عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/12/04 - 09:41
كد :64

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ

چمن مصنوعی برای استفاده در بین سنگ، واش بتون و موزائیک محصول پر کاربردی شده است.

چمن مصنوعی برای استفاده در بین سنگ، واش بتون و موزائیک محصول پر کاربردی شده است. امروزه بسیاری از مکانهای مسکونی و تجاری برای فضاهای پیاده رو یا مسیرهای ورودی طرح های مختلفی را روی زمین پیاده می کنند که اصولا فضاهای خالی بین سنگ و موزائیک و واش بتون‌ها ایجاد می‌کنند، بنابراین برای زیبایی هر چه بیشتر این فضاها، بین شیارهای خالی را با چمن مصنوعی پر می‌کنند که جلوه بسیار زیبایی را با خود به همراه دارد. در این مطلب کوتاه به چند سوال متداول علاقه مندان به این کار پاسخ می‌دهیم تا فضای زیبایی را برای خود ایجاد  و از چمن مصنوعی بین سنگ و موزائیک استفاده کنند. استفاده و کاربرد چمن مصنوعی روز بروز در معماری شهری و مسکونی بیشتر می شود. امروزه یکی از کاربردهای اصلی چمن مصنوعی در کف سازیها یعنی در بین سنگ ها، موزائیک ها و واش بتن ها است. استفاده از چمن مصنوعی در این مکانها روز به روز بیشتر می شود و زیبایی دو چندانی به محیط زندگی ما می دهد. همچنین زحمات نگهداری از چمن طبیعی را نیز کم می کند.

چمن‌کاری بین موزاییک با استفاده از چمن مصنوعی

روش اجرای چمن‌کاری بین موزاییک‌ها با استفاده از چمن مصنوعی تقریباً مشابه با چمن طبیعی است اما در مراحل اجرای چمن تفاوت‌هایی نیز وجود دارد. مراحل چمن‌کاری مصنوعی بین موزاییک‌ها تا مرحله اجرای چمن مصنوعی مشابه با روش قبلی است. برای قرار دادن چمن مصنوعی در فاصله بین موزاییک چاره‌ای جز بریدن چمن مصنوعی نیست. برای اینکه این کار دقیق انجام‌ می‌شود‌ می‌توانیم که خطوط طولی چمن مصنوعی را با لبه‌های موزاییک‌ها تنظیم کنیم. توجه کنید که سطحی که چمن مصنوعی روی آن قرار خواهد گرفت باید حتماً کاملاً صاف و یکنواخت باشد . هنگام برش چمن مصنوعی بر اساس فاصله میان موزاییک‌ها سعی کنید چمن را چند میلی‌متر بیشتر از اندازه دقیق ببرید. در این صورت چمن مصنوعی جای خود را در میان موزاییک‌ها محکم خواهد کرد و از خارج نشدن چمن از میان موزاییک‌ها‌ می‌توان اطمینان حاصل کرد.

از مهم ترین ویژگی های نسل جدید چمنهای مصنوعی لنداسکیپ در این زمینه عبارتند از:

  • بدون نیاز به نگهداری مداوم
  • ایجاد محیطی شاداب و زیبا
  • بدون نیاز به مواد شیمیایی و آفت کش
  • پاکیزه و دارای قابلیت شستشو
  • استفاده بلند مدت و طولانی
  • روش نصب چمن مصنوعی بین سنگ

اجرای چمن مصنوعی بین سنگ بسیار راحت می باشد و این کار جزء کارهای مدرن و شیک در دکوراسیون محسوب می شود که می توان فضای خالی بین سنگ ها را با سنگ فرشی مانند چمن مصنوعی پر کرد . اما این نکته را بدانید که باید از یک دست و بسیار حرفه ای در این زمینه استفاده کنید .

روش نصب چمن مصنوعی بین سنگ

موارد استفاده از چمن بین سنگ
استفاده از چمن مصنوعی به این سگ هیچگونه محدودیتی ندارند و در هر گونه که مدنظر باشد می توانید کنید ، اما این نکته را بدانید که سنگ ها را باید به صورت دقیق اندازه گیری کنیم تا هیچ گونه درز و تورمی به وجود نیاید .

موارد استفاده از چمن بین سنگ

ویژگی های استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ
استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ می‌تواند علاوه بر کاربردی بودن سبب زیبایی و و تغییردیزاین در فضای باز منزل و آپارتمان خود بشود اما باید نکته‌ای را در این زمینه رعایت کنید که آن هم این است که هنگام نصب فواصلی را به عرض ۴ و یا 6 سانتی متر را در نظر بگیرید تا چمن به راحتی بر روی سنگ ها قرار بگیرد اجرای چمن مصنوعی بین سنگ ابتکاری خلاقانه برای زیباسازی محوطه و ورودی ساختمان ها است که محبوبیت بسیاری دارد. استفاده از چمن مصنوعی در فضای خالی بین سنگ و سرامیک یا سطوح بتونی روح تازه ای به فضای سخت و انعطاف ناپذیر سطح داده و زیبایی محوطه را چند برابر می کند. ایده استفاده از چمن مصنوعی در شیار خالی بین سنگ ها، چندان هزینه بر نیست ولی به طور کلی حیاط و ورودی بنا را دگرگون می کند.

نصب چمن مصنوعی بین سنگ

چنانچه یک فضای خالی با عرض مناسب بین سنگ و سرامیک وجود داشته باشد می توان به سادگی از چمن مصنوعی در این فضا استفاده کرد. به طور معمول عرض 5 تا 10 سانتیمتر، فضای مناسبی برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ است. عمق مناسب شیار نیز بین یک تا چهار سانتیمتر در نظر گرفته می شود. عمق بیشتر به زیبایی چمن آسیب می رساند ولی عرض بیشتر شیار موجب بهتر دیده شدن چمن در لابه لای سنگ ها خواهد شد. پس از ایجاد شیار با عرض و عمق مناسب، هم سطح سازی با سیمان انجام می شود. ضروری است تا شیار بین سنگ ها توسط سیمان کاملا هم سطح شود. این لایه برای زیرسازی و ساخت بستر چمن مصنوعی بین سنگ ضروری است. کاهش و یا افزایش عمق شیار تاثیر زیادی در نصب چمن مصنوعی و دید نهایی دارد. ارتفاع چمن باید از عمق شیار بیشتر باشد. شیارهای عمیق مانع دیده شدن چمن شده و زیبایی چندانی را ایجاد نمی کنند.

برش چمن مصنوعی بین سنگ

برش چمن از روی خط های افقی در کار سهولت ایجاد می کند بنابر این بهتر است فواصل برش ها را روی این خطوط تنظیم کنید. برش های چمن مصنوعی می بایست به خوبی بین سنگ ها فیکس شده و جاگذاری شوند. چنانچه نحوه برش چمن مصنوعی بین سنگ به درستی انجام شده باشد، قرار دادن چمن ها در شیار بسیار ساده تر می شود. برای نصب نهایی چمن مصنوعی از چسب مخصوص استفاده می شود. این چسب در مقابل رطوبت و گرمای هوا، مقاومت بالایی داشته و به راحتی سست نخواهد شد. استفاده از میخ در برخی نقاط می تواند کارایی چسب را بیشتر کند. جنس چمن مصنوعی بین سنگ و الیاف آن در استحکام و ماندگاری آن تاثیر دارد. به این ترتیب الیاف با ارتفاع بلندتر موجب زیباتر دیده شدن حیاط شده و جلوه بصری شکیل تری را ایجاد می کنند. جهت پیشگیری از سست شدن برگ های چمن می بایست از چمن های با کیفیت و مقاوم تر استفاده کرد. وزن بیشتر چمن در هر متر مربع و تراکم بالای الیاف پروپیلن و اتیلن نشان دهنده مقاومت بالا در برابر فرسایش است و طول عمر چمن مصنوعی بین سنگ را بیشتر می کند.

قیمت چمن مصنوعی

هزینه خرید و نصب چمن مصنوعی شاید ابتدا زیاد به نظر برسد اما اگر دوام چمن مصنوعی را در نظر بگیریم که 5 سال و یا بیشتر عمر مفید دارد وهمچنین بی نیاز شدن از هزینه نگهداری و آبیاری موجب میشود تا چمن مصنوعی بسیار مقرون به صرفه تر از چمن طبیعی باشد و امروزه بسیار در منازل و دکوراسیون داخلی و خارجی پر طرفدار شده است و موجب می شود محیطی زیبا و آرامش بخش را در تراس و حیاط و ورودی باغ ها و مغازه ها، تالار، باغچه ایجاد میکند. قیمت های چمن مصنوعی بسیار متفاوت و بسته به جنس و کیفیت بکینگ و تارهای چمن و همچنین ارتفاع چمن مصنوعی دارد و در واقع المان های زیادی در قیمت چمن مصنوعی تاثیر گذار هستند. چمن با کیفیت دوام و ماندگاری بالاتری نسبت به چمن کیفیت پایین دارد.چمن کاری یکی از مراحل اصلی در طراحی محوطه و باغ سازی است. قبل از هر کاری در حیاط سازی شما باید یک بستر مناسب فراهم کنید تا بتوانید بقیه عناصر مانند گل و آبنما را جاگذاری کنید. باید گفت نگهداری از چمن کار ساده ای نیست. اگر شما قصد دارید به یک چمن ایده آل و سر سبز برسید، باید مرتب آن را آبیاری کنید و نور خوبی به آن بتابانید. همچنین باید به موقع آن را هرس کنید تا چمن به رشد مطلوبی برسد و همیشه سر سبزی خود را داشته باشد. از آنجایی که نگهداری از چمن طبیعی کاری وقت گیر و هزینه بر است، استفاده از چمن مصنوعی می تواند یک گزینه عالی باشد. چمن مصنوعی طول عمری در حدود 10 سال دارد که بر حسب موقعیت اقلیمی و نحوه نگهداری متفاوت است. توجه داشته باشید قبل از هر اقدامی از یک مشاور برای انتخاب چمن مناسب کمک بگیرید!