عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/03/26 - 12:53
كد :6

اهمیت بازی در فضای باز و پارک

بازی از جمله مهم‎ترین و اساسی‎ترین عوامل و فاکتورهای رشد روانی، ذهنی، جسمانی و عقلانی کودکان است. یقیناً تجارب وآگاهی‌هایی که کودک از بازی به‎دست می‌آورد، می‌تواند بهترین راهکار برای رشد او محسوب شود.

بازی از جمله مهم‎ترین و اساسی‎ترین عوامل و فاکتورهای رشد روانی، ذهنی، جسمانی و عقلانی کودکان است. یقیناً تجارب وآگاهی‌هایی که کودک از بازی به‎دست می‌آورد، می‌تواند بهترین راهکار برای رشد او محسوب شود. بازی یکی از ضروری‌ترین بخش‎های تعلیم‎ و تربیت کودکان و فعالیتی است که تأثیر به‎سزایی در رشد همه جانبه آن‎ها دارد. در واقع کودکان وقتی با هم و در کنار هم بازی می‎کنند، از یکدیگر می‌آموزند. بازی باعث می‌شود کودکان درباره خودشان و دنیای اطرافشان شناخت به‎دست آورند. همچنین به آن‎ها اجازه کشف کردن، تجربه کردن، خلق کردن، بیان افکار و اندیشه‎ها، رشد ماهیچه‎ها، توسعه مهارت‎های کلامی، برقراری ارتباط با دیگران، آشنایی با مقررات و قوانین، تخیل، شاد بودن و ... را می‎دهد. در بازی وانمودی، از زبان استفاده می‎شود و این بازی در زمینه اجتماعی رخ می‎دهد. بسیاری از مطالعات نشان داده‎اند که این توانایی‎های زبانی و اجتماعی در موفقیت تحصیلی در مدرسه بسیار مؤثر هستند. 

 

مجموعه بازی کودکان پلی اتیلن ►

 

اهمیت بازی در فضای باز و پارک

بازی کودکان در پارک

تقریباً در همۀ شهرهای بزرگ در هر چند صدقدمی یک پارک وجود دارد. بردن طفل به فضای سبز و پارک ها مهمترین پیشنهاد به والدین هست. اینکار دست کم یک‌بار در هفته باید انجام شود. گرچه اگر والدین وقت دارند هر روز هم میتوانند طفل را به پارک ببرند ولی بهتر هست هر زمان طفل به یک پارک خاص برده شود. پارک هاي متنوع اسباب بازی هاي گوناگون و فضاهای خاص خود را دارند و اینکار شناخت طفل را از محیط پیرامون خود اکثر میکند. از جمله این بازی ها می توان مجموعه بازی پلی اتیلن را نام برد که سرگرمی بی پایانی را برای کودکان رقم می زند. 
بازی کردن همیشه امری مفرح و سرگرم کننده بوده و انسان از گذشته تا امروز همواره به فکر خلق بازی های گوناگون و محیج است و سعی در به وجود آوردن جذابیت هر چه بیشتر آن دارد. بازی ها از چند دسته تشکیل می شود که یکی از آن ها بازی گروهی است. از آن جایی که انسان فردی اجتماعی بوده و علاقه زیادی به حضور و ارتباط با جمع یا جامعه را دارد از این رو برای خلق بازی گروهی تلاش می کند. در تاریخ کشورمان ایران نیز از این دست بازی گروهی ها کم نیست و همه ما با آن ها بزرگ شده ایم وخاطره داریم. ما میخواهیم در این مقاله به فواید بازی گروهی و فایده های آن برای کودک نکاتی بیان کنیم. کودک برای رشد شخصیت و اجتماعی شدن نیاز به ارتباط هر چه بیشتر با انسان ها دارد و بازی گروهی یکی از بهترین راه ها برای تعامل با دیگران است. بازی گروهی به کودک کمک می کند تا انسان های اطراف خود را با خلق و خوی مختلف و متفاوت بشناسد که این موضوع در حضور آن در جامعه برای سنین بالا تر کمک بسیار مفیدی می تواند داشته باشد.

قیمت مجموعه بازی پلی اتیلن پارکی ►

برای مشاهده محصولات و مبلمان پارکی تولید شده در شرکت آرتا پارک کلیک کنید. 

