عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/12/07 - 09:22
كد :66

برج روشنایی

برج نوری , برج نور که به آن برج روشنایی و دکل روشنایی نیز می‌گویند، برای روشنایی محوطه‌های بزرگ مانند پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، میادین،خیابان‌ها، پل‌ها، محوطه ساختمان‌ها (مانند بیمارستان‌ها، کارخانجات) استفاده می‌گردند.

برج نوری, برج نور که به آن برج روشنایی و دکل روشنایی نیز می‌گویند، برای روشنایی محوطه‌های بزرگ مانند پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، میادین،خیابان‌ها، پل‌ها، محوطه ساختمان‌ها (مانند بیمارستان‌ها، کارخانجات) استفاده می‌گردند. دکل روشنایی بسیار کاربردی در تامین روشنایی برای محوطه های وسیع می باشد. دکل روشنایی به صورت بهینه می تواند به کار گرفته شود. برج روشنایی دارای دو نوع سبد ثابت و متحرک است که هر کدام از مزایای خاصی برخوردار هستند. تعمیر و نگهداری برج های نوری با سرعت زیادی صورت می گیرد. تمام محاسباتی که برای ساخت این دکل ها در نظر گرفته می شود همگی با در نظر گرفتن فاکتور های مهم و استاندارد های مربوطه صورت می گیرد.

برج روشنایی

دكل روشنايي

برج های روشنایی (دكل روشنايي ، برج نوری ) برای روشنایی محوطه های بزرگ مانند پارک ها، تفرجگاه ها، میادین، خیابان ها، پل ها ، محوطه ساختمان ها نظیر بیمارستان ها، کارخانجات و . . .  استفاده زیادی دارند. برج های نوری یا دکل روشنایی از نظر کاربرد بر عکس پایه روشنایی خیابانی می باشند زیرا برج های نوری برای روشنایی مکان هایی که طول زیاد دارند و عرض کم مناسب نیستند.

فروش برج نوری

برج نوری به سازه های فلزی دارای ارتفاع زیاد گفته می شود که دارای تعدادی پروژکتر هستند که از توان های مختلفی برخوردار می باشند. از برج نور به منظور روشنایی محوطه های وسیع استفاده می شود. رچ نوری یا همان دکل روشنایی به شکل چند وجهی می باشند. برای روکش در ورق فلزی از پوشش روی استفاده شده است. برای ساختن یک برج نور ابتدا نیاز است اطلاعاتی همچون محل جغرافیایی نصب، میزان باد در منطقه، بررسی زلزله خیزی منطقه و ارتفاع برج نور جمع آوری و سپس به بخش طراحی ارائه داده شود. برج های نوری به طور معمول در قطعات 6 متری با فاصله های معین از دهانه بالا و پایین قطعات تعیین می شود. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که تعداد قطعات برج و ابعاد دقیق هرکدام از برج ها تعیین شود تا بتواند وزن سازه ها را بهتر تحمل کند و در تکان ها از خود مقاومت نشان دهد.

تولید برج روشنایی

برج روشنایی (برج نوری) برای روشنایی محوطه های وسیع کاربرد دارد . و با توجه به این که ارتفاع برج روشنایی بسیار زیاد است می بایست راه حلی برای بالا بردن چراغ ها اندیشید که در طراحی برج روشنایی سبدگرد این مشکل حل شده است. زیرا این برج روشنایی در دو مدل سبد متحرک و سبد ثابت طراحی شده است که در نوع سبد متحرک اتوماتیک ، سیستم مکانیکی نیروی محرکه برج ، از نوع گیربکس با الکتروموتور سرخود و دارای قفل مکانیکی می باشد.
پوشش بدنه برج روشنایی
پوشش تمام قطعات، گالوانیزه گرم می باشد. سیم بکسل نیز از نوع گالوانیزه با مغذی فولادی می باشد.
تابلو برق برج، دارای قابلیت دستی و اتوماتیک می باشد و در ساخت آن ، از قطعات مرغوب استفاده شده است. ( بنا به درخواست کارفرما تابلو می تواند بیرونی نیز باشد.)
جهت جلوگیری از اعمال فشار بر روی گیربکس از وزنه تعادل با جنس چدن استفاده می گردد.
سیم بکسل از نوع گالوانیزه با مغزی فولادی می باشد.
محاسبات مربوط به ضخامت سازه با توجه به موقعیت جغرافیایی محل نصب برج، و سرعت وزش باد (Km/h) انجام می شود. هم چنین میله برق گیر در بالاترین قسمت برج نوری قرار گرفته و چراغ چشمک زن بر روی سبد تعبیه گردیده است.
لازم به ذکر است که این سیستم برای تعمیرات پروژکتور مقرون به صرفه می باشد.

