عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021

لیست قیمت مبلمان شهری

مبلمان های شهری یکی از المان هایی است که سبب زیبایی و جذابیت سیمای شهر ها می شود. به تعبیری امروزه بیش از هر زمان دیگری جای خالی ترکیب و تلفیق عناصری مانند نیمکت ها، ایستگاه ها، منابع نوری، سطل های زباله و ... با هنر، فرهنگ، هارمونی، اصالت و زیبایی در راستای آمایش و آرایش شهری ویژه شهرهای بزرگ احساس می شود.
مبلمان شهری خود انواع مختلفی دارد که هر کدام، از حیطه طراحی شهری، در راستای هویت شهر و سیمای آن گام بر می دارد و آینه ای از فرهنگ آن شهر است، که از انواع این مبلمان شهری می توان به صندلی ها و نیمکت ها، ایستگاه های اتوبوس، سطل های زباله، بیلبوردها و تابلوهای آگهی، المان ها و نمادهای شهری و ... اشاره کرد، که خصوصیات منحصر به فرد هر کدام از این مبلمان ها نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. اجزاي مبلمان شهري، دو ويژگي اساسي دارند: كاركردي بودن و زيبايي، كه در صورت داشتن هر دو ويژگي، مي‌توانند نياز عملكردي و بصري شهروندان را همزمان برآورده سازند. البته اين امر، مستلزم در نظر گرفتن مقوله‌هاي متعددي در طراحي اجزاي مبلمان شهریاست كه نه تنها رنگ، هماهنگي با محيط پيرامون، دوام آنها مورد نظر است، بلكه بايد از نظر عملكردي، جانمايي مناسبي در سطح شهر داشته باشند تا بتوانند پاسخگوي نياز شهروندان باشند. مبلمان شهری باید طوری طراحی شوند که جذابیت آنها، شهروند را به استفاده از آن راغب کند و میدان دید مناسبی را داشته باشد بدین معنا که برای شهروندان حتی با کمی مسافت قابل شناسایی باشند، البته شایان ذکر است، ایستگاه های اتوبوس بهترین مکان برای تبلیغات مورد نیاز شهروندان می باشد.
 
طراحی و اجرای مکان های مناسب برای نشستن در فضاهای باز مسکونی سبب ایجاد جذابیت و استقرار فعالیت های مختلف در این فضا ها می شود. این فعالیت ها برای کیفیت فضاهای باز در یک شهر یا ناحیه مسکونی آنقدر حیاتی هستند که قابلیت دسترسی به امکانات مناسب نشستن یا نبود این امکانات را باید به عنوان یکی از مهم ترین عوامل لازم برای ارزیابی کیفیت فضاهای عمومی مورد توجه قرار داد. این سه ویژگی باید بتواند نیازهای دیداری، عملکری و فرهنگی شهروندان را برآورده نماید که در راستای میل به این مهم باید نوع رنگ آمیزی، هماهنگی با محیط پیرامون، دوام، ایمنی و اقتصادی بودن آن نیز مد نظر قرار گیرد. مبلمان شهری از اجزای ضروری و جدایی‌ناپذیر شهرها بوده و در بهبود کیفیت محیط و رضایت شهروندان تأثیر دارد. علاوه بر این بین عدم رعایت اصول استانداردهای مبلمان شهری و به وجود آمدن ساختار ناموزون شهری و کاهش کیفیت محیط شهری و همچنین بازده روحی و روانی شهروندان همبستگی بالایی وجود دارد.

انواع مبلمان شهری تولید شده در شرکت آرتا پارک 

امروزه با رشد روزافزون ارزش زمین و میل به درآمدزایی، اهمیت توجه به فضاهای شهری در شهرداری‌ها کاهش یافته و تقریبا به فراموشی سپرده شده و پیکره شهرهای امروزی را حضور نابسامان عناصر ناهماهنگ و سلطه توده‌های ساختمانی یک‌شکل و بعضا بدون ارزش‌های معمارانه فراگرفته و از تاثیرات آن می‌توان به افول تعاملات بین افراد در خانواده و در اجتماع اشاره کرد. واضح‌ترین تاثیری که افراد از بودن در فضاهای شهری در خود حس می‌کنند خشم از ترافیک است و در مقابل پیاده‌روی یک ضرورت فراموش‌شده است. جهت رفاه حال شهروندان و برای بهره‌مندی از امکانات شهری، شهرداری‌ها با همکاری موسسات خصوصی اقدام به ساخت و تجهیز این وسایل می‌کنند. این نوع مبلمان معمولا برای حفظ دوام و عمر بالا و از طرفی برای صرفه جویی در هزینه‌ها، از فلزهای مستحکم و یکپارچه ساخته می‌شوند. هر چند بنا به موقعیت هر محل، مواد سازنده آن‌ها ترکیبی از چوب و فلز و یا چوب به تنهایی نیز است.

لوازم ورزشی پارک ها

این مبلمان جهت استفاده ورزشی شهروندان با رویکرد افزایش نرخ ورزش همگانی در جامعه و برای استفاده عموم نصب می‌گردند. مسیرهای پیاده‌روی و پارک‌ها از جمله مکان‌های تجهیز این لوازم هستند. این لوازم بر اساس اصول مهندسی ارگونومیک به منظور جلوگیری از آسیب‌های بدنی طراحی و ساخته می‌شوند. روش استفاده از این نوع وسایل نیز به کمک یک تگ فلزی روی بدنه آن‌ها، مشخص می‌شود.

سطل زباله های شهری  

لیست قیمت مبلمان شهریسطل زباله های شهری  

تجهیزات ترافیکی

از جمله موارد عجیبی است که از آن به عنوان مبلمان شهری یاد می‌شود. از میله‌های سر برآورده از پیاده‌روها که موانعی برای تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها است، تا نرده‌های موجود در ورودی پارکینگ‌های عمومی. جالب است اضافه کنیم که پل‌های عابر پیاده جز مبلمان شهری محسوب نمی‌شوند، اما ستون‌های آن‌ها در این لیست قرار دارند! جالب‌تر این که علت این موضوع در جایی بیان نشده است!
لیست قیمت مبلمان شهری پایه چراغ‌های روشنایی خیابانی 

پایه چراغ‌های روشنایی خیابانی 

چراغ‌های روشنایی موجود در کوچه‌ها و خیابان‌های محل زندگی‌تان را بارها دیده‌اید، اما به جرات می‌توانیم اذعان کنیم از نظر کسی عبور نکرده که این چراغ‌ها را به عنوان بخشی از مبلمان شهری تلقی می‌کنند! با این حال دکل‌های برق و باکس‌های تقسیم برق فشار قوی و شهری جز مبلمان شهری نیستند، اما چراغ‌های راهنمایی سر چهار راه‌ها و یا چراغ‌های هشدار دهنده بزرگراه‌ها و تابلوهای رهنمایی و رانندگی چراغ دار و بدون چراغ جز لیست مبلمان شهری ما قرار دارند. استندهای راهنمایی و رانندگی که مأمورین هنگام ایست و بازرسی‌ها در خیابان‌ها قرار می‌دهند نیز جزء مبلمان شهری محسوب نمی‌شوند.

 نیمکت های پارکی

  نیمکت های پارکی   نیمکت های پارکی