عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/03/29 - 09:46
كد :94

بازی کودکان در زمان کرونا

برخلاف باور بیشتر مردم که بازی را تنها وسیله‌ای برای صرف انرژی مازاد می‌دانند، کودک هنگام بازی بخشی از نیروی ذهنی و بدنی خود را به کار می‌گیرد و آن را بخشی از زندگی خود می‌داند، اما نباید این نکته را فراموش کرد که بازی یک عملکرد هدفمند است که حتی اگر نتیجه‌ای هم نداشته باشد، کودک از آن لذت می‌برد .

بسیاری از سرگرمی ها وجود دارد که می تواند تا اندکی کودکان را سرگرم کند . تا بهانه رفتن و به پارک و بازی با وسایل بازی کودکان را نگیرند . در ادامه برخی از این سرگرمی ها را اعلام می نماییم .

فیلم مناسب کودکان را تماشا کنید

دم دست‌ترین سرگرمی شما در دوران قرنطینه می‌تواند دانلود فیلم و انیمیشن یا پخش زنده آن‌ها باشد. فهرستی از بهترین انیمیشن‌های سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ تهیه و شروع به دانلود و تماشای آن‌ها کنید. می‌توانید سری به سرویس‌های استریمی مانند نتفلیکس، هولو و دیزنی پلاس بزنید و تازه‌ترین فیلم‌ها و انیمیشن‌های مناسب سن کودکان و فرزندان خود را انتخاب کنید.

آشپزی کنید

سرگرمی جذاب دیگر خانواده در این دوران می‌تواند آشپزی‌های متفاوت و خلاقانه با کمک بچه‌ها باشد. از کودکان بخواهید در تهیه نهار و شام همکاری کنند یا خودشان برخی چیزها مانند شیرینی و کیک، ژله و سالاد تهیه کرده و لذت ببرند. البته، حتما شما روی کار آن‌ها نظارت کنید.

نمایش برگزار کنید

بهترین فرصت است انواع نمایش‌های بندانگشتی، عروسکی و حتی تئاتر را با بچه‌ها تمرین کنید. یک کارتن بزرگ بیاورید و از کودکان بخواهید درون آن‌ها رفته و با یک عروسک داستانی را تعریف کنند. برخی انیمیشن‌های معروف و دوستی داشتنی خودشان را دو نفره یا چند نفره بازی کنید.


بازی های فکری انجام دهید

بسیاری از ما می دانیم که بازی های فکری برای کودکان از جذابیت زیادی برخوردار است و بازی با لگو و پازل ها او را به وجد می آورد . در دوران کرونا می توانیم به وسیله بازی های چالشی و فکری به رشد فکری کودک کمک کنیم در عین حال با سرگرم نمودن او فکر بیرون رفتن را در دوران کرونا از سرش بیاندازیم .

بازی کودکان در زمان کرونا

معما حل کنید

می‌توانید خانوادگی معماهایی را طرح و حل کنید. برخی سایت‌ها روی وب از جمله سایت آمازون مملو از معماهای گوناگون برای سنین مختلف است. حل معما هم سرگرم‌کننده و هم پرورش‌دهنده ذهن است.

بازی کودکان

کتاب بخوانید

هیچ لذتی بالاتر از کتاب خواندن نیست، چند کتاب با عناوین مورد علاقه بچه‌ها خریداری و برایشان بخوانید و اگر خودشان می‌توانند بخوانند، لذت کشف دنیای کتاب‌ها را به آن‌ها بدهید، برنامه ساعت کتاب‌خوانی مشترک خانوادگی بگذارید تا یاد بگیرند هر روز کتاب بخوانند و با دیدن والدین خود تشویق شوند.

بازی های اصیل ایرانی و یا قدیمی را انجام دهید

وقتی کوچک تر بودیم بازی های ما با بازی کودکان کنونی تفاوت هایی داشت . می توانیم در دوران قرنطینه کوکان  ، آن بازی ها را یاد بدهیم . گرگم به هوا ، لی لی حوضک ، نون بیار کباب ببر،گرگم به هوا ، هفت سنگ و ... جزو بازی های مهیج قدیمی می  باشد که برای کودکان از جذابیت های زیادی برخوردار است .

آیا کودکان کرونا نمی گیرند 

کرونا در کودکان نسبت به بزرگسالان خفیف‌تر است. تازه ترین تحقیقات نشان می‌دهد که کودکان مبتلا به کووید ۱۹ مدت کم‌تری در بیمارستان بستری هستند و حتی کم‌تر علائمی مانند تب، سرفه یا تنگی نفس را تجربه می‌کنند. این یافته‌ها تحقیقات اولیه چین را تأیید ‌می‌کند که نشان داده بود کودکان به‌صورت خفیف‌تری به کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند و علائم متفاوتی دارند.  بچه ها ریه های سالم تری نسبت به بزرگسالان دارند. نتیجه اصلی تحقیقات ثابت کرده بود که کودکان نیز به کرونا مبتلا می شوند، تنها تعداد کمتری به درمان شدید نیاز دارند.اما همیشه احتیاط شرط عقل است . بنابراین بهتر است که فقط برای کارهای ضروری از خانه خارج شویم و در صورت اینکه نیازی به بیرون رفتن نداریم در خانه بمانیم.


آیا کودکان کرونا می گیرند