سازنده دکل روشنایی

سازنده دکل روشنایی یا برج نوری برای تامین روشنایی محوطه هایی مانند پارک ها، تفرجگاه ها، میادین، خیابان ها، پل ها ، محوطه ساختمان ها نظیر بیمارستان ها، کارخانجات و . . . دست به طراحی و تولید می زند. برج های نوری از نظر کاربرد بر عکس پایه روشنایی خیابانی می باشند زیرا برج های نوری برای روشنایی مکان هایی که طول زیاد دارند و عرض کم مناسب نیستند. شرکت آرتا پارک در  راستای تحقق این امر اقدام به طراحی، تولید و نصب سیستم پایه روشنایی خیابانی و پارکی در اشکال مختلف، طرح های معمولی و فانتزی با ارتفاع های متفاوت نموده  است. شما می توانید طرح های دکل روشنایی را بررسی کرده و طرح های موردنظر خود را به ما سفارش دهید.

در طراحی وساخت برج های روشنایی آیتم های زیر را باید در نظر گرفت :

برج روشنایی متحرک

برج روشنایی سیار

سرعت باد و نیروهای فشار باد در منطقه؛
ساختار زمین و جنس خاک
وزن برج برای محاسبه فونداسیون
مقاومت در برابر زلزله و دیگر بلایای طبیعی
دستی و سبد متحرک با موتور الکتریکی تولید می گردند.سطح خارجی این برج ها توسط گالوانیزه گرم محافظت می شود و قطعات آنها به صورت اورلب مونتاژ می گرددو ایمنی سبد این برج ها توسط قفل های اینترلاک و پاراشوت تامین می گردد.

قیمت برج روشنایی

برج روشنایی و برج نوری محوطه ای برج روشنایی به منظور نور پردازی محوطه های وسیع مانند پارکینگ ها، اسکله ها , تفرجگاه ها، میادین، پارک ها ، تقاطع ها , محوطه بیمارستان ها ، کارخانجات و . . . به کاربرده میشوند. به منظور کم کردن هزینه های خرید اولیه , اجرای کابلکشی و انجام تعمیرات سیستم روشنایی در کمترین زمان ممکن و همینطور نورپردازی با لوکس نوری بالا جهت روشنایی محل هایی که از لحاظ وسعت زمین به صورت طولی نمی باشند مانند جاده ها و راه های باریک از برج نوری استفاده میگردد.برج های نوری در ارتفاع های متداول بین 6 الی تا 30 متر و در دو نوع ثابت و متحرک تولید میگردند.

فروش برج های نوری تلسکوپی 

برج نوری تلسکوپی یا برج روشنایی تلسکوپی دارای هد یا سر گرد ( دایره ای شکل  ) هستند که محل استقرار و نصب پرژکتورها است . از این نوع برج به علت شکل طراحی آن ، برای جاهاییکه هدف ما نور افشانی کلی و محیطی است استفاده می شود ، هد نگهدارنده یرج هم بسته به ارتفاع در دو مدل ثابت و متحرک ساخته می شوند . برج نوري تلسکوپی هد ثابت همان طور که از نامش پیداست ، هد نگهدارنده پرژکتورها ثابت و بدون قابلیت جابجایی ساخته می شود و در زمانهای تعمیر و نگهداری آنها از بالابر استفاده می شود . اما در برج هاي هد متحرک ، هد نگهدارنده پرژکتورها به سمت پایین حرکت کرده ، تعمیر و نگهداری که شامل سرویس و تعویض پرژکتورها یا لامپ درون آنها می باشد ، روی زمین توسط نصاب یا تکنیسین مورد نظر انجام می گیرد .