عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/12/12 - 10:51
كد :69

نیمکتهای فلزی پارکی

در مجهزسازی فضاهای سبز و باز شهری ابتدایی ترین روش برای احساس آرامش و راحتی در پارک ها استفاده از نیمکت است.

در مجهزسازی فضاهای سبز و باز شهری ابتدایی ترین روش برای احساس آرامش و راحتی در پارک ها استفاده از نیمکت است. طرز قرار گرفتن این نیمکت ها باید به شکلی باشد که دسترسی به آنها آسان و راحت بوده یعنی در سراسر پارک و به تعداد زیاد موجود باشد. صندلی ها باید در روبه روی مناظر زیبا اما در جایی که در مسیر رفت و آمد افراد قرار نگیرد، واقع شود. نیمکت های مراکز عمومی شهر نیز می تواند برای آسایش و راحتی شهروندان در کنار مراکز ویژه مانند ایستگاه ها، کیوسک ها، باجه های تلفن، ظروف زباله و شیرهای آب قرار بگیرند. مهمترین محل قرار گرفتن نیمکت ها در سطح شهر، مراکزی است که رفت و آمد مردم در آن جا زیاد است. به ویژه مکان هایی که برای استراحت و تفریح مردم است. فضای باز زیبا و مناسب عمومی به شهروندان این امکان را می دهد تا در کنار یکدیگر از طبیعت اطراف لذت ببرند. با داشتن مکان مناسبی برای نشستن احساس رضایت آنها چندین برابر شود. افراد مختلف انواع متفاوتی از نیمکت های پارک یا فضاهای سبز را می پسندند که این سلایق متفاوت چگونگی طراحی نیمکت های پارک را تعیین می کند و به آن تغییراتی می دهد.

طراحی و تولید نیمکت های فلزی 

طراحی ، ابعاد نیمکت پارکی ، تولید نیمکت پارکی و حتی فروش نیمکت پارکی مبحثی کاملاً فنی و تخصصی است که علاوه براینکه در آرامش و آسایش افراد یک جامعه موثر است ، می تواند دارای زیبایی بصری بسیار بالا و تاثیر گذار در بهتر شدن سیمای شهری باشد . در این میان مهمترین بحث در طراحی این محصول راحت بودن آن است . چون نیمکت ها اغلب در فضاهای تردد عابرین پیاده نصب می شود و افراد ممکن است زمان زیادی را برای استراحت ، صحبت ، مطالعه یا هر کار دیگری روی آن صرف کنند . لذا راحت بودن و اذیت نشدن آنها مسئله ایست که طراحان خلاق و زبردست مبلمان شهری باید حتماً مد نظر قرار بدهند . در کنار آن نیز به ایمن بودن صندلی و دوام بالا در شرایط جوی مختلف ، شرایط دمایی متنوع در فصول سال دقت داشته باشند . در مجهز سازی فضای های سبز و باز شهری ابتدایی ترین روش برای احساس آرامش و راحتی در پارک ها استفاده از نیمکت و صندلی پارکی می باشد.

انواع نیمکتهای پارکی 

در طراحی نیمکت ها علاوه بر زیبایی و سازگاری با فرهنگ محیطی که نیمکت در آن قرار می گیرد باید نکات زیر مورد توجه قرار گیرد:

نیمکت های پارکی فلزی معمولی

بیشتر بر پایه لوله و ورق ساخته می شود که ساختار ساده تر و قیمت پایین تری نسبت به دو مدل دیگر دارد و زمان تولید آن هم به نسبت کمتر می باشد.

نیمکت های فلزی سی ان سی

دارای طراحی شکیل تری می باشد و در پروسه تولید آن معمولاً ورق ها با دستگاه های مجهز سی ان سی به مدلهای زیبایی برش شده و در نهایت مونتاژمی شوند. پروسه تولید و قیمت نیمکت های پارکی سی ان سی نسبت به نیمکت پارکی فلزی معمولی کمی بیشتر است.

نیمکت پارکی چدنی

شکیل ترین مدل از نیمکت های پارکی است که از چدن ریختگی تولید می شود. طراحی و شکل ظاهری آن از دو مدل قبلی بسیار شکیل تر است که معمولا با مخزن زباله چدنی ست می شود. قیمت نیمکت پارکی چدنی از دو مدل قبلی کمی بیشتر است. مردم پس از محصور شدن در میان ساختمان‌ های تجاری و قابل سکونت ، به دنبال مسیری برای ورود به دنیای سبزه‌ زار ها و طبیعت‌ های ساخته شده به دست خود، هماننده باغات، پارک‌ها و حیاط‌های خصوصی و عمومی ساختمان‌ های شهری بوده است. در این میان یکی از معروف ترین ابداعات بشر، طراحی و ساخت انواع نیمکت‌ های فلزی برای استفاده در مکان های بدون سقف و در اصطلاح محیط باز بوده است. البته این نکته لازم به ذکر است که انواع نیمکت‌های فلزی، زیرمجموعه مبلمان شهری قرار دارند.

