ شوید اما نورپردازی و روشنایی باغ مناسب نباشد، تاثیر محیط بسیار کمتر از حالت واقعی آن خواهد بود. نورپردازی محوطه های سرسبز مانند نورپردازی هر محیط دیگری، مستلزم پیروی از برخی اصول است. این اصول علاوه بر افزایش ایمنی در هنگام اجرای پروژه و استفاده از محیط به افزایش راندمان انرژی و صد البته زیبایی آن کمک زیادی می کند. در این مطلب شما را با اصول نورپردازی حیاط و ویلا آشنا می کنیم و چند ایده جالب برای انجام پروژه هایی مشابه را ارائه می کنیم.

چراغ باغی

حضور هرچند موقت در محیط های سرسبز و روباز به گواه همه متخصصان سلامت، کمک بسیار زیادی به سلامت روح و جسم انسان می کند. حضور در محیط هایی مثل باغ و ویلا بدون شک یکی از فعالیت های بسیار موثر در راستای افزایش سلامت جسم و روح و گذراندن اوقات فراغت با کیفیت است. یکی از شاخصه‌ های اصلی یک حیاط سرسبز یا یک ویلا مناسب، اصول نورپردازی حیاط و ویلا است. با استادکار همراه باشید .

اهمیت ایمنی در نورپردازی محوطه ویلا

ناگفته پیداست که اولین قدم برای انجام پروژه نوررپردازی محیط هایی مثل محوطه ویلا، حیاط یا باغچه بررسی مسائل ایمنی مرتبط با آن است. این محیط ها اغلب روباز هستند و همین مسئله لزوم توجه به مسائل ایمنی روشنایی حیاط ویلا در چنین پروژه هایی را بیشتر می کند.

اولین قدم برای انجام پروژه نوررپردازی محیط هایی مثل محوطه ویلا، حیاط یا باغچه بررسی مسائل ایمنی مرتبط با آن است.
برای بررسی شرایط ایمنی پروژه نورپردازی ابتدا باید چند نکته را در نظر بگیریم:

نقشه سیستم آبیاری محیط را ببینید. اگر چنین نقشه ای ندارید از یک نفر متخصص بخواهید این نقشه را برای شما پیاده کند. باید بدانید لوله های آب از کدام بخش های کف یا دیوارها عبور کرده اند و هرکدام در چه عمقی از کار قرار دارند. همچنین باید مطمئن شوید وسایلی که آب را به اطراف می پاشند در مسیر وسایل حساس به آب سیستم نورپردازی شما قرار نداشته باشند. اگر مجبور هستید در بخش هایی که در معرض آب قرار دارند نورپردازی انجام دهید حتما باید از تجهیزات مقاوم دربرابر آب استفاده کنید.
نقشه مسیرهای عبوری را هم ببینید. این مسیرها اولین جاهایی هستند که باید آنها را روشن کنید. جاگذاری مجسمه ها و سایر وسایل مشابه در محیط هم از نظر ایمنی بسیار مهم هستند.

مهمترین نکات در اصول نورپردازی حیاط و ویلا

اصول نورپردازی حیاط یا هر محیط بسته به شرایط و اقلیم متفاوت خواهد بود. هرگز نمی توان یک روش و یک متریال را برای دو حیاط یا ویلای متفاوت به کار برد. اصول اولیه کار اما با تقریب خوبی در همه محیط ها و اقلیم ها یکسان هستند. نور زیاد به اندازه نور کم مضر و زشت است. استفاده از وسایل نورپردازی بسیار بزرگ را فراموش کنید. نور محیط همیشه باید متناسب باشد. کاربری محیط بسیار مهم است. اگر بخشی از حیاط را به عنوان انبار استفاده می کنید، نیاز نیست این بخش دائم روشن باشد و برعکس بخش هایی مثل مسیر عبور و مرور همیشه باید روشن باشند.
تا جای ممکن از تجهیزاتی استفاده کنید که در چشم نباشند یا دست کم بالانس محیط را بهم نزنند. زیبایی یک ویلا به طبیعت موجود در آن است و علم کردن روشنایی های فلزی بزرگ وسط این طبیعت، زیبایی آن را از بین می برد. امروزه بسیاری از تجهیزات روشنایی همرنگ محیط یا با قابلیت مخفی سازی تولید می شوند.پایه چراغ باغی برای روشنایی و زیباسازی فضای باغ و ویلا مورد استفاده قرار می گیرد. نور یکی از مهم ترین پارامترهای هر محوطه ای خواهد بود. در حالت کلی برای روشن سازی محوطه های خارجی ساختمان، حیاط، محوطه و ویلا استفاده از پایه چراغ لازم می باشد. از آنجایی که برای باغ، ویلا و حتی محوطه حیاط ظاهر و نمای محیط از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین انتخاب بهترین پایه های روشنایی تاثیر بسزایی در زیبا سازی محیط دارد، در همین راستا شرکت آرتا پارک اقدام به تولید انواع چراغ های پارکی، حیاطی، باغچه ای و ویلایی در مدل های متنوع نموده است.

انواع پایه چراغ باغی تولید شده در شرکت آرتا پارک 

انواع چراغ مانند پایه چراغ باغی ، پایه چراغ باغچه، چراغ محوطه ویلا  garden light  با استفاده از ورقه های آلومینیومی و آهنی ساخته می شود. حباب چراغ های باغچه ای  نیز با استفاده از مثل پلی کربنات و پلی اکرولیک ساخته می شود. از ویژگی های این مواد می توان به مقاومت بالادر برابر عوامل محیطی و گرد و خاک اشاره کرد.که موجب می شود به راحتی می توانید از چراغ باغی ، چراغ باغچه ای و چراغ روشنایی محوطه در محوطه های باز استفاده نمایید.

امروزه بسیاری از افراد توجه خاصی نسبت به زیبایی محوطه ویلاها، حیاط منازل و باغ ها و باغچه های خود دارند معمولا مشتریان در نظر دارند علاوه بر روشن سازی محیط خود از المان های زیبا و خوشگل نیز در طراحی های خود استفاده نمایند. پایه چراغ باغی ، حیاطی، محوطه ای و ویلایی در انواع مختلفی تولید می شود. از نمونه پایه چراغ های باغی می توان به پایه چراغ پارکی اشاره کرد که با توجه به نوع استفاده و محل استفاده در ارتفاع ها و اشکال مختلفی ساخته می شوند. مثلا اگر پایه چراغ پارکی، محوطه ای و پایه چراغ ویلایی دارای پایه های کوتاه باشند چراغ باغچه ای نامیده می شوند. اگر هم دارای پایه های بلند باشند پایه چراغ باغی و چراغ روشنایی محوطه ویلایی نامیده می شوند.

فروش پایه چراغ باغی

پایه چراغ باغی یا چراغ باغی یا چراغ پارکی نوعی از پایه های چراغ هستند که دارای پایه های بلند هستند. این پایه های بلند می توانند تک شاخه و یا چند شاخه باشند. البته توجه داشته باشند مشتریان احداث گستر می توانند سرهدهای مورد نیاز خود را که به صورت تک شاخه، چند شاخه و .... هستند.  را به انتخاب خود انتخاب نمایند و روی پایه مورد نظر خود نصب کنند. احداث گستر قابلیت تولید انواع پایه چراغ باغی، محوطه ای و ویلایی را در ابعاد سفارشی را دارا می باشد. نوع ورق استفاده شده در تولید پایه چراغ محوطه ای، ویلایی و باغی از نوع آهن ضد زنگ  و یا نوع خاصی از آلومینیوم می باشد که به آن آلومینیوم دایکست شده نیز گفته می شود که ترکیب این مواد با یکدیگر باعث می شود پایه چراغ باغی، ویلایی و انواع پایه چراغ محوطه ای در برابر آب، گرد و خاک، نور خورشید و نفوذ حشرات بسیار مقاوم باشد. بنابراین از نوع پایه چراغ حیاطی، ویلایی و محوطه ای می توان با خیال راحت برای تامین روشنایی محیط استفاده نمود.

ویژگی های پایه چراغ باغی

  • جنس پایه چراغ و مقاومت آن در برابر شرایط اقلیمی متفاوت
  • شدت، شیوه و میزان روشنایی که پایه چراغ ایجاد می کند
  • زیبایی ظاهری و جلوه ای که پایه چراغ به محیط، باغ و ویلای شما می دهد
  • قابلیت استفاده از برق شهری، باطری و ریموت دار بودن نیز مزیت می باشد.

دارای قابلیت نصب چراغ های LED و کم مصرف را داشته باشدپایه چراغ چمنی CH 04 یکی از زیباترین چراغ های پایه کوتاه پارکی ، باغی و باغچه ای است که از جنس ورق فولادی با پوشش رنگ کوره ای الکترواستاتیک است و به همین دلیل بدنه بسیار محکم و مقاومی دارد . استفاده از برشکاری دقیق سی ان سی پلاسما در تولید این محصول سبب شده که از دقت و ظرافت بالایی برخوردار باشد . پایه چراغ های چمنی در اصل از خانواده پایه چراغهای پارکی هستند ، ولی به خاطر استفاده زیاد آنها در حیاطها ، باغچه ها ، ویلاها و … به آنها پایه چراغ چمنی یا پایه چراغ حیاطی گفته می شود . نصب اینگونه پایه چراغها زیبایی فزاینده ای به گلها و گیاهان باغچه در شب خواهد داد و استفاده از این محصول در اماکن عمومی به افزایش رضایتمندی و لذت از طبیعت افراد جامعه می انجامد .