 بازی های تیمی و خلاقیت

ایمنی کودکان در پارک

بازی در پارک در کنار فوایدش، خطراتی هم دارد که باید با مراقبت از کودک‌تان از آن خطرات پیشگیری کنید. از این خطرات می‌توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

وسایل بازی داغ

در تابستان وسایل بازی کودکان مانند سرسره‌ها بسیار داغ می‌شوند و ممکن است دست و پای کودک را بسوزانند. بار‌ها شده که کودکان دچار سوختگی‌های درجه دو شده‌اند. پس پیش از بازی، میزان گرمای وسایل را بررسی کنید.

تاب‌های خطرناک

برخی از صندلی‌های تاب‌ها، فاقد تکیه گاه هستند و احتمال اینکه کودک نتواند به خوبی تعادل خود را حفظ کند، زیاد است. یا حتی ممکن است لباس کودک به گیره‌های کنار صندلی گیر کند؛ بنابراین هنگام بازی مراقب انتخاب نوع تاب باشید. کودکان بسیار کوچک را روی صندلی‌های بدون تکیه‌گاه تاب‌ها قرار ندهید. در ضمن مراقب باشید کودک‌تان را سوار تاب‌هایی نکنید که به اشتباه بسیار نزدیک هم قرار گرفته‌اند. این کار باعث می‌شود، تاب کودکان، هنگام تاب خوردن، به یکدیگر گیر کند و کودکان صدمه ببینند.

وسایل بازی فلزی پارک ►

لیست قیمت تجهیزات مهد کودک

ارتفاع وسایل بازی

تحقیقات بسیاری نشان داده وسایل بازی با ارتفاع ۲/۵ متر و یا بیشتر، کودکان را بسیار بیشتر در معرض خطر قرار می‌دهد؛ بنابراین تا جایی که می‌توانید از وسایل بازی کم ارتفاع استفاده کنید. به ویژه اگر کودک‌تان هنوز خیلی کوچک است. در ضمن وسایل بازی زنگ زده، کودک را در معرض سقوط قرار می‌دهد.

بازی گروهی و فواید آن برای کودک

کودک با بازی گروهی یاد می گیرد تا با به کار انداختن خلاقیت خود سعی در برنده شدن داشته باشد و این موضوع حس رقابتی سالم را در ذهن او پرورش میدهد با پیروزی در بازی حس زیبای آن را درک می کند و با شکست می آموزد برای برنده شدن باید تلاش بیشتری کند. همه جا به نوبت را در عمل با بازی گروهی یاد می گیرد و احترام به حق دیگران را درک میکند. کودک در بازی گروهی چندین حس را مثل شادی، خلاقیت، غم، روابط اجتماعی و احترام به حقوق دیگران تجربه می کند و این موضوع خود اهمیت این نوع از بازی را نشان میدهد. هر کاری نیاز به ابزار دارد و می توان گفت ابزار بازی گروهی اسباب بازی است که البته با توجه به نیاز انسان به بازی گروهی اسباب بازی مناسب این بازی ها طراحی و تولید شده و می توان نسبت به جمع و علایق هر گروهی اسباب بازی مناسب سلیقه آن گروه را تهیه کرد.بازی کردن همیشه امری مفرح و سرگرم کننده بوده و انسان از گذشته تا امروز همواره به فکر خلق بازی های گوناگون و محیج است و سعی در به وجود آوردن جذابیت هر چه بیشتر آن دارد. بازی ها از چند دسته تشکیل می شود که یکی از آن ها بازی گروهی است. از آن جایی که انسان فردی اجتماعی بوده و علاقه زیادی به حضور و ارتباط با جمع یا جامعه را دارد از این رو برای خلق بازی گروهی تلاش می کند. در تاریخ کشورمان ایران نیز از این دست بازی گروهی ها کم نیست و همه ما با آن ها بزرگ شده ایم وخاطره داریم. ما میخواهیم در این مقاله به فواید بازی گروهی و فایده های آن برای کودک نکاتی بیان کنیم. کودک برای رشد شخصیت و اجتماعی شدن نیاز به ارتباط هر چه بیشتر با انسان ها دارد و بازی گروهی یکی از بهترین راه ها برای تعامل با دیگران است. بازی گروهی به کودک کمک می کند تا انسان های اطراف خود را با خلق و خوی مختلف و متفاوت بشناسد که این موضوع در حضور آن در جامعه برای سنین بالا تر کمک بسیار مفیدی می تواند داشته باشد.