مزیت استفاده از نیمکت فلزی در پارک ها 

از جمله مهم ترین مزایای خرید و نصب نیمکت شهری و پارکی فلزی موارد مهم زیر می باشد:

– بسیاری از هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات پس از نصب کاهش می یابد؛

– در برابر تغییرات محیطی، تنش، ضربه، خراش و رطوبت مقاومت بالایی دارد؛

– رنگ کوره ای آن دچار افت کیفیت و زیبایی نمی گردد؛

– امکان طراحی بر نیمکت فلزی وجود دارد؛

نیمکت استیل، چدن، CNC از جمله رایج ترین نیمکت های فلزی هستند.

فروش نیمکت فلزی پارک

نیمکت ‌فلزی دارای انواع گوناگونی است که نیمکت فلزی پارک و یا همان نیمکت فلزی پارکی شناخته شده‌ ترین و پرکاربرد ترین انواع آن‌هاست. از دیگر آن ها می‌توان به این نیمکت های حیاط ها ، نیمکت فلزی باغ ها ، نیمکت فلزی آلاچیق، نیمکت فلزی پایه چدن، نیمکت فلزی تک پایه، نیمکت فلزی تخت و در نهایت نیمکت فلزی مدرسه ها اشاره کرد. نیمکت فلزی شهری در دسته مبلمان شهری قرار داشته و دارای انواع گسترده و متفاوتی می‌باشند.که دارای اهمیت بسیار بالایی در شهرها هستند و به علت مقاومت زیادی که دارند از آن‌ها در مکان‌های بسیاری مانند پارک‌ها، فضاهای باز عمومی، خانه‌های شخصی و شهرک‌ها استفاده می‌شود. در ادامه این بررسی ویژگی های انواع نیمکت های فلزی و ساختار ها و ویژگی ها و مزایای و معایب آنها می‌پردازیم.

قیمت صندلی فلزی پارکی 

قیمت نیمکت فلزی  یا صندلی پارکی فلزی ( Bench ) در کنار مخزن زباله فلزی پارکی یکی از کاربردی ترین و مهم ترین تجهیزات اماکن پرتردد و پر ازدحام است که به طور کاملاً تخصصی و مدرن  طراحی و تولید می شود . این ابزار پرکاربرد قیمت نیمکت فلزی مبلمان شهری نقش ویژه ای در سلامت و احساس آرامش افراد جامعه دارد . نمونه بارز استفاده از این محصول در پارکها ، بوستانها و فضاهای باز شهری است . این اماکن به علت پذیرا بودن انواع مختلفی از افراد جامعه نظیر مادران و کودکان ( محوطه های بازی ) ، سالمندان ، دانشجویان و … بیشترین پتانسیل نشستن و استفاده از صندلی پارکی را دارند . این نیاز اجتماعی در شهرهای بزرگ که زندگی آپارتمانی ، ازدحام جمعیت ، ترافیک ، آلودگی هوا ، آلودگی صوتی و … بیشتراست ، ملموس تر است . نیمکت های پارکی فلزی معمولی بیشتر بر پایه لوله و ورق ساخته می شود که ساختار ساده تر و قیمت پایین تری نسبت به مدل دیگر دارد و زمان تولید آن هم به نسبت کمتر می باشد .

جانمایی نیمکت پارکی

همیشه میبایست در مکان  و محل نشستن دقت فراوان نمود تا ضمن فراهم شدن آسایش افراد، از ایجاد مزاحمت برای سایرین نیز جلوگیری شود. به همین دلیل معمولا مکان هایی انتخاب میشود که دارای خصوصیات کلی زیر باشد:

  • تا آنجا که ممکن است از عوامل جوی در امان باشد.
  • بتوان از مناظر محیطی اطراف بهره برد.
  • حداقل، نمایی دو جهته داشته باشد.
  • به شهروندان گزینه های متنوعی جهت انتخاب ارائه شود؛ مانند: آفتاب، سایه، آرامش، فعالیت و ..
  • برای بهره گیری از سایر تجهیزات مبلمان شهری اطراف، در دسترس افراد باشد.
  • در مکان های عمومی نیمکت ها میبایست نزدیک مخازن زباله و آبخوری ها باشند.

نیمکت پارکی از عناصری هستند که معمولا برای تزئین پارک یا مکان های استراحت استفاده میشود، اهمیت قائل شدن به طرز قرار گیری آنها در مجموعه، قرینه و متناسب قرار گرفتن آنها و چیزهایی از این دست، از جمله مواردی هستند که اهمیت آنها برای طراحان بیشتر از اهمیت کارایی آنها برای استفاده عابران است. به همین دلیل از نیمکتهای پارکی باید در فواصل متناسب و یا ارتفاع مطلوب بهره برد.

خرید نیمکت فلزی

نیمکت شهری و پارکی فلزی از جمله پر فروش ترین های خرید مبلمان شهری قرار دارد. با خرید نیمکت فلزی نگرانی های موجود بابت استحکامات، دوام و پایداری، جابجایی، صدمه و خراش و تغییرات آب و هوایی کاهش می یابد. خرید نیمکت شهری و پارکی فلزی از فروشگاه های معتبر موجب می گردد تا بتوانید سال های سال از آن در پارک، معابر، فروشگاه، بازار، خیابان، پیاده رو و … استفاده نمایید.