عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508 عظیمیه-بالاتر از میدان آزادگان-برج قائم طبقه پنجم واحد 508
همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639   ،   تلفن ثابت : 65534604-021 همراه مدیریت : 09123005619 _ 09125688639 ، تلفن ثابت : 65534604-021
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/05/09 - 09:13
كد :14

فواید بازی برای کودکان

کودک در هر سنی نیاز دارد به یک شکل خاص بازی کند. این تمایل طی سال‌های مختلف تغییر می‌کند و به عبارتی حالت مرحله‌ای دارد. یعنی کودک پس از گذراندن یک مرحله وارد مرحله بعدی می‌شود. این بازی‌ها عبارتند از:

کودک در هر سنی نیاز دارد به یک شکل خاص بازی کند. این تمایل طی سال‌های مختلف تغییر می‌کند و به عبارتی حالت مرحله‌ای دارد. یعنی کودک پس از گذراندن یک مرحله وارد مرحله بعدی می‌شود. این بازی‌ها عبارتند از:

بازی‌های اشتراکی (قبل از دبستان)

 

در این سن کودکان همچنان به بازی کردن بصورت موازی می‌پردازند، ولی بسیار از همدیگر تقلید می‌کنند و تعامل بیشتری باهم دارند. فایده این مرحله هم مانند مرحله قبل است. بعلاوه مهارت‌های گفتاری آن‌ها در این سن توسعه بیشتری می‌یابد.
در این سن مهارت‌های صحبت کردن و گوش دادن کودکان رشد یافته است و حالا می‌توانند جامعه‌پذیر شوند. کودکان تعامل زیادی با یکدیگر خواهند داشت به این صورت که برنامه ریزی می‌کنند و کار‌هایی که می‌خواهند انجام دهند را به هم می‌گویند و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند در پاسخ به کار‌هایی است که دیگران انجام می‌دهند؛ بنابراین از فواید بازی کردن برای کودکان در این سن جای دادن روابط علت و معلولی در زندگی روزمره‌شان است. کودکان در این سن از طریق وانمودسازی دست به یک بازی خانگی مثل بازی «پدر و مادر» می‌زنند و سعی می‌کنند از ارتباط اولیه‌شان خارج شوند. آنان بدین شکل نقش‌پذیری را می‌آموزند.

قیمت مجموعه بازی پلی اتیلن کودکان

 

فواید بازی برای کودکان

بدترین ارمغان زندگی شهری برای کودکان ما، زندانی کردن آنان در آپارتمان‌های تنگ و تاریک و هدایت کردن آنان به سمت تلویزیون، رایانه، تبلت و گوشی موبایل بود. خوب که دقت کنیم می‌بینیم خودمان برای کودکانمان بجز بازی با رایانه و تبلت گزینه دیگری نگذاشته‌ایم. ما وقت بازی کردن با او را نداریم، حوصله سر و صداهایش را نداریم، او را به فضای آزاد نمی‌بریم و حتی در خریدن اسباب‌بازی‌ها هم دقت و مطالعه کافی به عمل نیاورده و چشم و هم‌چشمی می‌کنیم. این نوع رفتار ما، کم کم سلیقه وی را شکل می‌دهد و باعث می‌شود خود او هم از فعالیت‌های متناسب با سنش و بازی‌های هدفمند دوری کند. باید بدانیم بازی غذای روح کودک است.

ست بازی کودکان  

برای مشاهده محصولات و مبلمان شهری و پارکی تولید شده در شرکت آرتا پارک کلیک کنید. 

تاثیر بازی بر کودکان

بازی از جمله مهم‎ترین و اساسی‎ترین عوامل و فاکتورهای رشد روانی، ذهنی، جسمانی و عقلانی کودکان است. یقیناً تجارب وآگاهی‌هایی که کودک از بازی به‎دست می‌آورد، می‌تواند بهترین راهکار برای رشد او محسوب شود. بازی یکی از ضروری‌ترین بخش‎های تعلیم‎ و تربیت کودکان و فعالیتی است که تأثیر به‎سزایی در رشد همه جانبه آن‎ها دارد. در واقع کودکان وقتی با هم و در کنار هم بازی می‎کنند، از یکدیگر می‌آموزند. بازی باعث می‌شود کودکان درباره خودشان و دنیای اطرافشان شناخت به‎دست آورند. همچنین به آن‎ها اجازه کشف کردن، تجربه کردن، خلق کردن، بیان افکار و اندیشه‎ها، رشد ماهیچه‎ها، توسعه مهارت‎های کلامی، برقراری ارتباط با دیگران، آشنایی با مقررات و قوانین، تخیل، شاد بودن و ... را می‎دهد. در بازی وانمودی، از زبان استفاده می‎شود و این بازی در زمینه اجتماعی رخ می‎دهد. بسیاری از مطالعات نشان داده‎اند که این توانایی‎های زبانی و اجتماعی در موفقیت تحصیلی در مدرسه بسیار مؤثر هستند.

 مجموعه بازی پلی اتیلن کودکان

وسایل بازی فلزی

خندیدن، دویدن، پریدن، بالا رفتن، تاب بازی و سرسره بازی از اتفاقات هیجان انگیزی است که در شهربازی رخ می‌دهد. هنگامی که به شهربازی و زمین‌های بازی و پارک‌ها فکر می‌کنید یک محیط شاد و فرح بخش را در ذهنتان مجسم خواهید کرد. بازی و سرگرمی برای کودکان نباید محدود به محیط خانه و تبلت و بازی‌های کامپیوتری باشد، استفاده از فضای باز شهربازی و پارک‌ها می‌تواند تاثیر شگفت‌انگیزی بر روحیه و روان کودک و حتی بزرگسال داشته باشد. در این مقاله ی خواهیم بیشتر در مورد معجزه شهربازی بر بدن کودک صحبت کنیم.

 مجموعه بازی پلی اتیلن کودکان

قیمت مجموعه بازی پلی اتیلن 

اگر از بچه ایی بپرسید چرا می‌دوی، می‌پری، آویزان جایی می‌شوی؟ و کارهایی از این قبیل به شما پاسخ خواهد داد که این کار‌ها را می‌کنم چون خوش می‌گذرد! اما این بازی‌ها فوایدی بیش از خوش گذراندن دارند. بازی و تحرک در شهربازی و پارک‌ها به سلامت و تناسب اندام کودکان کمک می‌کند. هنگامی که کودکان در حال بازی هستند یاد می‌گیرند چطور انعطاف‌پذیری بدنشان را بیشتر کنند و چطور تعادلشان را در وسایل بازی حفظ کنند علاوه بر این‌ها بچه‌ها هنگام بازی در شهربازی ماهیچه‌ها عضلات و حتی استخوان بندی خود را تقویت می‌کنند. همچنین به عملکرد بهتر قلب و شش‌ها و جلوگیری از چاقی، دیابت وکلسترول بالا کمک می‌کنند. مجموعه بازی پلی اتیلن همه این امکانات را برای کودکان فراهم کرده است. 

تولیدی وسایل بازی کودکان

خرید وسایل بازی مهد کودک در کرج

تاثیر بازی در فضای باز روی کودک

امروزه خانواده ها به زندگی ماشینی در شهرهای بزرگ روی آورده اند و اغلب آنها در آپارتمان زندگی می کنند. والدین ساعات کمتری کنار فرزندان هستند و آدم ها تنهاتر شده اند. این تنهایی به کودکان هم رسیده و آنها کمتر با دوستان و همسالان همسایه ارتباط برقرار می کنند. از طرف دیگر والدین تمایلی ندارند فرزندان شان را مانند قدیم به کوچه و خیابان بفرستند. بازی هایی مانند تیله بازی، قایم باشک و … تقریبا دیگر وجود ندارند. به طور کلی، بازی های کودکانه شکل دیگری گرفته اند اما باید این نکته را بازگو کنیم که هیچ چیز مانند بازی کودکان در فضای باز نمی تواند باعث رشد باعث رشد شناختی، جسمی، روانی و … آنها شود.

وسایل بازی پارکی کودکان

تاثیر بازی کودکان در پارک

تقریباً در همۀ شهرهای بزرگ در هر چند صدقدمی یک پارک وجود دارد. بردن طفل به فضای سبز و پارک ها مهمترین پیشنهاد به والدین هست. اینکار دست کم یک‌بار در هفته باید انجام شود. گرچه اگر والدین وقت دارند هر روز هم میتوانند طفل را به پارک ببرند ولی بهتر هست هر زمان طفل به یک پارک خاص برده شود. پارک هاي متنوع اسباب بازی هاي گوناگون و فضاهای خاص خود را دارند و اینکار شناخت طفل را از محیط پیرامون خود اکثر میکند. کوشش کنید هر زمان طفل را به سوی بازی جدیدی سوق دهید و اجازه ندهید در یک فضا بماند. فضاهای قبلی باید شکسته شود. تنوع در اسباب بازی و تغییر محل بازی و پارک و … نگاه طفل را به دنیای پیرامون عوض میکند. یکی از وظایف والدین تربیت طفل خلاق هست. تربیت طفل خلاق وقتی رخ می‌دهد که شیوه فرزندپروری طفل خلاقانه باشد.