 بازی های پرتحرک برای کودکان

بازی گروهی و فواید آن برای کودک

کودک با بازی گروهی یاد می گیرد تا با به کار انداختن خلاقیت خود سعی در برنده شدن داشته باشد و این موضوع حس رقابتی سالم را در ذهن او پرورش میدهد با پیروزی در بازی حس زیبای آن را درک می کند و با شکست می آموزد برای برنده شدن باید تلاش بیشتری کند. همه جا به نوبت را در عمل با بازی گروهی یاد می گیرد و احترام به حق دیگران را درک میکند. کودک در بازی گروهی چندین حس را مثل شادی، خلاقیت، غم، روابط اجتماعی و احترام به حقوق دیگران تجربه می کند و این موضوع خود اهمیت این نوع از بازی را نشان میدهد. هر کاری نیاز به ابزار دارد و می توان گفت ابزار بازی گروهی اسباب بازی است که البته با توجه به نیاز انسان به بازی گروهی اسباب بازی مناسب این بازی ها طراحی و تولید شده و می توان نسبت به جمع و علایق هر گروهی اسباب بازی مناسب سلیقه آن گروه را تهیه کرد. فروشگاه اسباب بازی، بازی ساز مارکت سعی در جمع آوری انواع این اسباب بازی ها را در فروشگاه خود دارد و شما می توانید در قسمت جست و جوی پیشرفته فروشگاه اسباب بازی مناسب سلیقه خود پیدا کنید.

فواید بازی در پارک برای کودکان 

تحقیقات بسیاری نشان داده که بازی در پارک برای رشد جسم کودک و مهارت‌های حرکتی او بسیار مهم است. علاوه بر آن برای یادگیری، جذب ویتامین D، سلامت دید و ذهن او نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.پارک رفتن نه تنها گزینه خوبی برای تفریح کودکانی است که آپارتمان نشین هستند، بلکه مناسب کودکانی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند نیز هست. وسایل بازی در این پارک‌ها، لحظات شاد و فرح‌بخشی برای کودکان فراهم می‌کنند. در ضمن بازی در فضای پارک به کودکان مبتلا به اختلال عدم توجه-بیش فعالی کمک می‌کند تمرکز بیشتری روی مسائل داشته باشند. در پارک کودکان با خیال راحت می‌توانند با کودکان دیگر بازی کنند و در تعامل باشند. آن‌ها دوستان جدیدی پیدا می‌کنند و مهارت‌های اجتماعی‌شان افزایش می‌یابد. حتی اگر کودک‌تان خجالتی باشد، فضای پارک را محیطی امن و بدون تهدید می‌بیند و راحت‌تر می‌تواند با کودکان دیگر ارتباط برقرار کند و به مرور رفتار‌های خجالتی خود را کنار می‌گذارد. حتی خود شما به عنوان والدین کودک، می‌توانید با والدین دیگر که کودکان خود را به پارک آورده‌اند، آشنا شده و از تجربه‌های یکدیگر در زمینه پرورش کودک استفاده کنید.

وسایل بازی در پارک‌

می‌توانید خیلی ساده و بی دردسر، کودک‌تان را به قسمت وسایل بازی در پارک برده و او از بازی در کنار کودکان دیگر لذت ببرد. بازی در پارک و فضای باز حواس پنجگانه طفل را تقویت می‌کند. او با موجودات زنده اخیر آشنا می‌شود و پرندگان و صداهای گوناگون را می شناسد. گردش در پارک میتواند تعلیم خوشحال و زیبا برای کسب اطلاعات اکثر طفل باشد. استقلال طلبی و رعایت دستمزد دیگران حین بازی تعلیم داده میشود .هنگام بازی طفل وارد فضای باز وسیعی میشود و تعاملات اجتماعی باعث می‌شود نسبت به خود و دوستانش شناخت پیدا کند. او یاد می‌گیرد نوبت دیگری را رعایت کند, ناشناس ها را تجربه می‌کند, حس کنحکاوی اش تحریک میشود, استقلال خود را حفظ می‌کند و رفتارهای فردی و اجتماعی را می آموزد. اگر بخواهیم سنجش اي بین بازی کودکانه در محیط باز و بسته داشته باشیم, باید بگوییم قطعا محیط هاي باز تاثیر بیشتری در شناخت روانی طفل خواهد داشت. گرچه این بدان معنا نیست که بازی در محیط بسته تاثیری در طفل ندارد. بازی هاي فکری و ذهنی مفیدی وجود دارند که می‌توانند مثل همان محیط خانه, ذهن و خلاقیت طفل را تقویت کنند.