عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/03/29 - 12:20
كد :97

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی یک سطح ساخته شده از الیاف مصنوعی بوده و تولید ان مانند فرش است و در آن دستگاه نخ های مصنوعی را به هم میبافد.کاربرد چمن مصنوعی ورزشی در زمین های بازی بسیار بیشتر از زیبایی می باشد.

چمن مصنوعی یک سطح ساخته شده از الیاف مصنوعی بوده و تولید ان مانند فرش است و در ان دستگاه نخ های مصنوعی را به هم میبافد.کاربرد چمن در زمین های بازی بسیار بیشتر از زیبایی می باشد. کیفیت بازی، سلامت بازیکنان و جلوگیری از مصدومیت آنها بخشی از دلایل کاربردی چمن هاست. دلایل استفاده از چمن مصنوعی بر هیچکس پوشیده نیست . در کنار همه مزایایی که دارد صرفه جویی در مصرف آب یکی از مهم ترین علل استفاده از آن می باشد .

تاریخچه چمن مصنوعی ورزشی

در اوایل قرن نوزدهم میلادی با شکل گرفتن فوتبال مدرن بازی ها روی چمن طبیعی برگزار میشد.که خب نگهداری از این چمن ها بسیار سخت بود و در بعضی ورزش های دیگر که روی چمن انجام میشد چمن ها له و کنده می شدند و تعمیر انها کاری دشوار بود و در صورت عدم تعمیر به موقع آنها نیزبازی کردن روی آن آسیب جدی و گاهی جبران ناپذیر به ورزشکاران وارد میکرد.
همه این دلایل چمن مصنوعی را جایگزین چمن طبیعی در ورزش کرد.

چمن مصنوعی ورزشی

نحوه نصب چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی کفپوشی بسیار مناسب در فضای آزاد میباشد.
نصب چمن مصنوعی ورزشی نیاز به زیر سازی دارد.در نصب چمن مصنوعی ورزشی از موادی مانند بتون اسفالت و...برای زیر سازی سخت و از موادی مانند شن ،ماسه و..برای زیر سازی غیر سخت استفاده میشود.
 

نگهداری چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی از جنس پلی اتیلن و پلی پروپین بوده و برای استفاده در فضای باز مورد استفاده قرار میگیرد.حفظ و نگهداری از چمن مصنوعی ورزشی باعث افزایش طول عمر ان میگردد.چمن مصنوعی ورزشی بعد از هر بازی با برس باید تمیزشود.اگر چمن مصنوعی ورزشی کثیف شده بود و خشک بود با استفاده از جارو برقی آن را تمیز کنید.

چمن مصنوعی زمین فوتبال

در گذشته استفاده از چمن مصنوعی تبعات مختلفی  را برعهده داشت . زیرا چمن های مصنوعی ورزشی مانند امروزه با کیفیت نبودند و باعث سر خوردن بازیکنان و صدمه دیدن آن ها می شدند . در حال حاضر استفاده از چمن مصنوعی در زمین فوتبال ایمنی بیشتری را برای بازیکنان به همراه دارد .  در اینجا بهترین توصیه ما برای انتخاب چمن مصنوعی مناسب فوتبالی، بررسی کامل مواردی که به واسطه آن‌ها مقاومت کوبشی و سایشی چمن مصنوعی فوتبال  افزایش پیدا می‌کند و جالب است بدانید این افزایش مقاومت در زمین‌های ورزشی با ابعاد کوچکتر که متحمل فشار بیشتری توسط بازیکنان هستند، بسیار تاثیر بالایی در ماندگاری چمن مصنوعی دارد.

چمن مصنوعی زمین فوتبال

چمن مصنوعی زمین فوتسال

چمن مصنوعی فوتسال کاربردی بسیار زیاد در بخش چمن مصنوعی ورزشی دارد . زیرا استفاده از آن دذر سالن فوتسال بسیار مقرون به صرفه و ایمن می باشد . به طوری که در یک فضای 375 متری هم می توان زمین فوتسال کوچکی در ابعاد (15در 25) داشت. در فضای شهری، تعداد فضای زمین فوتسال بسیار بیشتر از تعداد فضای زمین فوتبال وجود دارد. از همین رو استقبال از این نوع چمن ها به مراتب بالاتر است.