عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/04/28 - 14:49
كد :104

فواید بازی در پارک

در دنیای پر سرعت امروز در کنار انواع بازی‌های الکترونیکی، تلویزیون و افزایش روزافزون فناوری‌های مختلف که روی ذهن تاثیر می‌گذارند، فعالیت و بازی در بیرون از خانه از اهمیت بیشتری برخوردار است. یکی از مکان هایی که کودکان آن را بسیار دوست دارند پارک است اما امروزه پارک های بسیاری در سطح شهرمان وجود دارند

در دنیای پر سرعت امروز در کنار انواع بازی‌های الکترونیکی، تلویزیون و افزایش روزافزون فناوری‌های مختلف که روی ذهن تاثیر می‌گذارند، فعالیت و بازی در بیرون از خانه از اهمیت بیشتری برخوردار است. یکی از مکان هایی که کودکان آن را بسیار دوست دارند پارک است اما امروزه پارک های بسیاری در سطح شهرمان وجود دارند که از نظر امنیتی و وسایل بازی مناسب نیستند. به طور کلی، بازی های کودکانه شکل دیگری گرفته اند اما باید این نکته را بازگو کنیم که هیچ چیز مانند بازی کودکان در فضای باز نمی تواند باعث رشد باعث رشد شناختی، جسمی، روانی و ... آنها شود.همچنین امروزه پارک های کودک مجهز به سیستم های ایمنی و وسایل پیشرفته تری مثل مجموعه بازی های پلی اتیلن که از لحاظ بهداشت و بافت سطوح بسیار ایمن میباشد و همچنین کفپوش های پارکی که در صورت برخورد آسیب را تا حد زیادی کاهش میدهد شده اند  . آرتا پارک تولید کننده انواع مجموعه بازی پلی اتیلن  و کف پوش های گرانولی و تاتامی در خدمت همشهریان گرامی میباشد . 

فواید بازی در پارک

کودکان را به پارک ببرید 

بردن کودک به فضای سبز و پارک ها مهم ترین توصیه به والدین است. این کار حداقل یک بار در هفته باید انجام شود. البته اگر والدین وقت دارند هر روز هم می توانند کودک را به پارک ببرند ولی بهتر است هر بار کودک به یک پارک خاص برده شود. پارک های متنوع اسباب بازی های مختلف و فضاهای خاص خود را دارند و این کار شناخت کودک را از محیط پیرامون خود بیشتر می کند.فضای بازی کودکان را تغییر بدهید تا فضای ذهنی آن ها محدود نباشد . فعالیت بدنی و صرف انرژی برای بازی کردن کودکان یک امر مهم در رشد آن ها می باشد . 

 

بازی کودکان با وسایل بازی پارکی

امروزه در کنار انواع بازی‌های الکترونیکی، تلویزیون و … که روی ذهن تاثیر می‌گذارند، فعالیت و بازی در فضای باز، پارک ، مهد کودک و… از اهمیت زیادی برخوردار است. باید بازی های جدید و مفید را به کودکان یاد بدهیم تا درگیر بازی های کامپیوتری نشوند و در یک فضا نمانند. تنوع در اسباب بازی و محل بازی نگاه فرزندانمان را به پیرامون تغییر می دهد و باعث خلاقیت و افزایش اعتماد بنفس در آنها می گردد.استفاده از وسایل بازی امن و بهداشتی و در عین حال زیبا تاثیر روانی بسیار مطلوبی روی کودکان می گذارد . به همین خاطر باید به آن ها بازی کردن با وسیله های بازی را آموزش دهیم تا به یکجا نشینی و عدم تحرک عادت نکنند . با بازی کردن مهارت های زیادی را به کودکان آموزش می دهیم . بازی با وسایل بازی پارکی فلزی و پلی اتیلنی به پرورش جسمی و ذهنی کودکان کمک می کند . 

بازی کودکان با وسایل بازی پارکی

فواید سرسره بازی

محبوبیت سرسره از دیرباز نزد کودکان و حتی بزرگ‌سالان بسیار بوده است. بازی با آن به دلیل هیجان بالایی که سرخوردن ناگهانی از یک شیب تند ایجاد می‌کند، بسیار فرح‌بخش و شادی‌آور است. از فواید سرسره بازی می‌توان به فیزیکی بودن این بازی اشاره کرد. بالا رفتن از نردبان یا پلکان آن ورزش خوبی برای کودکان است و سرعتی که کودکان به دلیل اشتیاق سرخوردن در بالا رفتن ایجاد می‌کنند، تمرین خوبی برای عضلات، بالا رفتن ضربان قلب، گردش خون و تنفس آن‌هاست.سرسره ها در انواع مختلفی ساخته میشوند . برخی از آنها از جنس پلی اتیلن و برخی فلزی هستند که بسته به نوع کاربرد از آن ها استفاده می شود . سرسره ها بسیار سرگرم کننده و مهیج هستند و می توان از آن ها در مهد کودک ، پارک ، فضای داخلی خانه و حیاط استفاده نمود . مجموعه بازی های پلی اتیلنی بسیاری هستند که قابلیت استفاده در ابعاد کوچک تر و فضای داخلی حیاط یا منزل را دارند . 

فواید تاب بازی کودکان

بچه ها هنگام بازی با وسایل بازی ماهیچه ها عضلات و حتی استخوان بندی خود را تقویت می کنند. همچنین به عملکرد بهتر قلب و شش ها و جلوگیری از چاقی، دیابت وکلسترول بالا کمک می کنند.تاب بازی کودکان حس آرامش را در آن ها به وجود می آورد و بی قراری را از آن ها دور می کند  . همچنین تاب سواری انرژی منفی و مضر را از بدن کودک خارج می کند و در مواقع لزوم خواب آور است .(به دلیل حالت ننویی که دارد ) . برای اینکه بتوانیم به درک بهتری از فواید بازی کودکان برسیم باید مجموعه بازی پلی اتیلن را مطالعه نماییم . همچنین برای آشنایی بیشتر با دامنه فعالیت ما بتا شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید .